امروز مایکروسافت سومین بیلد خود در این هفته یعنی بیلد 18346، را برای اینسایدرهای حلقه فست ویندوز 10 منتشر کرد. چهارشنبه گذشته، بیلد 18342 منتشر شده بود، اما در این بیلد یک باگ مسدود کننده برای بعضی از چیپ‌ست‌های اینتل وجود داشت، بنابراین 18343 در روز جمعه منتشر شد.

به طور معمول، بیلدهای جدید در روز چهارشنبه و یا بعد از آن منتشر می‌شوند و روزهای دوشنبه و سه شنبه برای تست کردن بیلد در نظر گرفته شده است. اما ما در انتهای دوره توسعه 19H1 ویندوز 10 قرار داریم و انتظار داریم بیلد RTM ماه بعد از راه برسد و به صورت عمومی در ماه آوریل منتشر شود. و این به این معناست که بیلدها پشت سر هم و به دفعات زیاد از راه می‌رسند، البته این در صورتی خواهد بود که شما در حلقه فست باشید. مایکروسافت هنوز موفق به ارسال بیلدی که به اندازه کافی برای حلقه اسلو پایدار باشد نشده است.

هیچ ویژگی جدیدی در front-face وجود ندارد که در این مرحله عادی است. البته تعدادی اصلاحات به وجود آمده و بهبودهایی حاصل شده است. مواردی که در بیلد 18346 اصلاح شده و بهبود پیدا کرده را در لیست زیر با هم ببینیم:

 • ما مشکلی را باعث هنگ کردن درایور صوتی Bluetooth Hands-Free میشد را حل کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می‌شد بعضی اینسایدرها قادر به دسترسی به بخش ماموریت ها (Quests) از Feedback Hub نباشند را اصلاح کردیم.
 • اگر شما بر روی دکمه “Pick your insider setting” تحت Windows Insiders Program Settings کلیک می‌کردید می‌توانست سبب کرش کردن Setting شود، ما این مشکل را نیز اصلاح کردیم.
 • متد PowerShell .GetType به صورت غیره منتظره پیغام خطای ” این متد یا عملیات پیاده سازی نشده است” را بر می‌گرداند، ما این مشکل را نیز حل کردیم.
 • در بعضی از زبان‌های خاص اگر شما دکمه‌های WIN+V را قبل از انتخاب تاریخچه کلیپ بورد بفشارید واسط کاربری تاریخچه کلیپ بورد قطع می‌شد، ما این مشکل را اصلاح کردیم.
 • ما مشکل صفحه کلید جدید Adlam را حل کردیم، این مشکل سبب می‌شد صفحه کلید قادر به تایپ برخی از کلمات رایج نباشد.
 • در هنگام تایپ زبان ویتنامی، در برخی از اپلیکیشن‌ها صفحه کلید لمسی برای هر لغت به صورت خودکار کپیتال می‌شد، این مشکل را نیز اصلاح کردیم.
 • زمانی که friendly dates در File Explorer موجود شد، در بعضی از زبانها (مانند چینی و ژاپنی) اینسایدرها نمایش نام روز را به صورت اشتباه می‌دیدند، این مشکل را حل کردیم.
 • ما مشکل نمایش غیر منتظره آیکون Family Safety در ناحیه نوتیفیکیشن نوار وظیفه را اصلاح کردیم.
 • ما مشکلی را که می‌توانست در باکس جستجوی نوار وظیفه با پس زمینه سیاه، سبب سیاه شدن نوشته‌ها شود را اصلاح کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می‌شد منوی استارت هنگام استفاده از Narrator برای حرکت به پوشه‌های پین شده در استارت کرش می کرد را نیز حل کردیم.

مثل همیشه، شما می‌توانید بیلد امروز را با رفتن به آدرس Settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates دریافت نمایید. اگر شما هنوز در حلقه فست قرار نگرفته‌اید و تمایل دارید عضوی از آنها باشید برای شروعی می‌توانید به زبانه Windows Insider Program بروید.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,