چندی قبل Peggy Johnson معاون اجرایی توسعه تجاری مایکروسافت در مصاحبه ای اعلام کرده که روند خرید شرکت ها و استارتاپ ها توسط این شرکت کند و یا متوقف نخواهد شد. اخبار منتشره به خوبی تصدیق کننده صحبت های وی هستند.

مایکروسافت همواره اشتیاق زیادی به خرید شرکت ها و استارتاپ هایی که فناوری های نوین و مفیدی را ارایه می کنند، داشته است، به نظر Peggy Johnson این شرکت ها به نوعی تکمیل کننده قسمت های خالی پازل شرکت هستند. جدیدترین نمونه از این خریدها استارتاپی اسراییلی است که در زمینه رایانش ابری فعال است.

مایکروسافت در حال نهایی کردن خرید استارتاپی با نام  Cloudyn با رقمی در حدود ۵۰-۷۰ میلیون دلار است. با توجه به تمرکز بالای ردموندی ها بر حوزه ابر و رایانش ابری، این استارتاپ جذابیت های زیادی برای این شرکت دارا است. Cloudyn به صورت تخصصی و حرفه ای بر روی بهینه کردن محیط های ابری دوگانه مشغول به کار است و خدمات این شرکت پلتفرم هایی نظیر مایکروسافت آژور و پلتفرم ابری آمازون را پشتیبانی می کند. عامل دیگری این استارتاپ را بیش تر جذاب می کند مشتریانی است که در حال حاضر، این استارتاپ مشغول ارایه خدمات به آن ها است، غول هایی نظیر HP و ، Ticketmaster از بزرگ ترین مشتریان این استارتاپ به شمار می روند.

از سوی دیگر Cloudyn در ماه گذشته اعلام کرد که پشتیبانی از Microsoft Cloud Solution Providers یا به اختصار CSPs را در خدمات و سرویس های خود ادغام کرده که امکان مدیریت و بررسی عملکرد آژور را برای مشتریان میسر می سازد.

تمرکز مایکروسافت بر رایانش ابری بی دلیل نیست، چرا که این بخش را باید تحول انقلابی بعدی در دهه پیش رو دانش، با توجه به افزایش سرعت اینترنت و کاهش قیمت آن در بیش تر نقاط دنیا، سال های آتی را باید سال های پردازش بر روی سرور و نه دستگاه ها دانست. در آینده نه چندان دور نوع دستگاهی که کاربر استفاده می کند اهمیت چندانی نخواهد داشت، خواه تلویزیون هوشمند باشد، خواه یک اسپیکر، تمام پردازش و سرویس ها بر دوش فضای ابری قرار خواهند گرفت، و مطمئنا شرکتی که زودتر و سریع تر در این عرصه قدم بگذارد پرچمدار دنیای فناوری در دهه آتی خواهد بود.

منبع :

TECHCRUNCH

1139 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,