microsoft-just-launched-an-artificial-intelligence-bot-for-teens-that-has-no-chill

مایکروسافت یکی از چندین شرکت فعال در زمینه فناوری است که سرمایه‌گذاری گسترده‌ای بر روی هوش مصنوعی کرده است. تا به امروز شاهد نقش پر رنگ مایکروسافت در پروژه‌های مختلفی در زمینه هوش مصنوعی بوده‌ایم که می‌توان مهم‌ترین آن‌ها را کرتانا و پروژه مرموز و مهم “آدام” نامید. اخیراً این شرکت یک ربات هوش مصنوعی را در توییتر قرار داد و سعی دارد که آن را آزمایش کرده و عملکردش را بسنجد.

ربات هوش مصنوعی مایکروسافت در توییتر، Tay “تِی” نام دارد که توانست در عرض ۲۴ ساعت نژاد پرست شده و شعارهایی نژاد پرستانه بدهد! مایکروسافت پس از خرابکاری‌های این ربات، آن را به صورت موقت از توییتر برداشت تا بیشتر بر روی آن و شیوه یادگیری این هوش مصنوعی کار کند. اما به نظر می‌رسد که این تنها اول راه بوده و مایکروسافت برنامه‌های بزرگ‌تری در زمینه هوش مصنوعی دارد. طبق گزارشی که امروز از جانب بلومبرگ منتشر شده، مایکروسافت ارتشی از ربات‌های هوش مصنوعی را ساخته است و قصد دارد که آن‌ها را امروز و در جریان برگزاری کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ به نمایش بگذارد. طبق اطلاعات ارائه شده، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت امروز بر روی صحنه خواهد آمد و از چشم‌انداز جدید شرکتش با نام “گفتگو به عنوان پلتفرم” رونمایی خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که غول نرم‌افزاری چندین ربات هوش مصنوعی را به نمایش خواهد گذاشت که هر یک وظایف مختلفی را خواهند داشت. به عنوان مثال برخی از این ربات‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا با آن‌ها به بحث و گفت‌و‌گو بنشینند و در مورد مسائل مختلفی تبادل نظر کنند، درست مانند همان کاری که با Tay می‌توانید انجام دهید! علاوه بر این، ربات‌های دیگری توسط مایکروسافت رونمایی خواهند شد که می‌توانند وارد اسکایپ کاربر شده و کارهای وی را برنامه‌ریزی و مرتب کنند. اما این تنها بخشی از ماجراست، چرا که بلومبرگ اعلام کرده است که مایکروسافت یک ربات هوش مصنوعی ویژه را توسعه داده که می‌تواند از طریق دوربین تلفن همراه، اطراف را ببیند و حس کند که اطراف یک شخص نابینا چه چیزهایی وجود دارد! این ربات حتی می‌تواند حالات چهره اشخاص و موارد مشابه که در اطراف شخص هستند را تشخیص دهد.

مایکروسافت در نظر دارد تا در کنفرانس بیلد به توسعه دهندگان این امکان را بدهد تا بتوانند با استفاده از ابزار ساخت ربات، ربات‌های هوش مصنوعی خودشان را طراحی کنند. پیش‌تر اعلام شده بود که مایکروسافت یک سرویس جدید به نام Bot Framework را در جریان کنفرانس بیلد معرفی خواهد کرد که به توسعه دهندگان امکان ساخت ربات‌های هوش مصنوعی را می‌دهد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Saman
پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

خیلی هیجان دارم ک ببینم تو کنفرانس چی میشه .
راستی ی سوال داشتم . قرار بود تو عید بهمون برنامه نویسی یونیورسال یاد بیدین . چی شد پس ؟

HOIIIIN
پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

متن و موضوعات بیشتر به فیلم HER میخوره تا ایکس ماشین !!!
عکس از فیلم HER بود بهتر بود 🙂

Alir
پاسخ دهید جمعه 19 فروردین 1395

EX-MACHINE
:دی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,