باز هم چهارشنبه روز جدیدی برای مایکروسافت بود و این به معنی آن است که زمان انتشار بیلد جدید ویندوز 10 برای اینسایدرهای Preview ویندوز 10 فرا رسیده است. این بار بیلد 18305 شامل ویژگی‌های جدید بسیاری می‌باشد. اکنون مایکروسافت در چرخه‌ی توسعه ویندوز 10 بر روی ویژگی‌های سنگین جدیدی کار می‌کند و از آنجا که احتمالا امسال هیچ بیلد جدیدی وجود نخواهد داشت، ممکن است ویژگی‌های جدید در ماه ژانویه کاهش یابد.

بیلد جدید شامل مواردی است که طی چند روز اخیر معرفی شده‌اند. یکی از این ویژگی‌ها Windows Sandbox است، که نرم‌افزارهای غیرقابل اعتماد را در یک محیط مجازی اجرا می‌کند. همچنین نرم‌افزار آفیس جدید وجود دارد که جایگزین My Office شده است.

تغییرات کامل را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

یک طرح ساده برای Start

اسکرین‌شات زیر نشان دهنده‌ی چیدمان ساده با طراحی ستون منفرد براق و کاهش کاشی‌های سطح بالا می‌باشد.

براساس بازخورد شما، یک چیدمان پیش‌فرض ساده شده برای دستگاه‌های جدید، حساب‌های کاربری جدید و نصب تمیز را معرفی می‌کنیم. طرح جدید به یک طراحی ستونی نرم و براق همراه با کاشی‌های سطح بالا ساده شده‌ است. به مدیران IT و مشتریان تجاری و آموزشی نیز باید گفت نگران نباشید، چرا که یک طرح ساده شده‌ی متناسب با این سناریوها را مشاهده خواهید کرد.

همراه با تغییرات قبلی امکان حذف نرم‌افزارهای اضافی صندوق و یک راه جدید برای ایجاد یک پوشه یا گروه از کاشی‌ها را فراهم می‌کند. طرح ساده بخشی Start یک تلاش مداوم است که برای افزایش تجربه Start شما در انتشار بعدی ویندوز، طراحی شده‌ است.

نکته: هنگامی که این بیلد جدید را دریافت می‌کنید، طرح Start شما به‌طور خودکار به طرح جدید تغییر نخواهد کرد، زیرا ما می‌خواهیم همه چیز دقیقا طوری باشد که قبل از به‌روزرسانی آن را ترک کرده‌اید.

معرفی Windows Sandbox

Windows Sandbox یک محیط دسکتاپ جدید سبک می‌باشد، که برای کاربرد ایمن نرم‌افزارها به صورت جداگانه طراحی شده‌ است.

چند بار یک فایل اجرایی را دانلود کرده‌اید، اما می‌ترسید آن را اجرا کنید؟ آیا تا به حال در وضعیتی بوده‌اید که نیاز به نصب تمیز ویندوز داشته باشد، اما نمی‌خواستید که یک ماشین مجازی را راه‌اندازی کند؟

در مایکروسافت به طور منظم با این موقعیت‌ها مواجه می‌شویم، بنابراین ما Windows Sandbox را توسعه دادیم: یک محیط دسکتاپ جداگانه که به شما اجازه می‌دهد تا نرم‌افزار نامعلوم را بدون ترس از تاثیر پایدار بر روی دستگاه اجرا کنید. هر نرم‌افزاری که در Windows Sandbox نصب شده تنها در sandbox باقی می‌ماند و نمی‌تواند بر روی میزبان شما تاثیر بگذارد. زمانی که Windows Sandbox بسته شود، نرم‌افزارها همراه با همه‌ی فایل‌ها و وضعیت آن‌ها برای همیشه حذف می‌شوند.

