مایکروسافت از انتشار بیلدهای روز چهارشنبه این هفته در حلقه Fast باز ماند، هر چند که یک به‌روزرسانی در حلقه Slow منتشر کرد. با این حال، این تاخیر بدان معنا نیست که بیلد جدیدی برای چرخه توسعه 20H1 دریافت نکنیم. شرکت مایکروسافت بیلد 18941 را منتشر کرده، اما، همانند بیشتر بیلدهای این چرخه تا به الان، این به‌روزرسانی با ویژگی‌های جدید زیادی عرضه نشده است.

تنها تغییر قابل توجه در این بیلد بهبود Input Method Editor کره‌ایی است، و همان به‌روزرسانی‌های مختلف چینی و ژاپنی را دریافت کرده است.

به‌روزرسانی IME کره‌ایی

مایکروسافت در خبر انتشار این بیلد عنوان کرده که: پیش از این در این چرخه توسعه، ورژن‌های به‌روزرسانی شده IME چینی و ژاپنی منتشر شده بود. به عنوان بخشی از تلاش‌های مداوم ما برای مدرن کردن و بهبود تجربه تایپ شما در ویندوز، یک ورژن به‌روزرسانی شده IME کره‌ایی برای تمام اینسایدرها در حلقه فست منتشر کردیم. این به‌روزرسانی با هدف امنیت و قابلیت اطمینان بیشتر، و ظاهر زیباتر IME ارائه شده است.

برای کاربرانی که با تایپ کره‌ایی آشنا هستند، و اگر به Hanja مینویسند، این تغییرات بسیار قابل توجه خواهد بود؛ مایکروسافت می‌گوید ما پنجره کاندید انتخاب جدیدی ایجاد کرده‌ایم که از کنترل‌های مدرن و تایپوگرافی واضح‌تری استفاده می‌کند.

ما همچنین هنگام تایپ کره‌ایی با استفاده از صفحه کلید لمسی، الگوریتم مورد استفاده برای پیش‌بینی متن را  بهبود بخشیده‌ایم. در حال حاضر پیشنهادات متنی در هنگام تایپ دقیق‌تر و مرتبط‌تر هستند.

مایکروسافت در ادامه می‌گوید: با این تغییر، ما چند مشکل را نیز شناسایی کرده‌ایم که در حال کار بر روی آنها هستیم:

  • تایپ بسیار سریع در نوت‌پد باعث از کار افتادن IME می‌شود. اگر چنین تجربه‌ایی داشتید، ریستارت نوت‌پد باید مشکل را حل کند.
  • در حین تایپ یک حرف Hangul فشردن کلیدهای میانبر، مانند CRTL + A باعث بروز رفتاری بی ثبات در اپلیکیشن‌ها می‌شود.

همان طور که برای هر بیلد دیگری در چرخه توسعه 20H1 ذکر کرده‌ایم، و از آنجایی که مایکروسافت تصمیم گرفته زودتر از معمول شروع به تست به‌روزرسانی بهار سال آینده در حلقه فست کند، هنوز در ابتدای چرخه توسعه برای این آپدیت ویژگی هستیم. در حالی که بیلدهای زیادی تا به اکنون منتشر شده‌اند، بیلدهای بسیار دیگری نیز تا قبل از ارائه رسمی به‌روزرسانی 20H1 برای عموم وجود خواهند داشت.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,