هفته پیش مایکروسافت اولین قرارداد انرژی‌های تجدیدپذیر خود را در آسیا رسمی کرد. در فاصله این روزها مایکروسافت دومین قرارداد خود ازین دست را در قاره آسیا اعلام کرد، این قراردادها نشان می‌دهد که این شرکت برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برنامه‌ریزی مناسبی دارد.

قرارداد جدید مایکروسافت در هند منعقد شده‌است و بنابرآن این شرکت می‌تواند از انرژی خورشیدی تولید شده در نیروگاه Karnataka در هند استفاده کند و انرژی الکتریکی مورد نیاز دفتر جدید خود در Bangalore را تامین کند. رییس بخش هند مایکروسافت در مورد این قرارداد گفته‌است:

سرمایه‌گذاری در بخش انرژی خورشیدی برای استفاده در دفتر جدیدمان به‌نفع مایکروسافت، هند و محیط زیست است. ما مفتخریم که تاریخچه همکاری و مشارکت خود با هند را از طریق این قرارداد تقویت کرده‌ایم. این معامله به ما کمک می‌کند تا از صنعت انرژی خورشیدی هند به‌طور مداوم حمایت کنیم و راه را برای استفاده تمام مردم این کشور از انرژی پاک و قابل اطمینان باز کنیم.

پس از اتمام پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر اعلام شده، کل تولید جهانی انرژی مایکروسافت در بخش انرژی‌های نو به 900 مگاوات خواهد رسید. مایکروسافت قصد دارد تا پایان سال 2018 میلادی حداقل 50 درصد از مصرف انرژی خود را در سراسر جهان متکی به انرژی‌های تجدید پذیر کند.

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,