در یک هفته‌ی دیگر بیلد جدید ویندوز 10 برای اینسایدرهای حلقه Fast در روز چهارشنبه منتشر شد. این انتشار بخشی از چرخه‌ توسعه‌ی 19H1 است، که بعدها در بهار 2019 منتشر خواهد شد.

بیلد شامل تعدادی تغییرات است، شاید بزرگ‌ترین آن یک تم Light برای ویندوز 10 باشد. تا الان که عناصری مانند منوی استارت، taskbar و Action Center دارای تم تیره بودند اما با انتخاب تم روشن همراه با این بیلد، حالت نمایش این عناصر تغییر خواهند کرد. همچنین یک گزینه‌ی جدید window snip برای Snip و Sketch، پیشرفت در تجربه‌ پرینت و موارد دیگر اضافه شده است. تغییرات کامل بیلد 18282 را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

تم Light ویندوز

از زمانی که توانایی انتخاب بین تیره و روشن را در ویندوز 10 معرفی کردیم، بازخوردهای زیادی در مورد جدایی حقیقی بین این دو گزینه را دریافت کرده‌ایم. هنگامی که شما گزینه‌ی روشن را در قسمت Settings > Personalization > Colors انتخاب می‌کنید، انتظار می‌‌رود رنگ سیستم روشن‌تر شود. و قبل از این کار، taskbar و بسیاری از قسمت‌های دیگر تاریک مانده بودند. در حال حاضر اگر گزینه‌ی Light را در قسمت Settings > Personalization > Colors انتخاب کنید، کل رابط‌کاربری سیستم روشن خواهد شد، و این شامل touch keyboard، Action Center، Start menu، taskbar و موارد دیگر می‌باشد.

هنگامی این بیلد را دریافت کنید، رنگ سیستم شما به‌طور خودکار به رنگ جدید روشن تغییر نخواهد کرد. این به آن دلیل است که ما می‌خواهیم همه چیز دقیقا همان طوری باشد که شما قبل از به‌روزرسانی آن را رها کرده‌اید. ما این انتخاب را به شما واگذار می‌کنیم! اگر حالت روشن در به‌روزرسانی قبلی انتخاب شده بود، پس این همان چیزی خواهد بود که در تنظیمات رنگ بعد از به‌روزرسانی به نظر می‌رسد:

برای تجربه‌ی حالت روشن کامل، فقط بر روی منوی کشویی “Choose your color” کلیک و گزینه‌ی Light رو انتخاب کنید.

به عنوان بخشی از این کار، همچنین ما یک تصویر زمینه پیش‌فرض جدید را اضافه کرده‌ایم! همانطور که در تصویر بالا نمایش داده شده است، شما می‌توانید آن را بر روی رایانه‌ شخصی خود با رفتن به Settings > Personalization > Themes و انتخاب گزینه‌ی Windows Light، استفاده کنید. همچنین این کار رایانه‌ی شما را به تم روشن تغییر می‌دهد.

ما منتظر بازخورد تجربه‌ی شما در مورد رنگ روشن جدید سیستم هستیم. با این حال لطفا توجه کنید که ما هنوز بر روی روشن کردن قسمت‌های مختلف سیستم‌عامل و پالایش تجربه‌ی کاری، کار می‌کنیم. به‌عنوان مثال، آیکون OneDrive در ناحیه‌ی اعلان  (سینی سیستم) سفید است و هنگامی که رنگ سیستم روشن باشد به سختی می‌توان آن را دید. حتما از ما انتظار این را داشته باشید که این تجربه را اصلاح کنیم.

آوردن window snip برای تجربه snipping مدرن شما

هنگامی که این سفر را شروع کردیم، از شما درخواست بازخورد کردیم، این دو مورد در صدر درخواست‌های شما قرار داشت:

  • اضافه کردن یک گزینه‌ی delay snip
  • اضافه کردن حالت window snip

Delay snip به‌عنوان اولین مورد در فهرست ما قرار داشت و ما آن را در نسخه 10.1807 نرم‌افزار اضافه کردیم. سپس چند مورد دیگر از درخواست‌های شما را با نسخه 10.1809* نرم‌افزار اضافه کردیم، و الان واقعا هجیان‌زده خواهید شد اگر اعلام کنیم، اضافه شدن window snip نیز در راه اینسایدرها قرار دارد!

