Boards 2

در اجلاس Devices and Networking محققان مایکروسافت در مورد بسیاری از پروژه هایی که در حال کار بر روی آن ها هستند گفتگو کردند. یکی از این پروژه ها مدارات چسبی هستند که امکان ساخت نمونه های الکتریکی را، تنها با چسباندن اجزای آن ها مانند ال ای دی ها و سنسورها، بر روی سطحی که به صورت سیمی آن ها را به یکدیگر متصل کرده، فراهم می کند.

آن ها از کاغذ و جوهر متشکل از نانوذرات رسانای نقره استفاده می کنند تا این لایه سیم کشی شده را به وجو آورند. با این روش می توان به صورت ارزان و آسان قلم هایی ساخت که حاوی این جوهر مخصوص برای سیم کشی برد ها هستند و یا حتی پرینتر هایی با سیستم جوهر افشان درونی که برد های الکتریکی چاپ می کنند.

boards

این یک فناوری بالقوه برای طراحی اکتشافات و نمونه سازی تحقیقات و پیاده سازی پروژه های آموزشی است. در ویدیوی زیر Steve Hodges یکی از محققان مایکروسافت و Yoshihiro Kawahara از دانشگاه توکیو در مورد این اختراع توضیح می دهند:

دانلود ویدیو

البته اختراعات مشابهی نیز وجود دارند که همین کاربرد را دارند ولی روشی که مایکروسافت و دانشگاه توکیو و دانشگاه MIT با هم ابداع کرده اند علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است فرایند پیاده سازی آسانی هم دارد. بدون شک اگر این اختراع در طول زمان به بلوغ برسد می تواند در ساخت گوشی ها و تبلت ها و بسیاری زمینه های دیگر هم استفاده شود که نتیجه آن به وجود آمدن دستگاه هایی با کمترین وزن و ضخامت و بسیاری ویژگی های دیگر خواهد بود.

منبع: Microsoft News

منبع : وینفون
  • چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۲۲:۰۸
  • ۲ نظر
  • رضا رجب زاده
  • اخبار
610 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
متین
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

اپدیت جدید برای Lumia camera

میرزا
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

مایکی برنامه ریزی شده دست به کارشد
تا چهار سال اینده بازار موبایل مث پیسی تو چنگ مایکی خواهد بود

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام