_مایکروسافت پنل جدید

گزارش مالی سه‌ ماه چهارم مایکروسافت: شکست پیش‌بینی‌ها با درآمدی 33.7 میلیارد دلاری رشد در تمامی بخش‌ها، افت بخش گیمینگ!

مایکروسافت شب گذشته گزارش مالی سه ماهه پایانی سال مالی 2019 را منتشر کرده است. بار ردیگر عملکرد مایکروسافت بالاتر از پیش‌بینی‌ها بوده و درآمدی 33.7 میلیاردی و سود خالص 13.2 میلیارد دلاری را به همراه داشته است. با وجود افت در بخش گیمینگ باز هم سرویسهای ابری و اژور اصلی‌ترین منابع درآمد شرکت را تشکیل می‌دهند. برای جزئیات بیش‌تر در ادامه با وینفون همراه باشید.

درآمد مایکروسافت بالاتر از همه پیش‌بینی‌ها بوده است؛ درآمد به ازای هر سهم 1.37 دلار بوده که از 1.21 دلار درآمد به ازای هر سهم پیش‌بینی شده، بیش‌تر است و درآمد نیز به 33.7 میلیارد دلار رسیده که یک میلیارد دلار بیش‌تر از درآمد 32.7 میلیارد دلاری پیش‌بینی شده است. سود عملیاتی شرکت 12.4 میلیارد دلار بوده که رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد. سود خالص نیز 13.2 میلیارد دلار در فرمت GAPP و 10.6 میلیارد دلار در فرمت non-GAAP است.

همانطور که در سال‌های پیش دیده بودیم، عملکرد مایکروسافت عمدتا به دلیل رشد و درآمد عالی سرویس ابری اژور و آفیس 365 است. ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، می‌گوید:

امسال یک رکورد برای سال مالی مایکروسافت بود که نتیجه هم‌کاری عمیق ما با شرکت‌های پیشتاز در هر صنعتی بود. هر روز ما در کنار مشتریان خود کار می‌کنیم تا به همراه خودشان به آن‌ها در ساخت ظرفیت و نوآوری‌های دیجیتالشان و تجارت جدیدشان کمک کنیم و اعتماد آن‌ها را کسب کنیم. این تعهد ما به موفقیت مشتریان منجر به توافق‌های تجاری ابری چند ساله و رشد فزاینده در همه‌ی بخش‌های تکنولوژی مایکروسافت می‌شود.

امی هود (Amy Hood)، معاون اجرایی و مدیر اجرایی سابق مایکروسافت، می‌گوید:

درآمد ابری ما در سه ماه چهارم افزایش 39 درصدی سال به سال را تجربه کرده و به 11 میلیارد دلار رسیده است که این باعث ثبت بهترین درآمده سه ماه ما شده است.

نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,