Windows Sandbox دارای ویژگی های زیر است:

 • Part of Windows – هر چیز مورد نیاز برای این ویژگی با ویندوز 10 Pro و Enterprise همراه است. بدون نیاز به دانلود یک VHD!
 • Pristine – هر دفعه که Windows Sandbox اجرا می‌شود، به‌عنوان یک نصب تمیز جدید ویندوز می‌باشد.
 • Disposable – هیچ چیزی در دستگاه ادامه نمی‌یابد؛ پس از بستن برنامه، همه چیز از بین می‌رود.
 • Secure – از مجازی سازی مبتنی بر سخت افزار برای جداسازی هسته استفاده می‌کند، که به Microsoft Hypervisor متکی است تا یک هسته‌ی جداگانه را اجرا کند تا Windows Sandbox از میزبان جدا شود.
 • Efficient – از زمانبندی یکپارچه هسته، مدیریت حافظه هوشمند و GPU مجازی استفاده می‌کند.

برای نصب Windows Sandbox، به مسیر Settings > Apps > Apps & Features > Programs and Features > Turn Windows Features on or off بروید و سپس Enable Windows Sandbox را انتخاب کنید.

برای راه‌اندازی Windows Sandbox، منوی استارت را باز کنید و Windows Sandbox را تایپ و سپس آن را انتخاب کنید.

ما برای یادگیری نحوه استفاده از Windows Sandbox هیجان زده هستیم! همانطور که ما به اضافه کردن ویژگی‌های جدید ادامه می‌دهیم، بازخورد شما در شکل دادن به این ویژگی‌ها بسیار مهم است. بنابراین افکار خود را با ما در Feedback Hub به اشتراک بگذارید.

Windows Sandbox به تنظیمات تشخیصی میزبان احترام می‌گذارد. تمامی تنظیمات حریم خصوصی دیگر برای مقادیر پیش‌فرض آن‌ها تنظیم شده‌ است.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا از Windows Sandbox در Windows Kernel Internals دیدن کنید.

مشکلات شناخته شده:

 • هنگامی که Windows Sandbox برای اولین بار نصب می‌شود و در هر رویداد سرویس دهنده که یک فرایند راه‌اندازی اجرا می‌شود، برای یک دقیقه یا بیشتر فعالیت دیسک و CPU را تحریک می‌کند.
 • باز کردن منوی استارت در Windows Sandbox طول می‌کشد و برخی از برنامه‌های منوی استارت آن اجرا نخواهد شد.
 • منطقه‌ی زمانی بین Windows Sandbox و میزبان هماهنگ نیست.
 • Windows Sandbox از نصب کنندگانی که نیاز به راه اندازی مجدد دارند، پشتیبانی نمی‌کند.
 • فروشگاه مایکروسافت در Windows Sandbox پشتیبانی نمی‌شود.
 • Windows Sandbox از صفحه نمایش با وضوح بالا پشتیبانی نمی‌کند.
 • Windows Sandbox به‌طور کامل از تنظیمات چند مانیتور پشتیبانی نمی‌کند.

بهبود نرم‌افزار Windows Security

تجربه‌ی جدید Protection History: ما بازخورد خوبی از تجربه تاریخچه خود از طرف کاربران داشته‌ایم و به آن گوش فرا داده‌ایم! بر اساس پیشنهادات و بازخوردی که دریافت کرده‌ایم، تجربه Protection History در Windows Security به‌طور کامل اصلاح شده است. تجربه‌ی جدید Protection History هنوز توسط Windows Defender Antivirus به شما نشان داده می‌شود، اما اکنون به‌روز شده است و اطلاعات مفصل‌تری را در مورد تهدیدها و اقدامات موجود ارائه می‌شود. ما همچنین بلوک‌های دسترسی به فولدر برای تاریخچه را همراه با هر بلوک که از طریق پیکربندی سازمان Attack Surface Reduction Rules (قانون کاهش حملات سرفیس) ایجاد شده‌ است، اضافه کردیم. اگر از ابزار اسکن Windows Defender Offline استفاده کنید، هر کشفی که انجام می‌شود اکنون در تاریخچه‌ی شما قابل مشاهده است. علاوه بر این شما هر گونه توصیه در انتظار (حالات قرمز یا زرد از سراسر برنامه) را در لیست تاریخچه مشاهده خواهید کرد. امیدواریم تغییراتی که ایجاد کرده‌ایم را دوست داشته باشید.

معرفی Tamper Protection! قابلیت Tamper Protection یک محیط جدید از Windows Defender Antivirus می‌باشد که در برنامه Windows Security موجود است. به هنگام استفاده از آن محافظت بیشتری در برابر تغییرات برای ویژگی‌های کلیدی امنیت، از جمله محدود کردن تغییراتی که مستقیما از طریق برنامه Windows Security ساخته نمی شود را فراهم می‌کند. شما این قابلیت را می‌توانید در مسیر Windows Security > Virus & Threat Protection > Virus & Threat Protection Settings پیدا کنید.

اکنون Symbols و Kaomoji فقط در hotkey هستند!

آیا سعی کرده‌اید که یک ایموجی-داش را ایجاد کنید، ولی کد کلید Alt آن را به خاطر نیاورده‌اید؟ می‌خواستم در رسانه‌های اجتماعی “محیط را عوض کنم” اما نتوانستم دنباله‌ی کاراکترها را به یاد آورم؟ هنگامی که (WIN+(period یا (WIN+(semicolon را فشار می‌دهید، علاوه بر نمایش ایموجی‌های انتخابی اکنون سیمبل و kaomojiها نیز را شامل می‌شود!

شما شاید بپرسید kaomoji چیست؟ این یک کلمه‌ی ژاپنی است و به معنای “صورت کاراکترها” می‌باشد، که اساسا این راهی برای ایجاد صورت با استفاده از متن می‌باشد. شما ممکن است از آن‌ها استفاده کنید.

اگر شما بیشتر به سمت نماد حرکت کنید، متوجه خواهید شد که بخش‌هایی مربوط به نقطه‌گذاری، ارز، هندسی، ریاضی، لاتین و زبان را در بر گرفته‌ایم. همان طور که همیشه رایج‌ترین نماد مورد استفاده‌ی خود را انتخاب می‌کنید، بخش بیشترین‌هایی که اخیرا استفاده شده است با آن‌ها پر خواهد شد، بنابراین انتخاب آن‌ها در دفعات بعدی آسان‌تر خواهد بود.

در حال حاضر تنها بخش ایموجی از نوع جستجو پشتیبانی می‌کند.

این تجربه در ابتدا برای چینی‌ها (Simplified) در طول توسعه‌ی RS۵ معرفی شد و بعدها برای تمامی زبان‌ها با بیلد 18252 به سوی اینسایدرها شروع به حرکت کرد و اکنون برای تمامی اینسایدرهای حلقه Fast در دسترس می‌باشد! ما دوست داریم شما آن را امتحان کنید و نظرات خود را به اشتراک بگذارید. آیا قبلا این را انجام دادید؟ ما بر اساس بازخوردهای شما در این بیلد دسترسی به kaomojiها را به‌روزرسانی کردیم، که آن‌ها شامل ¯\_(ツ)_/¯ و ᓚᘏᗢ می‌باشند.

