چندی قبل شرکت روسی Kaspersky شکایتی را علیه مایکروسافت مطرح ساخته بود، این شرکت مایکروسافت را به سو استفاده از موقعیت ویندوز متهم ساخته بود، اقدامی که در نهایت با پاسخ غیر مستقیم غول نرم افزاری دنیا مواجه شد.

آنتی ویروس سازی روسی چندی پیش شکایتی را علیه مایکروسافت مطرح ساخت و این شرکت را به سو استفاده از موقعیت ویندوز متهم ساخت، اقدامی که به نظر می رسد در نهایت راه به جایی نخواهد برد، به هر شکل ویندوز دیفندر در ویندوز ۱۰ تاکنون توانسته وضع امنیتی خوبی را برای آخرین نسخه ویندوز فراهم سازد، و در نتیجه کاربران آنتی ویروس های شخص ثالث کاهش یافته اند.

شکایت این شرکت روسی را باید اقدامی در پاسخ به کاهش تعداد کاربران این شرکت دانست. پس از اقدام این شرکت، پاسخ خاصی از سوی مایکروسافت داده نشد تا اینکه سرانجام امروز ردموندی ها در پستی بدون حتی نام بردن از این شرکت روسی به بیان مواضع و دلایل خود پرداختند.

در همین زمینه Rob Lefferts از دستیار مدیر بخش Windows & Devices و بخش امنیتی و سازمانی شرکت مایکروسافت توضیح داده که ویندوز دیفندر در حال حاضر یکی از محبوب ترین و بهترین گزینه های تامین امنیت در کامپیوترهای ویندوزی است و قادر است تا ۹۹ درصد پوشش امنیتی لازم را فراهم سازد.

وی در پاسخ به مسایل مطرح شده عنوان داشته:

ما Windows Defender Antivirus را ایجاد کردیم تا به مشتریان خود این اطمینان را بدهیم که هر کامپیوتر مجهز به ویندوز ۱۰ همواره در مقابل ویروس ها و بدافزارها ایمن است.

بر طبق بررسی های پیوسته و مداوم ما ویندوز دیفندر یکی از ایده آل ترین گزینه ها در بین محصولات پیشتاز دنیای امنیت است.

Lefferts در ادامه به همکاری مایکروسافت با قریب به ۸۰ شرکت مستقل اشاره می کند، این همکاری بخشی از پروژه ای است که Microsoft Virus Initiative یا به اختصار MVI نامیده می شود.

این پروژه سازندگان آنتی ویروس را قادر می سازد تا برای عرضه نسخه های جدید ویندوز ۱۰ آماده گردند و بتوانند نرم افزارهای خود را جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل سازگاری با ویندوز بهینه سازند.

از سوی دیگر مایکروسافت عنوان کرده که سازندگان آنتی ویروس به لطف برنامه ویندوز اینسایدر می توانند به سرعت سازگاری برنامه خود را با نسخه جدید ویندوز ۱۰ بررسی و آزمایش کنند، در ادامه بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر میلیون ها کاربر اعم از کاربران عادی و توسعه دهندگان عضوی از جامعه ویندوز اینسایدر هستند و با بازخوردهای خود در شکل دهی به ویندوز ۱۰ نقش موثری دارند.

۹۵ درصد آنتی ویروس ها با به روز رسانی کریترز سازگار هستند

Lefferts در پاسخ به ادعای Kaspersky مبنی بر غیر فعال شدن آنتی ویروس ها پس از دریافت به روز رسانی کریترز که از تاریخ ۱۱ ماه آوریل منتشر شده است، اظهار داشته:

خیر، ۹۵ درصد کامپیوترهای ویندوزی که به روز رسانی کریترز را دریافت کرده اند و دارای آنتی ویروس شخص ثالث بوده اند، مشکلی از بابت سازگاری نداشته اند، و در حقیقت این به روز رسانی با ۹۵ درصد آنتی ویروس ها سازگار است.

از سوی دیگر برای عده معدودی از آنتی ویروس هایی که نیاز به دریافت به روز رسانی جهت سازگاری با این به روز رسانی داشته اند، ما قابلیتی را در نظر گرفته ایم که محض دریافت به روز رسانی کریترز و اتمام مراحل نصب، گزینه دریافت نسخه جدید آنتی ویروس را به کاربر پیشنهاد می دهد.

به همین منظور هنگام شروع به روز رسانی بخشی از نرم افزار آنتی ویروس را به صورت موقت غیر فعال کردیم، این کار طی همکاری نزدیک با سازندگان آنتی ویروس انجام گرفته تا مشخص گردد که چه نسخه هایی از آنتی ویروس های آن ها با به روز رسانی ویندوز سازگار است، و از سوی دیگر مشخص گردد که کاربران پس از نصب به روز رسانی از کجا باید کار با آنتی ویروس را ادامه دهند.

در انتها Lefferts تاکید می کند که مایکروسافت همواره با سازندگان آنتی ویروس ها همکاری نزدیکی داشته تا از عدم بروز مشکل سازگاری پس از نصب به روز رسانی جدید ویندوز، و حفظ امنیت کاربران اطمینان حاصل گردد. به همین دلیل در صورت منقضی شدن و یا غیر فعال شدن آنتی ویروس شخص ثالث، ویندوز دیفندر به سرعت وارد عمل می گردد.

بد نیست یادآوری کنیم که مایکروسافت دفعات متعددی تلاش کرده تا با Kaspersky در رابطه با مشکلات پیش آمده با محصولات این شرکت رایزنی کند، اما شرکت امنیتی روسی به جای تلاش برای حل مشکل، دست به شکایت از مایکروسافت زده است، شکایتی که هنوز نتیجه آن مشخص نیست.

منبع :

SOFTPEDIA

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسین دیانتی
پاسخ دهید چهارشنبه 31 خرداد 1396

بیت دیفندر رو ترجیح میدم. قیمتشم خوبه

mohsen
پاسخ دهید چهارشنبه 31 خرداد 1396

بله من Avast Premier داشتم سه چهار روز که از کار افتاده

رضا
پاسخ دهید چهارشنبه 31 خرداد 1396

ویندوز دیفندر کاملا نیازای روزمره رو جواب میده و دیگه نیازی به انتی ویروس ثالث نیس

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,