آخر هفته است و زمان انتشار  بیلد پیش نمایش جدید ویندوز 10 اینسایدر از راه رسیده است. کمی دیرتر از زمان معمول منتشر شده، اما در نهایت بیلد 18917 در دسترس حلقه فست قرار گرفته است.

طبق معمول هفته‌های اخیر، این بیلد از شاخه توسعه 20H1 می‌باشد، به این معنی که پیش نمایشی است که برای آپدیت ویژگی در نظر گرفته شده، که برای بهار سال آینده عرضه می‌شود. گفته شده آپدیت ویژگی به نام 19H2 نیز وجود دارد که تا آن زمان منتشر خواهد شد، ولی تاکنون تست نشده است. انتظار داریم بیلد 19H2 به زودی منتشر شود البته نه در این هفته.

تعداد کمی ویژگی جدید در این بیلد وجود دارد، از جمله Windows Subsystem for Linux 2 (ویندوز  ساب سیستم برای لینوکس 2) ، که در این بیلد معرفی شده است. در اینجا لیست کلی تغییرات آمده است.

گزینه‌های جدید دانلود برای قسمت Delivery Optimization

مایکروسافت می‌گوید: ما از کاربرانی که سرعت اتصال بسیار پایینی دارند شنیده‌ایم که تنظیم دانلود با استفاده از درصد پهنای باند موجود، آن راحتی و کاهش اثر را بر روی شبکه آنها ارائه نمی‌دهد. به همین دلیل ما گزینه جدیدی برای پهنای باند استفاده شده توسط Delivery Optimization به عنوان مقداری مطلق اضافه کرده‌ایم. شما می‌توانید آن را به صورت جداگانه برای دانلودهای فورگراند (برای مثال دانلودهایی که از ویندوز استور اجرا می‌کنید) و یا دانلودهای بک گراند تنظیم کنید. این گزینه در حال حاضر برای متخصصان IT که از گروپ پالسی و یا MDM پالسی برای پیکربندی Delivery Optimization استفاده می‌کنند وجود دارد. ما در این بیلد، از طریق صفحه Settings تنظیم آن را ساده‌تر کرده‌ایم.

شما می‌توانید از طریق مسیر Settings > Update & Security > Delivery Optimization > Advanced Options به این گزینه دسترسی یابید.

پیشرفت‌های Narrator

بهبودهای حاصله برای خواندن داده‌های جدول: مایکروسافت می‌گوید ما با استفاده از دستورات نویگیشن جدول، اطلاعاتی را که شما از طریق Narrator در هنگام حرکت در یک جدول می‌شنوید را بهینه سازی کرده‌ایم. Narrator در حال حاضر ابتدا داده‌های هدر جدول را می‌خواند، و به دنبال آن اطلاعات داده‌های سلول را می‌خواند، و البته این کار بنا به موقعیت سلول در ردیف و ستون مربوطه صورت می‌گیرد. علاوه بر این، Narrator تنها زمانی که هدرها تغییر می‌کنند هدرها را می‌خواند، بنابراین شما می‌توانید بر روی محتویات سلول متمرکز شوید.

ویندوز ساب سیستم برای لینوکس 2 (WSL 2)

WSL 2 ورژن جدید معماری است که ویندوز ساب سیستم برای لینوکس را برای اجرای ELF64 باینری‌های لینوکس در ویندوز فعال می‌کند. این معماری جدید، که از یک کرنل واقعی لینوکس استفاده میک‌ند، چگونگی تعامل باینری‌های لینوکس با ویندوز و سخت افزار کامپیوتر شما را تغییر می‌دهد، اما در عین حال تجربه کاربری مشابه WSL 1 را ارائه می‌دهد. WSL 2 عملکرد بسیار سریع فایل سیستم و سازگاری کامل سیستم را ارائه می‌کند، که به شما اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌هایی بیشتری مانند Docker را اجرا کنید.

به‌روزرسانی‌های Windows Ink Workspacek

ممکن است در به‌روزرسانی هفته پیش به این نکته توجه کرده باشید که Windows Ink Workspace در کامپیوتر شما تغییر کرده است. تجربه کار با Windows Ink Workspace به‌روزرسانی شده و شروع به کار آن برای برخی اینسایدرها صورت پذیرفته است.

مایکروسافت می‌گوید: به عنوان بخشی از این بیلد،  Windows Ink Workspace در حال حاضر کمترین فضا را بر روی صفحه نمایش اشغال می‌کند، و ما تجربیات whiteboarding خود را با لینک مستقیم جدید به اپلیکیشن مایکروسافت whiteboard همگرا کرده‌ایم. مایکروسافت whiteboard یک بوم دیجیتالی است که ایده‌ها، محتوا، و افراد را گرد هم می‌آورد. شامل یک بوم بی‌نهایت، بک گراندهای اختیاری برای انتخاب (کاغذ گراف و خاکستری تیره یکدست)، پشتیبانی جوهر رنگین کمانی، چندین صفحه می‌باشد، و درباره Sketchpad به طور کلی بیشتر به بازخوردهایی که  با ما به اشتراک گذاشته‌اید پرداخته شده است. اگر از Sketchpad استفاده می‌کنید،  sketch که بر روی آن کار می‌کنید در پوشه Pictures ذخیره می‌شود.

مایکروسافت می‌گوید: بازخوردهای شما را دریافت کرده‌ایم، و Windows Ink Workspace را برای شما کارامدتر ساخته‌ایم. با ما همراه باشید همچنان که به بسط و گسترش آن ادامه خواهیم داد. زمانی که به‌روزرسانی جدیدی از راه رسید آن را در کامپیوتر شخصی خود تست کنید و نظرات خود را با ما در Feedback Hub در قسمت Desktop Environment > Windows Ink Workspace در میان بگذارید. اگر آیکون Windows Ink Workspace در نوار وظیفه قابل مشاهده نیست، با کلیک راست کردن در نوار وظیفه و انتخاب گزینه “Show Windows Workspace Icon” نمایان خواهد شد.

بیشتر بیلدهایی که تا کنون دیده‌ایم تغییرات بسیار کمی داشته‌اند ولی در واقع این بیلد جدید، بسیار چشمگیرتر از بیلدهای قبلی چرخه توسعه 20H1 بوده است. بدیهی است که ویژگی‌های بسیار زیادی تا نه ماه آینده و یا شاید بیشتر از راه خواهند رسید. با ما همراه باشید تا از جز به جز این تغییرات آگاهی یابیم .

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,