از قرار معلوم مایکروسافت به دنبال گسترش معامله بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds است و می‌خواهد آن را در خانواده اکس باکس وان نگه دارد. این بازی یکی از شگفتی‌های سال 2017 بود و از ابتدای ماه مارس تا الان در برنامه Steam’s Early Access، بیش از ده میلیون نسخه فروش داشته است. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

در مراسم E3 2017، شرکت مایکروسافت از همکاری خود با توسعه‌دهنده این بازی، Bluehole، پرده برداری کرد و قرار شد PlayerUnknown’s Battlegrounds زودتر از کنسول‌های دیگر به اکس باکس وان بیاید. از آن موقع مایکروسافت استودیوز با یک رابطه ظاهرا نزدیک بین دو شرکت به عنوان ناشر این بازی روی پلتفرم اکس باکس وان آغاز به کار کرد. حال بر طبق گزارشی از سایت بلومبرگ، مایکروسافت و Bluehole در حال مذاکره برای توافق‌نامه انحصاری هستند و از گسترش آن به پلتفرم‌های دیگر جلوگیری خواهند کرد.

Bluehole با مایکروسافت توافق کرده است‌ تا این بازی را اول برای اکس باکس وان تولید کند، با این حال مذاکرات در حال انجام است تا این دوره را تا سال آینده نیز گسترش دهند. آن طور که معلوم شده، قرار است این بازی به مدت سه ماه بعد از عرضه در انحصار اکس باکس وان بماند اما تا زمانی که مایکروسافت توافق خود را بر سر این بازی شفاف‌سازی نکرده باشد، معلوم نیست که چقدر این معامله طول خواهد کشید.

این خبر هنوز رسمی اعلام نشده است اما داغ‌ترین بازی سال مطمئنا در نظر سونی نیز هست. باید بنشینیم و ببینیم که در آینده چه بر سر این عنوان خواهد آمد.

نظر شما چیست؟ آیا انحصار این عنوان برای اکس باکس وان می‌تواند گیمرها را به سمت این کنسول بکشاند یا خیر؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

267 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,