با توجه به کاهش محسوس هزینه اینترنت در بسیاری از نقاط دنیا، امروزه بسیاری از وسایل الکترونیک به صورت مداوم به اینترنت متصل هستند. در سال های آتی میلیاردها دستگاه اعم از لوازم خانگی، تا لامپ های معمولی امکان کنترل از طریق اینترنت را خواهند داشت.

کنترل دستگاه های متصل به اینترنت توسط میکرو کنترلر هایی صورت می گیرد، استفاده از این میکرو کنترلرها با توجه به آینده دنیای فناوری رشد بسیار بالایی را تجربه می کند. علی رغم سهولتی که این میکروکنترلرها برای کاربران ایجاد می کنند، یک مشکل عمده را دارا هستند: این کنترلرها به لحاظ امنیتی جهت اتصال به اینترنت از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

به همین علت تیم تحقیقاتی مایکروسافت پروژه ای با نام Project Sopris را راه اندازی کرده تا بتواند راه کارهایی برای امن کردن این تعداد بالای دستگاه های ارزان قیمت متصل به اینترنت پیدا کند. تیم تحقیقاتی مایکروسافت مقاله ای با نام هفت ویژگی لازم برای دستگاه های با امنیت بالا، منتشر کرده است که جزییاتی در مورد نحوه طراحی و ساخت دستگاه های متصل به اینترنت ارایه می کند. این گروه راه های نفوذ از طریق سخت افزار و نرم افزار را مورد بررسی قرار داده اند و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که بهترین شرایط برای امن کردن یک دستگاه گنجاندن راه کارهای امنیتی به صورت ریشه ای در سخت افزار است و در عین حال به روز رسانی مداوم نرم افزار می تواند کمک شایانی به امنیت دستگاه کند.

ماحصل فعالیت این تیم یک کیت امنیتی با نام Sopris است، و تیم تحقیقاتی مایکروسافت برای بررسی عملکرد و توانایی های امنیتی این کیت، مسابقه ای را برای فعالان عرصه امنیت سایبری در نظر گرفته است. در این مسابقه ۱۵۰ تن از حرفه ای های عرصه امنیت سایبری حضور خواهند داشت راه های نفوذ به این کیت و نقاط ضعف آن را شناسایی خواهند کرد.

مایکروسافت برای این مسابقه جوایز ۲۵۰۰ دلاری تا ۱۵۰۰۰ دلاری در نظر گرفته است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش تر در مورد این مسابقه می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

منبع :

MSPU

443 پست
محسن توکلی
گویند کامپیوتر همه جوره خوش است،نه خیر عزیز فقط سرفس خوش است!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
💔 1 پاسخ دهید شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

دوستان شرمنده یه سوال داشتم . من با اینترنت موبایل ۳g وصل میشه گوشیم ( لومیا ۵۳۵ ) تلگرام و واتساپ هم باز میکنه با سرعت خوب ولی وقتی میخوام وبگردی کنم هیچ سایتی رو بالا نمیتاره . با ماکروسافت اج و یو سی بروزر وصل میشم هیچ کدوم باز نمیشه لطفا راهنمایی کنید .

مسعود
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶

برای رفع مشکل یک ap بسازید برای ساخت آن طبق راهنمای اپراتور خودتون (ایرانسل یا همراه اول)عمل کنید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,