تاریخچه‌ی جدید Clipboard

آیا قبلا از تاریخچه‌ی کلیپ‌بورد استفاده کرده‌اید؟ در صورت فعال کردن آن، به شما اجازه می‌دهد تا چند مورد کلیپ‌بورد را برای استفاده ذخیره کنید. این قابلیت در طول توسعه‌ی RS5 معرفی شد و بازخوردهای خوبی را در مورد آن دریافت کردیم. یکی از چیزهایی که ما بیشتر از همه در مورد آن شنیده‌ایم، این است که رابط کاربر به اندازه کافی فشرده نیست، یعنی یک فضای بزرگ برای هر ورودی استفاده می‌شود حتی اگر فقط یک قطعه متن کوچک باشد. ما در ابتدا انتخاب کردیم که ورودی‌های بزرگ‌تری را نشان دهیم تا مکان برای نشان دادن پیش‌نمایش تصویر وجود داشته باشد، اما هنگامی که به داده‌های خودمان نگاه کردیم، 90% از موارد موجود در صفحه تاریخچه‌ی کلیپ‌بورد را پیدا کردیم. براساس آن و بازخورد شما، اکنون طراحی را برای قطعه‌های متن که ارتفاع هر ورودی را کوچک‌تر می‌کنند بهینه‌سازی کردیم و در نتیجه به شما اجازه دادیم که به ورودی‌های بیشتری بدون نیاز به scroll کردن صفحه نمایش، دسترسی پیدا کنید.

امیدوارم تغییری را که انجام دادیم، دوست داشته باشید! برای مشاهده‌ی طراحی به‌روز شده یک متن را کپی کنید و کلید ترکیبی Windows logo key + V را فشار دهید.

ورود به ویندوز با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت بدون رمز عبور

ما در تلاش برای از بین بردن رمز عبور و نگه‌داشتن حساب‌های خود با ویژگی‌های جالب دیگری هستیم. امروزه ما در حال اعلام پشتیبانی برای راه‌اندازی و وارد شدن در ویندوز همراه با یک حساب شماره تلفن همراه، بدون نیاز به ایجاد یا مقابله با دردسرهای یک رمز عبور هستیم! اگر با شماره تلفن همراه خود یک حساب کاربری مایکروسافت داشته باشید، می‌توانید از یک کد SMS برای ورود به سیستم و تنظیم حساب کاربری خود بر روی ویندوز 10 استفاده کنید. هنگامی که حساب خود را راه‌اندازی کردید، می‌توانید از Windows Hello Face ،Fingerprint یا PIN (بسته به قابلیت‌های دستگاه شما) برای ورود به ویندوز 10 استفاده کنید. دیگر به پسورد نیاز ندارید!

ایجاد یک حساب شماره تلفن همراه بدون رمز عبور

اگر شما حساب شماره تلفن همراه بدون رمز عبور را ندارید، می‌توانید آن را در یک نرم‌افزار موبایل مانند ورد ایجاد کنید. به سادگی به ورد بروید و شماره تلفن همراه خود را با استفاده از entering your phone number در زیر “Sign in or sign up for free” وارد کنید.

اضافه کردن حساب شماره تلفن همراه بدون رمز عبور به ویندوز

اکنون که یک حساب شماره تلفن همراه بدون رمز عبور ایجاد کرده‌اید، با استفاده از مراحل زیر می‌توانید آن را به ویندوز اضافه کنید:

 1. حساب خود را از طریق مسیر Settings > Accounts > Family & other Users > “Add someone else to this PC” به ویندوز اضافه کنید.
 2. دستگاه خود را قفل کرده و حساب شماره تلفن همراه خود را از صفحه ورود به ویندوز انتخاب کنید.
 3. از آنجایی که حساب کاربری شما رمز عبور ندارد، “Sign in options” را انتخاب کرده و بر روی کاشی “PIN” جایگزین کلیک و سپس بر روی “Sign in” کلیک کنید.
 4. از طریق وب‌سایت ورود، Windows Hello را تنظیم کنید. (این روشی است که برای ورود به حساب کاربری خود از آن استفاده خواهید کرد.)
 5. شما هم اکنون می‌توانید از مزایای ورود به ویندوز با استفاده از حساب شماره تلفن همراه خود بدون استفاده از رمز عبور لذت ببرید.

نکته: این تجربه در حال حاضر فقط برای اینسایدرهای نسخه Home در دسترس می‌باشد.

ساده‌تر شدن تجربه‌ی بازیابی Windows Hello PIN

ما می‌دانیم که یادآوری یک PIN ممکن است مشکل باشد، بنابراین ما خواستیم که کاربران حساب مایکروسافت همراه با تجربه‌ی بازیابی Windows Hello PIN با همان نگاه و احساس به‌عنوان ورود به وب‌، نوسازی شوند. هنگام ورود به ویندوز با یک PIN، با کلیک روی پیوند “I forgot my PIN” آن را در این بیلد جدید بررسی کنید.

نکته: این تجربه در حال حاضر تنها برای اینسایدرهای نسخه Home در دسترس می‌باشد. ما به شما اطلاع خواهیم داد که چه زمانی برای نسخه‌های دیگر عرضه خواهد شد.

دستگاه خود را با عیب یابی توصیه شده هموار کنید

مایکروسافت می‌تواند به طور خودکار برخی از مشکلات حیاتی را بر روی دستگاه ویندوز شما حل کند تا به خوبی اجرا شود. به عنوان مثال ممکن است به‌طور خودکار تنظیمات پیش‌فرض را برای خدمات حیاتی بازیابی کنیم یا تنظیمات قابلیت را برای مطابقت با پیکربندی سخت‌افزار خود تنظیم کنیم یا تغییرات خاص مورد نیاز دیگر را برای ویندوز به‌طور عادی انجام دهیم. عیب یابی بحرانی به طور خودکار اتفاق می‌افتد و نمی‌تواند خاموش شود.

همچنین ما عیب یابی را برای مشکلات دیگری که برای عملیات عادی ویندوز حیاتی نیستند و ممکن است بر تجربه شما تاثیر بگذارند، توصیه می‌کنیم. به عنوان مثال ممکن است توصیه کنیم که یک تنظیمات را خاموش کنید که گاهی اوقات موجب سقوط یک نرم‌افزار یا ویژگی به‌طور غیره منتظره می‌شود، البته تا زمانی که به‌روزرسانی در دسترس باشد. ما به شما اطلاع می‌دهیم که چه زمانی می‌توانیم کمک کنیم و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را اجرا یا نادیده بگیرید. همچنین میتوانید با رفتن به مسیر Start > Settings > Privacy > Diagnostics & Feedback نحوه‌ی عملکرد عیب یابی توصیه شده در دستگاه خود را تغییر دهید.

ممکن است متوجه شده‌ باشید که این ویژگی برای مدتی قابل‌ مشاهده بود، اما اکنون کاملا عملی می‌باشد.

در حالی که ما این ویژگی را آزمایش می‌کنیم، ممکن است عیب یابی توصیه شده از ما را مشاهده کنید. این تست‌ها ، که با عنوان “sample recommended troubleshooter” علامت‌گذاری شده‌اند، برای اجرا ایمن هستند و هیچ تغییری در دستگاه شما ایجاد نمی‌کنند. این آزمون‌ها کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که این ویژگی به گونه‌ای طراحی شده‌است که به شما فرصتی برای ارائه بازخورد می‌دهد. بنابراین ما می‌توانیم کمک کنیم که دستگاه شما در بهترین حالت کار کند.

این اعلان را زمانی مشاهده خواهید کرد که یک ابزار مشکوک توصیه‌شده برای دستگاه شما وجود داشته باشد:

بعد از کلیک بر روی اعلان شما این صفحه را خواهید دید، که در آن می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا عیب‌یابی توصیه‌شده را اجرا می‌کنید یا خیر.

راه‌اندازی مجدد خودکار و ورود به سیستم (ARSO) برای Enterprise

آیا شما از مشاهده‌ی این صفحه نمایش چشمک زن پس از هر به‌روزرسانی خسته شده‌اید؟

ARSO یک ویژگی است که ورود خودکار یک کاربر را بعد از به‌روزرسانی برای تکمیل آن تنظیم و بعد از آن رایانه را قفل می‌کند. این ویژگی بخشی از داستان به‌روزرسانی بدون درز برای ویندوز و هدف آن کاهش امتیاز مشتری در اطراف به‌روز رسانی است، که شامل چیزهایی مانند زمان راه‌اندازی ورود به سیستم و عدم توانایی انتخاب کردن که در آن شما را ترک کرد، می‌باشد.

این ویژگی در دستگاه‌های Cloud Domain که دارای شرایط امنیتی خاصی هستند، فعال می‌شود:

 • BitLocker فعال است و در طول ارتقاء معلق نیست.
 • TPM 2.0​
 • SecureBoot

برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما ARSO را دریافت می‌کند یا خیر، به مسیر Settings > Accounts > Sign-in options > Privacy بروید:

اگر سوئیچ “روشن” باشد و به رنگ خاکستری نباشد، دستگاه مطابق با شرایط امنیتی ARSO است و به‌طور پیش فرض فعال است.

اگر سوئیچ خاکستری و فعال باشد، این به معنی آن است که مدیریت IT شما به طور واضح و بدون توجه به الزامات امنیتی دستگاه شما ARSO را برای شما فعال ساخته‌ است.

اگر سوئیچ خاکستری و غیرفعال باشد، به معنی آن است که حداقل الزامات امنیتی برای Enterprise ARSO را رعایت نمی‌کنید، یا مدیر IT شما به صراحت ARSO را بدون در نظر گرفتن نیازهای امنیتی دستگاه شما غیر فعال کرده است.

تنظیم یک Tabپیش‌فرض Task Manager

آیا یک Tab ترجیح داده شده در Task Manager دارید – یکی که همیشه به آن سوئیچ می‌کنید؟ ما خوشحالیم که با اشتراک گذاری‌های شما اکنون می‌توانید Tab پیش‌فرض خود را انتخاب کنید! وقتی Task Manager را راه‌اندازی می‌کنید، اکنون می‌توانید به‌طور مستقیم به برگه‌ی مورد نظر خود بروید.

شما می توانید برگه مورد نظر خود را از طریق Options > Set default tab تنظیم کنید.

به‌روزرسانی صفحه‌ی Home در برنامه Settings

در این بیلد ما روش جدیدی را معرفی می‌کنیم که به کاربران کمک می‌کند تا تنظیم ویندوز خود را به پایان برسانند و به سرعت به برخی از تنظیمات مورد استفاده مکرر خود دسترسی داشته باشند. با الهام از صفحه اصلی حساب کاربری مایکروسافت، اکنون صفحه‌ی Home برنامه‌ی Settings عنوانی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا اقدام سریعی برای چیزهایی مانند ورود و مدیریت حساب مایکروسافت، درست کردن تجربه ویندوز و مایکروسافت انجام دهید. همچنین به شما یک نگاه آسان را نسبت به وضعیت سیستم می‌دهد، مانند زمانی که به‌روزرسانی ‌ها در دسترس هستند.

ممکن است برخی از کاربران قبلا این ویژگی را در بیلدهای قبلی دیده باشند، اما نگران نباشید زیرا ما این کار را به آرامی انجام می‌دهیم و شما در بیلدهای بعدی آن را مشاهده خواهید کرد.

Friendly Dates در فایل اکسپلورر

همراه با بیلد 18272 به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است اینسایدرها چند تغییر کوچک را در فایل اکسپلورر مشاهده کنند. ما جزئیات را وعده دادیم و اشتراک‌گذاری مرتب‌سازی پیش‌فرض پوشه‌های دانلود به‌روز شده اولین بخش از آن بود. بخش دوم این است: ما در حال تلاش برای فرمت جدید تاریخ پیش فرض در فایل اکسپلورر هستیم! که Friendly Dates نامیده می‌شود و می‌توانید نمونه‌ای از چگونگی آن را در تصویر زیر مشاهده کنید.

چرا تغییر کردن؟ فرمت جدید ستون تغییر تاریخ را ساده می‌کند و هماهنگی با دیدگاه‌های دیگری را فراهم می‌کند، که در سراسر سیستم‌عامل، نرم‌افزارها و روی وب مشاهده می‌کنید.

ما از تمامی کسانی که برای به اشتراک گذاشتن بازخورد خود وقت گذاشته‌اند، قدردانی می‌کنیم. بر اساس نظر شما در بیلد 18305، ما آن را کمی ساده‌تر می‌کنیم تا خاموش شود، شما دیگر مجبور نیستید از طریق تنظیمات جستجو کنید، اکنون می‌توانید فقط بر روی ستون اصلاح تاریخ کلیک راست کرده و سوئیچ Friendly Dates را از آنجا روشن یا خاموش کنید. ممکن است Friendly Dates برای همه در دسترس نباشد، پس اگر هنوز آن را مشاهده نکرده‌اید نگران نباشید، زیرا به شما اطلاع خواهیم داد که چه زمانی برای همه در دسترس خواهد بود.

بازگشت سایه‌ها!

همانطور که برخی از اینسایدرها متوجه شده بودند، به تازگی کار بر روی سایه‌ها را آغاز کرده‌ایم که در ابتدا با بیلد 17711 معرفی شد.

سایه ها بخشی از چشم انداز دراز مدت ما در مورد تکامل Fluent Design است. و ما بسیار هیجان زده هستیم که بعد از پاسخ دادن به برخی از بازخوردهایی که با ما به اشتراک گذاشته‌اید و همراه با یک رونق اولیه، آن‌ها را دوباره به شما برگردانیم.

انتشار یک IME ژاپنی جدید دیگر

از بازخوردهای ارزشمند شما در مورد IME ژاپنی جدید متشکریم. چند هفته پیش ما IME آفلاین را در نظر گرفتیم تا به برخی از بازخوردهایی که با ما به اشتراک گذاشته‌اید، پاسخ دهیم و اکنون آماده هستیم تا IME را دوباره با اینسایدرها شروع کنیم. آخرین نسخه‌ی IME گزینه‌های سفارشی سازی کلید را افزایش داده و قابلیت اطمینان پنجره کاندید را بهبود بخشیده‌ است (که در آن رفع مشکل نشان داده نمی‌شود) و ما مشتاقانه منتظر شما هستیم که آن را انجام دهید. از آنجا که ما می‌خواهیم بهترین تجربه‌ی تایپ ممکن را اطمینان دهیم، این یک تدوین متمرکز خواهد بود – که برخی از کاربران اینسایدرها آن را دریافت خواهند کرد. همچنین ما قبل از اینکه IME را برای همه اعمال کنیم، هم متریک و هم نظرات شما را به دقت بررسی خواهیم کرد. منتظر شما هستیم که این را انجام دهید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

نکته: ما از مسائل سازگاری با برخی نرم‌افزارهای بازی آگاه هستیم و تیم بر روی آن‌ها کار می‌کند. ما به شما اطلاع خواهیم داد که این موضوع مورد توجه بوده است.

معرفی نرم‌افزار Office برای ویندوز 10

در این ماه اینسایدرهای ویندوز اولین نگاه خود را به نرم‌افزار جدید آفیس دریافت کردند، یک تجربه با طراحی ساده که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به آفیس دسترسی پیدا کنند و به سرعت به کارهای خور بازگردند. این نرم‌افزار براساس تجربه‌ی Office.com طراحی شده است، که بازخورد بسیار زیادی دارد و تغییرات موجود در آن باعث شده است که بسیاری از کاربران وب ما روزانه با آن کار کنند.

