مایکروسافت بیلد پیش نمایش جدید اینسایدر ویندوز 10 دیگری را در حلقه فست منتشر کرد. بیلد 18963نرم افزار پیش نمایش جدید 20H1 است که برای اینسایدرهای حلقه فست در دسترس قرار گرفته است.

در حالی که تغییر قابل ملاحظه‌ایی در این بیلد دیده نمی‌شود، مایکروسافت مجموعه کاملی از بهبودهای کوچک را برای این سیستم عامل منتشر کرده است، از افزودن دنبال کننده دمای GPU گرفته تا Task Manager و قابلیت به‌روزرسانی نوت پد از طریق مایکروسافت استور. برای بیشتر کاربران تجربه کاربری جستجو ویندوز (Windows Search) به طرز چشمگیری بهبود یافته است. مورد مفید دیگری که اضافه شده: شما می‌توانید دسکتاپ مجازی خود را تغییر نام دهید، چرا که بهره‌وری شما افزایش می‌یابد.

تغییراتی دیگری هم وجود دارد که دراینجا به طور کامل درج شده است:

دمای GPU به Task Manager می‌آید

مایکروسافت در پست وبلاگی خود می‌نویسد: یکی از درخواست‌هایی که مدت‌ها پیش صورت گرفته درباره Task Manager بوده و ما به دنبال آن پگیری اضافه کردن پشتیبانی از مانیتورینگ دما بوده‌ایم، و با این بیلد پیشرفتی در جهت رسیدن به این خواسته حاصل شده است. اگر کارت GPU اختصاصی در اختیار دارید، ما دمای فعلی را در کنار لیست آن در تب Performance نمایش خواهیم داد.

ما امیدواریم این تغییر مورد پسند کاربران قرار بگیرد. اگر شما برای Task Manager نظرات دیگری دارید، لطفا آن را با ما در میان بگذارید. برای ارائه پیشنهادات خود و یا گزارش مشکلات در این خصوص WIN+F را بفشارید و در قسمت Desktop Environment > Task Manager in the Feedback Hub نظرات خود را ثبت کنید.

توجه داشته باشید:

در حال حاضر نمایش دمای GPU در Task Manager تنها در صورتی پشتیبانی میشود که کارت GPU اختصاصی داشته باشید.

ممکن است به یک درایور به‌روزرسانی شده برای مشاهده دما نیاز داشته باشید. به ویژه که بتواند از نسخه 2.4 و (یا بالاتر) WDDM پشتیبانی کند. برای بررسی اینکه کامپیوتر شما کدام نسخه است، WIN+R را بفشارید و dxdiag را وارد کنید. در تب Display ، نسخه WDDM شما در کنار Driver Model نمایش داده می‌شود.

در حال حاضر مقدار دما تنها در واحد سانتیگراد پشتیبانی می‌شود.

تغییر نام دسکتاپ‌های مجازی

دسکتاپ‌های مجازی به وجود آمده‌اند تا به صورت بصری و شناختی به شما کمک کنند وظایف مختلف را در کامپیوتر شخصی خود جدا کنید. آنها همچنین می‌توانند در هنگام ارائه (presentation) مفید باشند، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا دموهای مختلف را برای دسکتاپ‌های مختلف آماده کنید. ما به کرات از شما کاربران شنیده‌ایم که به منظور کمک به تحکیم جداسازی بین ورک‌استیشن‌ها، می‌خواهید نام‌هایی را برای دسکتاپ‌های مختلف تعیین کنید. ما خرسندیم که وجود چنین قابلیتی را در این بیلد اعلام می­‌کنیم که برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر شده است.

اگر تمایل دارید این قابلیت را امتحان کنید، زمانی که Task View را باز کردید (با انتخاب دکمه Task View در نوار وظیفه، و یا با فشردن دکمه‌های WIN+Tab)، اکنون کلیک بر روی نام دسکتاپ شما، آن را به یک فیلد قابل ویرایش تبدیل می‌کند و شما می‌توانید هر نامی را که تمایل دارید برای آن تعیین کنید (از جمله ایموجی). شما همچنین می‌توانید بر روی تصویر کوچک دسکتاپ مورد نظر خود در Task View راست کلیک کرده و یک منوی متنی با مدخل تغییر نام در درون آن ظاهر می‌شود. اگر هنوز دسکتاپ دیگری ایجاد نکرده‌اید، برای شروع در Task View گزینه ” New desktop” را انتخاب کنید. و البته این نام‌ها قابل تغییر هستند.

در حال حاضر این تغییر برای 50% از اینسایدرها در حلقه فست فعال شده، و ما در طول هفته‌های آینده همچنان که کیفیت تجربه کاربری آن را ارزیابی می‌کنیم انتشار آن را گسترش خواهیم داد.

بهبود صفحه Optional Features در Settings

بر اساس نظرات شما برخی قابلیت‌های کاربردی را در صفحه Optional Features در Settings ایجاد کرده‌ایم (Settings > Apps & Features > Optional Features). این تغییرات اکنون برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر شده است.