برای فعال کردن snip از دستور WIN + Shift + S استفاده کنید (Print Screen (اگر شما آن را فعال کرده‌اید)، به‌طور مستقیم از داخل Snip & Sketch و غیره) و window snip را در بالا انتخاب کنید و snip کنید! این انتخاب را زمانی که شما شروع به snip می‌کنید، به یاد خواهید آورد.

در حال حاضر تجربه‌ی استفاده از window snip برای 50 درصد از کاربران اینسایدر در دسترس می‌باشد، زیرا ما می‌خواهیم قبل از توزیع گسترده‌ی آن از کارایی این مورد برای شما اطمینان حاصل کنیم.

مورد بعدی چیست؟ آنچه را که دوست دارید امتحان کنید به ما اطلاع دهید!

بهبود تجربه‌ی پرینت مدرن شما

هنگامی که شما به‌روزرسانی را دریافت خواهید کرد، تغییرات زیر را مشاهده می‌کنید:

  • اولین و مهم‌تر از همه، قسمت دیالوگ پرینت مدرن از تم روشن پشتیبانی می‌کند.
  • دومی: برای بهبود وضوح، ما تعدادی از گزینه‌های پرینت را به‌روزرسانی کرده‌ایم و اکنون این موارد شامل گزینه‌هایی است که به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و به سرعت فردی را که به دنبال آن هستید، شناسایی کنید. همچنین یک سری توضیحات را به برخی از تنظیمات کشویی اضافه کرده‌ایم. مانند مثال تصویر پایین، اگر در قسمت تنظیمات بر روی تنظیمات بیشتر در پایین دیالوگ پرینت کلیک کنید، می‌توانید آن را مشاهده کنید.
  • آخرین: اگر نام پرینتر طولانی داشته باشید به جای قطع کردن آن را پوشش می‌دهیم.

اگر بازخورد بیشتری در مورد فضای چاپ دارید، لطفا از در میان گذاشتن آن با ما دریغ نکنید! شما می‌توانید بازخورد خود را در Feedback Hub در قسمت Devices and Drivers > Print وارد کنید.

به‌روزرسانی قسمت Windows Update

براساس بازخور مشتریان، ما دو ویژگی جدید و مهم را برای کنترل بیشتر روی قسمت به‌روزرسانی ارائه می‌دهیم:

Pause Updates: ما در حال ایجاد یک گزینه به‌طور مستقیم در صفحه‌ی Settings > Update and Security > Windows Update هستیم تا به‌صورت آسان‌تر ویژگی Pause Updates را کنترل کنیم. درست مانند قبل، هنگامی که Pause فعال باشد برخی به‌روزرسانی‌ها مانند به‌روزرسانی نرم‌افزار Windows Defender، همچنان نصب خواهد شد. در حقیقت Pause می‌تواند برای هر مورد از پیش تعیین شده از یک روز تا چند روز خاص فعال باشد. (انتخاب روز در صفحه‌ی Advanced options در دسترس خواهد بود.)

Active Hours هوشمند: تنظیم active hours به ویندوز اجازه خواهد داد تا از راه‌اندازی مجدد دستگاه شما جلوگیری کند. با این حال، ما درک می‌کنیم که برخی از کاربران ما برنامه‌های بهره‌وری را تغییر داده‌اند و به خاطر داشته باشید که تنظیم active hours می‌تواند یک چالش باشد. اکنون، ویندوز می‌تواند به طور خودکار active hours را برای شما براساس فعالیت دستگاه خود تنظیم کند. فقط به صفحه “Settings > Update and Security > Windows Update > Change active hours” بروید تا این تنظیمات را روشن کنید و بدانید که راه‌اندازی‌های دوباره در زمان تولیدی شما اختلال ایجاد نخواهد کرد.