این نرم‌افزار یک نقطه شروع عالی برای آفیس می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا به راحتی تمام فایل‌های خود در یک مکان دسترسی پیدا کنید یا به راحتی به هر راهکار موجود در آفیس دسترسی داشته باشید. همچنین شما را به بخش‌های غنی آفیس متصل می‌کند اگر بر روی رایانه‌ی شما نصب شده باشند و اگر این چنین نباشد، شما را به نسخه‌ی وب آفیس منتقل می‌کند. همچنین IT از توانایی سفارشی کردن نرم‌افزار با یکپارچه‌سازی دیگر نرم‌افزارهای کسب‌وکار که از تجربه‌ی Azure Active Directory استفاده و نام تجاری شرکت را به نرم‌افزار اعمال می‌کنند، تقدیر می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم‌افزار آفیس، لطفا از پست مایکروسافت 365 دیدن فرمایید. برای کسب تجربه‌ی بیشتر این نرم‌افزار را راه‌اندازی و استفاده کنید و نظرات خود را در مورد آن از طریق لینک بازخورد در زیر Settings به ما به اشتراک بگذارید.

نکته: شما ممکن است آیکون آفیس جدید را در تصویر بالا مشاهده کنید! این نرم‌افزار برای تمامی اینسایدرها در دسترس نمی‌باشد، اما آن را برای تعدادی از کاربران عرضه کرده‌ایم.

با Cortana و Microsoft To-Do کار بیشتری انجام دهید

آیا می‌خواهید یک لیست to-do را برای انجام کارهایی که دو برابر برای شما سخت‌تر است، تهیه کنید؟ زمان را ذخیره کرده و مرتب بمانید – Cortana با اضافه کردن یادآوری‌ و وظایف در لیست شما به Microsoft To-Do این پیش‌نمایش خاص به شما کمک می‌کند، بنابراین شما می‌توانید بر روی آنچه بیش از همه مهم‌تر است بمانید. از صدای خود استفاده کنید، رایانه شما، گوشی شما – انتخاب شما است.

وظایف خود را ساده کنید. لیست و یادآوری‌های را از طریق Microsoft To-Do ،Cortana و وظایف در Outlook اکنون می‌توانید یکی از آن‌ها را به‌طور مرکزی در برنامه Microsoft To-Do قرار دهید. از Microsoft To-Do در هر کجا استفاده کنید: بر روی اندروید یا آیفون، همراه با کورتانا یا بر روی ویندوز 10 رایانه‌ی شخصی. شما همچنین می‌توانید از طریق وب به آن دسترسی داشته باشید. این به طور خودکار همگام سازی می‌شود، بنابراین شما ضربه زدن را از دست نخواهید داد.

هنگامی که از Cortana بخواهید که شیر را به لیست مواد غذایی شما اضافه کند، در یکی از لیست های Microsoft To-Do شما نشان داده می‌شود.

یا از Cortana بخواهید به شما یادآوری کند که با یک دوست تماس بگیرید و یادآوری را در لیست برنامه Microsoft To-Do خود شماهده خواهید کرد.

با این ادغام ما در حال تلاش برای هماهنگی یکپارچگی لیست‌های انجام شده خود در سراسر Microsoft To-Do ،Cortana و وظایف شما در Outlook هستیم. در مورد ادغام وظایف Microsoft To-Do و Outlook بیشتر یاد بگیرید.

برای شروع همگام‌سازی، ویندوز 10 شما باید از بیلد 18267+ استفاده کند و به استرالیا، هند، آمریکا یا منطقه انگلیس وابسته باشد. درباره ادغام Microsoft To-Do و Cortana بیشتر یادبگیرید. برای به اشتراک گذاشتن بازخورد، به گروه بپیوندید یا از مرکز بازخورد ویندوز استفاده کنید.

بدیهی است که در این بیلد تعداد زیادی از تغییرات وجود دارد و احتمالا این بزرگ‌ترین تغییرات هر بیلد ار چرخه‌ی توسعه‌ 19H1 است. این احتمالا آخرین نسخه‌ی بزرگ خواهد بود و با ویژگی‌هایی که در ماه‌های ژانویه و فوریه منتشر شد به پایان رسیده است و اکنون تمرکز آن‌ها بر روی رفع اشکال برای March RTM باشد.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MojtabaHere
پاسخ دهید جمعه 30 آذر 1397

صفحه ی جدید تنظیمات خوب شده 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,