  • چند گزینه‌ایی: اکنون می‌توانید چندین Optional Features را در یک زمان انتخاب و نصب کنید.
  • مدیریت بهتر لیست: اکنون می‌توانید در لیست‌های Optional Features جستجو کنید و و آنها را براساس نام، سایز، تاریخ نصب مرتب کنید.
  • اطلاعات مفیدتر: اکنون می‌توانید تاریخ نصب هر Optional Features را در لیست ” Installed features” خود ببینید. ما همچنین نیازمندیهای ویژگی را به توضیحات هر Optional Features در لیست ویژگی‌های موجود برای نصب اضافه کرده‌ایم.
  • ناوبری راحتر صفحه: آخرین وضعیت نصب، حذف، و کنسل شده‌ها را در صفحه اصلی در بخش ” Latest actions” ببینید. اکنون می‌توانید Optional Features را اضافه کرده و تاریخچه خود را از طریق دیالوگ‌های پاپ آپ مشاهده کنید، بنابراین مجبور نیستید از صفحه اصلی به صفحه دیگری بروید.

این تغییر جدید را امتحان کنید، در حال حاضر این تغییر برای 50% از اینسایدرها در حلقه فست فعال شده، و ما در طول هفته‌های آینده همچنان که کیفیت تجربه کاربری آن را ارزیابی می‌کنیم انتشار آن را گسترش خواهیم داد. در اینجا دو تصویر را مشاهد می‌کنید که تغییرات این بخش را بعد از نصب این بیلد نشان می‌دهد.

اضافه کردن سرعت اشاره‌گر ماوس به Settings

همان طور که برخی از اینسایدرها مشاهده کرده‌اند شما اکنون می‌توانید سرعت اشاره‌گر ماوس خود را در داخل Settings تعیین کنید. این یکی از جدیدترین تلاش‌های ما برای یکی شدن تجربه کاربری Settings و Control Panel است. شما می‌توانید تنظیمات مربوطه را در Settings > Devices > Mouse بیابید.

به‌روزرسانی نوت پد از طریق استور مایکروسافت

نوت پد (Notepad) برای بیش از سی سال ویراستار محبوب متن ویندوز بوده است. در طول انتشار چند بیلد گذشته، ما براساس نظرات شما تعدادی بهبودهای کوچک در نوت پد ایجاد کرده‌ایم (از جمله گسترش پشتیبانی از انتهای خط، جستجو، نشانه‌گذاری در زمانی که محتوای ذخیره نشده وجود دارد). با انتشار این بیلد، ما تغییراتی ایجاد کرده‌ایم تا به‌روزرسانی‌های آینده نوت پد به صورت اتوماتیک از طریق استور در دسترس کاربران قرار بگیرد. این امر به ما امکان انعطاف‌پذیری برای پاسخگویی به مشکلات و بازخوردها در چهارچوب نسخه‌های ویندوز را می‌دهد. مثل همیشه، اگر نظری در رابطه با نوت پد دارید، از طریق مسیر Feedback Hub under Apps > Notepad آن را با ما در میان بگذارید.

بهبودهای IME زبان چینی قدیم

مایکروسافت از تمامی کاربران که نظرات خود را درباره IME جدید زبان چینی قدیم Bopomofo, ChangJie و Quick به اشتراک گذاشته‌اند تشکرکرده و در ادامه پست وبلاگی خود می‌نویسد: تیم توسعه‌دهنده در حال کار بر روی بهبود کیفیت و اصلاح باگ‌ها بوده است. با این بیلد:

  • بهبودهای Toolbar : ما به مشکلی پرداخته‌ایم که در آن حتی زمانی که Use IME toolbar در تنظیمات غیرفعال است Toolbar نمایش داده می‌شود. ما همچنین دکمه Hide toolbar را در منوی Toolbar اضافه کرده‌ایم.

نکته: راه‌های دیگر نمایش و مخفی کردن Toolbar

از طریق تنظیمات: بر روی آیکون [中/英] راست کلیک کنید، بر روی Settings کلیک کنید، General را انتخاب کنید و درنهایت Use IME toolbar .

از طریق منوی کلیک راست: بر روی آیکون [中/英] راست کلیک کنید، و Show/hide IME toolbar را انتخاب کنید.

بهبودهای Candidate Window : ما در حال کار بر روی کیفیت پنجره Candidate Window بوده‌ایم.

  • ما به مشکلی پرداخته‌ایم که در آن پنجره Candidate Window برخی اوقات تنها تعداد محدودی از کاندیدها را نمایش می‌داد.
  • ما به مشکلی پرداخته‌ایم که کاندیدهای نمایش داده شده در نمای جدول را نمی‌توان با کلیدهای عددی انتخاب کرد.

مایکروسافت از کاربران خواسته این IME جدید را امتحان کرده و نظرات خود را با آنها به اشتراک بگذارند.

تغییر تصویر حساب کاربری در ویندوز

تغییر تصویر حساب کاربری که برای ورود به ویندوز از آن استفاده می‌کنید از هر زمان دیگری بهتر شده است. اکنون تصویر به‌روزرسانی شده شما به سرعت در ویندوز، اپلیکیشن‌ها، و بسیاری از سایت‌های مایکروسافتی که هر روز از آن استفاده می‌کنید نمایش داده می‌شود. پیش از این، ممکن بود برای حساب کاربری خود سه یا چهار تصویر متفاوت را در یک زمان در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف ببینید. اما این بار امتحان کردن آن بسیار آسان شده، در تنظیمات ویندوز به Your info بروید و تصویر خود را در آنجا تغییر دهید.

مراحل انجام کار:

  1. با فشردن کلید ویندوز و تایپ ” Your info” و انتخاب ” Your account info” در settings ویندوز ” Your info” را باز کنید.
  2. برای انتخاب تصویر جدید برای حساب کاربری خود از گزینه ” Create your picture” استفاده کنید.
  3. بررسی کنید که تصویرتان در ویندوز، و در سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که استفاده می‌کنید به‌روزرسانی شده باشد.

نکته: ما همچنان در حال کار با بسیاری از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هستیم که باید برای به خوبی کار کردن با این ویژگی جدید به‌روزرسانی شوند. برای مثال، کنترل مدیر حساب کاربری که در سمت راست بالای بسیاری از وب سایت‌های مایکروسافت نمایان است در حال حاضر هر 24 ساعت به‌روزرسانی می‌شود. این امر در چند ماه آینده تغییر یافته و بعد از تغییر تصویر حساب کاربریتان تصویر به سرعت به‌روزرسانی می‌شود.

به‌روزرسانی‌های دیگر برای اینسایدرها

بهبودهای جستجو ویندوز

مایکروسافت می‌گوید: ما می‌خواستیم برخی بهبودهای جستجو سمت سرور را پوشش دهیم و این کار براساس نظرات شما صورت پذیرفته است:

بهبود اصلاح املا برای جستجوهای Settings و اپلیکیشن‌ها

جستجو ویندوز اصلاح املای داخلی دارد که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.

هنگامی که به سرعت تایپ می‌کنید گاهی اوقات اشتباه رخ می‌دهد. خرسندیم که اعلام کنیم که تکنولوژی اصلاح املا خود را به‌روزرسانی کرده‌ایم تا به طور هوشمند اشکالات تایپی مانند ” powerpiont” و ” exce;” را بفهمد و اصلاح کند، که این کار تا پیش از این نتیجه‌ایی در بر نداشت. با این به‌روزرسانی‌ها، نتایج بهتر را سریعتر به دست می‌آورید. این ویژگی اکنون در بیلدهای اینسایدر و جزئی دیگر در مارکت‌های انگلیسی زبان در دسترس قرار گرفته است.

بهبود بهترین نتیجه منطبق

هدف ما در بخش جستجوی ویندوز ارائه تجربه کاربری استفاده آسان است و یک جنبه کلیدی این امر ساده‌سازی درک نتایج می‌باشد. گاهی اوقات برخی کاربران گفته‌اند که تنظیمات نتایج جستجو با جستجوی آنها مطابقت ندارد. برای کمک به حل این مسئله، در موارد خاص جایی که بهترین نتیجه منطبق مطابقت دقیقی با جستجو شما ندارد، یک خط ” Related:” در زیر نتیجه جستجو قرار خواهد گرفت تا به روشن شدن چرایی ظاهر شدن این نتیجه کمک کند. ما در هفته‌های آینده این ویژگی را گسترش خواهیم داد تا جستجو اپلیکیشن‌ها را نیز شامل شود. این ویژگی برای هر دوی بیلدهای اینسایدر و جزئی و در زبان انگلیسی (آمریکایی) موجود است.

تجربه جدیدترین Search Home برای بیشتر کاربران

با به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 ما Search Home را به‌روزرسانی کرده تا با اضافه کردن دسترسی سریع به اپلیکیشن‌های برتر شما و فعالیت‌های اخیر به شما کمک کند تا در وقت خود صرفه جویی کنید. بعد از دریافت بازخوردها و نظرات مثبت درباره این تجربه جدید، ما آن را برای کاربران بیشتری در دسترس قرار داده‌ایم، از جمله برای کاربرانی که از به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 استفاده می‌کنند. امیدواریم این ویژگی مفید باشد و Search Home را برای شما سودمند واقع گردد.

در تصویر زیر نشان داده شده که این تغییر در به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 چگونه به نظر می‌رسد:

در حالی که بیشتر این تغییرات جزئی هستند، ولی تعداد آنها بسیار است، همگی آنها عموما با هدف بهبود بهره‌وری شما انجام شده و کاملا منطبق با ماموریت مایکروسافت در توانمند سازی کاربران برای انجام کارهای بیشتر است. به خصوص، بهبودهای جستجو برای گردش‌های کاری اینسایدرهای ویندوز کاملا سودمند خواهد بود.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,