بیلد پیش نمایش اینسایدر ویندوز 10 دیگری در حلقه فست منتشر شده، بیلد 18956 برای شاخه توسعه 20H1 در نظر گرفته شده، و این بدان معناست که پیش نمایشی است بر آپدیت ویژگی که بهار آینده از راه می‌رسد. اگر به دنبال به‌روزرسانی 19H2 هستید، در حلقه اسلو منتشر شده و زمان انتشار عمومی آن برای اواخر امسال در نظر گرفته شده است.

مثل همیشه، مورد واقعا قابل توجهی در این بیلد وجود ندارد. تغییرات این بیلد شامل طراحی دوباره صفحه Network Status در قسمت تنظیمات، ویژگی جدید اپلیکیشن ماشین حساب (Calculator)، و برخی ویژگی‌های جزئی دیگر می‌باشد. تجربه جدید کورتانا و ویژگی‌های تنظیمات جدید نوتیفیکیشن نیز برای بیشتر اینسایدرها منتشر شده است.

تغییرات کامل این بیلد در زیر آمده است:

طراحی دوباره صفحه Network Status در قسمت تنظیمات

مایکروسافت در پست وبلاگی خود می‌نویسد: براساس نظرات شما، تغییراتی در صفحه Network & Internet  ایجاد کرده‌ایم تا در یک نگاه اطلاعات بیشتری درباره اتصال دستگاه شما در اختیارتان قرار گیرد، چندین صفحه با هم ترکیب شده‌اند تا نمای واضحی از نحوه اتصال شما به اینترنت ارائه گردد.

 • نمای جدید اتصالات موجود: اکنون ما تمام رابط‌های اتصال موجود را در صفحه Status  نمایش می‌دهیم، بنابراین شما می‌توانید سریعا ببینید که چه چیزی متصل شده و در صورت نیاز properties را مشاهده و تغییر دهید. اگر چندین اتصال داشته باشید، تنها یکی از آنها در لحظه برای اتصال به اینترنت استفاده خواهد شد، و البته این اتصال در دیاگرام Status در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

 • یکپارچه‌سازی Data Usage: همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اکنون می‌توانید در صفحه Status ببینید که چه مقدار دیتا توسط یک شبکه استفاده شده است. اگر به نظرتان دیتای زیادی مصرف می‌کنید، می‌توانید به صفحه Data Usage بروید و تا برای شبکه مورد نظر محدودیت تعیین کنید، که در صورت نزدیک شدن یا فرار رفتن از حد تعیین شده هشدار دریافت خواهید  کرد. شما همچنین می‌توانید ببینید هر اپلیکیشن در شبکه مورد نظر شما چه میزان دیتا استفاده کرده است.

مایکروسافت در ادامه می‌نویسد: امیدورایم تغییرات ایجاد شده را بپسندید! اگر نظری در مورد این تغییرات دارید، می‌توانید آن را در Feedback Hub  در قسمت Network and Internet > Networking Experience با ما در میان بگذارید.

بهبودهای IME زبان چینی قدیم

مایکروسافت در این باره می‌نویسد: از تمام کسانی که تاکنون نظرات خود را درباره چینی قدیم Bopomofo – ChangJie – Quick IME با ما به اشتراک گذاشته‌اند متشکریم. تیم توسعه بر اساس نظرات شما در حال کار بر روی بهبود کیفیت و اصلاح باگ‌ها است، از جمله:

 • Bopomofo, ChangJie و Quick IMEs: ما سرعت مود تبدیل را بهبود بخشیده‌ایم (مود [中] و مود [英]). اکنون می‌توانید سریعتر بین این دو سوئیچ کنید.
 • Bopomofo IME:
 • ما نظرات شما را دریافت کرده‌ایم اینکه بعضی از شما به طور تصادفی کلیدهای میانبر Shift + Space را فشرده‌اید و منجر به این شده که  پهنای کاراکتر به طور غیر منتظره‌ایی تغییر کند، بنابراین اگر تمایل دارید میانبر صفحه کلید را غیرفعال کنید ما تنظیم جدیدی برای آن در نظر گرفته‌ایم (نکته: حالت پیش فرض فعال است). برای دسترسی با این تنظیم بر روی آیکون [中/英] در نوار وظیفه کلیک کنید، بر روی Settings > General > “Use Shift + Space to switch character width” کلیک کنید.
 • همان طور که در اسکرین شات پایین مشاهده می‌کنید، ما قابلیت تغییر سایز فونت کاندید را اضافه کرده‌ایم، در صورتی که  نیاز به بزرگتر شدن فونت دارید آن از بقیه سیستم جدا شده است. شما همچنان می‌توانید سایز فونت سیستم را در قسمت [Ease of Access]>[Display]>[Make text bigger] تغییر دهید.

ما همچنین برخی مشکلات را اصلاح کرده‌ایم:

 • اعداد کاندید در برخی مواقع از candidate window ناپدید می‌شوند.
 • Shift+Number برای انتخاب یک عبارت مرتبط کار نمی‌کند.

مایکروسافت در پست خود می‌نویسد اگر درباره این تجربیات جدید نظری دارید آن را با ما در میان بگذارید.

بهبودهایی که در تنظیمات Notification  حاصل شده برای تمامی اعضای حلقه فست منتشر شده است

از تمامی کاربرانی که تا به حال بهبودهای حاصله را تست کرده‌اند سپساسگذاریم، در حال حاضر این تغییرات برای تمامی اینسایدرها راه‌اندازی شده، در زیر چکیده‌ایی از دیگر تغییرات آمده است:

 • اگر ماوس خود را بر روی نوتیفیکیشن دریافتی ببرید، یک آیکون تنظیمات خواهید دید تا تطبیق تنظیمات نوتیفیکیشن اپلیکیشن مربوطه راحتر انجام گیرد.
 • طراحی نوتیفیکیشن هر اپلیکیشن را برای وضوح بصری به‌روزرسانی کرده‌ایم.
 • اکنون یک لینک مستقیم به تنظیمات نوتیفیکیشن در بالای Action Center ایجاد شده است.
 • تنظیمات Notifications & Action در حال حاضر یک چک باکس برای خاموش کردن صدای تمامی نوتیفیکیشن‌ها در اختیار دارند.
 • به طور پیش فرض، فرستنده‌ها در تنظیمات Notifications & Action اکنون توسط ” most recently sent a notification” دسته‌بندی شده‌اند.

کورتانا برای بیشتر اینسایدرهایی که از انگلیسی (آمریکایی) استفاده میکنند روندی افزایشی داشته است

ما تجربه جدید کورتانا را افزایش داده‌ایم تاکنون برای 50% اینسایدرها که از انگلیسی (آمریکایی) استفاده میکنند در دسترس قرار گرفته است. ممکن است نیاز باشد تا سیستم خود را دوباره راه‌اندازی کنید تا بتوانید تغییرات را در کامپیوتر خود مشاهده کنید. اگر به دنبال پرسشی هستید تا برای اولین باری که برای شما نمایان می‌شود از او بپرسید برای شروع مواردی مانند ” What’s the weather?” و ” Tell me a joke” را امتحان کنید.

دیگر به‌روزرسانی‌های اینسایدرها

به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن Calculator

طی چند روز آینده ما شروع به راه‌اندازی یک به‌روزرسانی برای اپلیکیشن Calculator برای اینسایدرهای حلقه فست خواهیم کرد. این اپلیکیشن توجه زیادی را به خود جلب می‌کند چرا که قابلیتی به آن اضافه شده که Calculator در مود Always on Top قرار می‌گیرد. از تمامی کاربرانی که در نظرات خود چنین قابلیتی را درخواست کرده بودند متشکریم. همچنان منتظر نظرات شما بعد از این به‌روزرسانی هستیم. پس از به‌روزرسانی به این نسخه، با کلیک بر روی آیکون کنار نام مود Calculator قادر به سوئیچ به مود Always on Top خواهید بود.

در حالی که ویژگی‌های جدید بیلدهای 20H1 همیشه بسیار جزئی به نظر می‌رسند، این به‌روزرسانی توسعه فعالی داشته، بنابراین این ویژگی‌های جزئی در حال افزایش هستند و تعداد بیشتری از آنها در آینده از راه می‌رسند. اگر عضو چرخه توسعه 20H1 نیستید قادر به تست این به‌روزرسانی‌ها نخواهید بود.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,