تغییر روشنایی صفحه نمایش به‌هنگام افزایش قدرت باتری

ما نظرات شما درباره‌ی یک مورد خاص را شنیده‌ایم، هنگامی که باتری از یک شارژضعیف به یک شارژ قوی انتقال می‌یابد، صفحه نمایش می‌تواند روشن‌تر شود. برای 19H1، ما تغییر رفتار روشنایی صفحه نمایش را تغییر می‌دهیم تا این اتفاق دیگر رخ ندهد. اگر کسی روشنایی صفحه نمایش خود را تنظیم کند، این روشنایی اکنون به عنوان روشنایی ترجیح داده‌شده آن‌ به یاد خواهد آمد، خواه چه در حال استفاده از باتری یا باتری که به یک شارژر متصل باشد. این رفتار جدید منجر به یک تجربه‌ی کارآمدتر و مفیدتر باتری می‌شود. این کار بر تنظیمات حالت battery saver شما تاثیری ندارد. در صورتی که یک نفر بخواهد روشنایی صفحه نمایش را در حالت battery saver کاهش دهد، هنگامی که باتری کم‌تر از حد آستانه انتخاب شود، صفحه نمایش آن‌ها همچنان تیره خواهد بود.

لطفا از قسمت Feedback Hub برای گفتن آنچه فکر می‌کنید، استفاده کنید! شما می‌توانید بازخورد را تحت عنوان “Device and Drivers” و زیر گروه “Display and Graphics” دسته‌بندی کنید.

بهبود Narrator:

بهبود Narrator Verbosity: ما در حال بهبود میزان اطلاعاتی هستیم که در هنگام تعامل در ویندوز می‌شنوید و خواهید دید که این تغییرات در تمام بیلدهای بعدی فیلتر خواهند شد. در نسخه فعلی، ما یک تنظیمات Narrator جدید به نام “Hear advanced information about controls when navigating” (گوش دادن به اطلاعات پیشرفته در مورد کنترل هنگام هدایت سیستم) داریم. وقتی این ویژگی خاموش باشد، شما اطلاعات پیشرفته‌ای که قبلا درباره کنترل‌ها صحبت کردید را نخواهید شنید. به علاوه، Tooltips به‌طور پیش‌فرض خوانده نخواهد شد. از فرمان اطلاعات Narrator پیشرفته (0 + Narrator) برای خواندن یک tooltip در یک مورد داده‌شده استفاده کنید. علاوه بر این، شما متوجه خواهید شد که برخی اطلاعات کنترلی در حال حاضر با روش سازگارتری شروع به صحبت می‌کنند. دکمه‌های Checkboxes و رادیو اولین کنترل‌های این رفتار جدید خواهند بود.

تجربه‌ی بهتر خواندن: اکنون می توانید برای اسکن یک پنجره کامل از بالا به پایین، از فرمان Narrator خواندن متن (previous/next for character/word/line/sentence/paragraph/page) استفاده کنید. دیگر نمی‌توان خطای “not on explorable text” دریافت شود و تنها زمانی که شما به مرز پنجره می‌رسید “هیچ متن بعدی یا قبلی” را دریافت نمی‌کنید. همچنین، گزینه‌های views در حال حاضر سازگار هستند که آیا در محتوای متن هستید یا خیر. برای مثال، حالا می‌توانید از این گزینه views را برای جستجوی یک لینک در هر نقطه در داخل پنجره فعال استفاده کنید.

خواندن با پشتیبانی Sentence Braille: شیوه جدید خواندن با دستورالعمل جمله از طریق یک صفحه نمایش بریل با فشار دادن 4-3-2 یا 7-4-3-2 در حالت ورود فرمان، در دسترس می‌باشد. توجه داشته باشید، ما هنوز در حال کار بر روی حل مسائل چندگانه هستیم.

بهینه‌سازی خواندن کاراکترهای فونتیک Narrator: در نسخه‌ی قبلی، Narrator پشتیبانی برای خواندن کاراکترهای فونتیک را دریافت کرد. این یعنی خواندن “a Alfa, b Bravo, c Charlie” در حالیکه “abc” را توسط کاراکتر دنبال می‌کند.

از آن زمان به بعد بازخوردی را دریافت کردیم که شما نمی‌خواستید به طور خودکار اطلاعات فونتیک اعلام‌شده را بشنوید. در عوض، این باید یک ویژگی بر اساس تقاضا باشد، تنها زمانی که به آن نیاز دارید، فراخوانی شود. در این نسخه، ما دیگر اطلاعات فونتیک را به صورت خودکار اعلام نخواهیم کرد. همانطور که از طریق کاراکترها حرکت می‌کنید، این اطلاعات حذف خواهد شد. اگر به اطلاعات فونتیکی برای شخصیت های متقارن نیاز دارید، شما می‌توانید یک فرمان برای شنیدن فونتیک را صادر کنید. با استفاده از صفحه‌کلید فرمان key + Comma ،Narrator را دو بار به‌سرعت تکرار کنید. برای مثال، اگر از چیدمان صفحه‌کلید استاندارد با تنظیمات کلید واژه “Caps Lock  یا Insert” استفاده می‌کنید، لطفاً فرمان “Lock Lock + Comma” ( یا Insert + Comma ) را صادر کنید، که در آن دکمه Comma دو بار به سرعت فشار داده می‌شود، در حالی که دکمه Caps Lock (یا Insert) را فشار داده‌اید. اگر نیاز دارید فونتیک را برای یک رشته از حروف به شکل ثابت بشنوید، فونتیک را می توان به طور مداوم به عنوان خوانده شده مانند حرکت به جلو یا عقب از طریق طیف وسیعی از کاراکتر با دستور Narrator key + Period :Read Next Character یا دستور Narrator key + M :Read Previous Character. با این حال، در این حالت شما فقط فونتیک‌ها را خواهید شنید و نه خود شخصیت‌ها (به‌طور مثال، “Alfa Bravo Charlie”). برای متوقف کردن شنیدن فونتیک، هر فرمانی دیگر (به عنوان مثال، Left arrow، Right Arrow، Tab و غیره) را فشار دهید یا دستور Narrator key + Comma :Read Current Character را مجددا صادر کنید. خواندن Subsequent کاراکترهای بعدی و قبلی از طریق Narrator key + Period  یا Narrator key + M، بدون اطلاعات فونتیک فقط به خواندن کاراکتر باز خواهد گشت.

اگر خواندن فنوتیک کاراکتر اصلی را ترجیح می‌دهید، یک تنظیمات برای شما اضافه شده است تا خواندن خودکار فونتیک را تغییر دهید.

همچنین مایکروسافت تم تیره OneDrive را رسما معرفی کرد، که هفته گذشته نمایش آن را شروع کرده بود:

در حال حاضر OneDrive flyout از تم تیره پشتیبانی می‌کند

اگر شما نمایش هفته‌ی گذشته‌ی آن را ندیده‌اید، OneDrive یک به‌روزرسانی را منتشر کرده است، به‌طوری که اگر در قسمت تنظیمات حالت تیره انتخاب شود OneDrive flyout نیز در حالت تیره ظاهر می‌شود!

ویژگی‌های جدید زیادی وجود دارد که ارزش دیدن این بیلد را بیشتر می‌کند، اما هنوز در چرخه توسعه نسخه 19H1 ویندوز 10 قرار داریم. ویژگی‌های بیشتری طی هفته‌ها و ماه‌های آینده باید خود را به اینسایدرها برسانند. همچنین پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه موجود است.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
Nima Eynali
پاسخ دهید جمعه 25 آبان 1397

بروزرسانی های خوبی هستن. فیدبک که از دسترس خارج شده لطفا کسی که دسترسی داره اینارو بگه:
1. اضافه شدن قابلیت فیلم برداری به برنامه snip که خروجی گیف رو هم بده
2. تغییر آیکون و متن scan with windows defender از راست کلیک
3. اضافه کردن قابلیت مانیتورینگ سرعت اینترنت بر روی تسکبار
4. افزودن قابلیتی همانند قابلیت quicklook سیستم عامل مک
5. نمایش نسخه و آخرین آپدیت برنامه در بخش اطلاعات برنامه ها و بازی ها در استور
6. امکان تنظیم تعداد دانلود همزمان که بصورت پیشفرض 3تاست که بشه یدونه کردنش یا حتی بیشتر
7. امکان تعیین ساعت دانلود برنامه های استور که مثلا تنظیم کنیم از ساعت 2 تا 8 آپدیت کنه فقط
8. اضافه شدن جستجو توسط موتور جستجوگر موقع هایلایت کلمه در مرورگر اج
9. ظاهر شدن پنجره اسکن توسط ویندوز سکوریتی موقع اتصال حافظه خارجی

😁

امیر ارسام
پاسخ دهید یکشنبه 27 آبان 1397

کسی لینک دانلود کرک شده این بیلد رو داره؟ اگه داره ریپلای کنه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,