windows_ninja_cat_wallpaper_fullحتما گربه نینجا را که سوار بر تکشاخی با نفس آتشین است و پرچم ویندوز را حمل می کند، دیده اید. این روز ها در هر رویداد مایکروسافت که دقت کنید، کارمندان این شرکت را می بینید که برچسب این گربه عجیب را بر روی لپتاپ های خود چسبانده اند. صاحب نظران این گربه را نشانه ای از تغییرات در فرهنگ سازمانی مایکروسافت می داند که در زیر پوست این شرکت در جریان است. همچین این ها علامتی است از این که مایکروسافت دوباره به یک شرکت جالب تبدیل شده است.

KC Lemson کسی که کارمندان مایکروسافت، بسیار از او تعریف می کنند، ایده پرداز اصلی این نشانه بوده است. وی در نهایت با رسانه ها در مورد خلق گربه نینجا صحبت کرده است. او در مطلبی که توسط یکی از وبلاگ های مایکروسافت منتشر شده است، توضیح می دهد که گربه نینجا هم مانند بسیاری از مسائل دیگر در مایکروسافت از درون جریانات زندگی ایده گرفته شده است. او اضافه می کند ایده اصلی این علامت از درون یک فایل ارائۀ پاورپوینت استخراج شده است. این ارائه که در مورد ویندوز ۱۰ بوده است در داخل خود یک شوخی داشته که چارت سازمانی مایکروسافت را به شکل جالبی تصور می کرده است. در این شوخی چارت سازمانی مایکروسافت شامل بچه گربه ها، توله سگ ها، رنگین کمان ها و اسب های تک شاخ می شده است. طرح های درون این ارائه از پوستر معروف “به اینترنت خوش آمدید” ساخته جیسون هایزر الهام گرفته شده بودند.

welcome_to_the_internet__please_follow_me_by_sharpwriter-d5buwfu

پوستر معروف “به اینترنت خوش آمدید (Welcome to Internet)”

خانم Lemson می گوید:

بعد از اتمام ارائه، ایمیل های بسیاری از همکارنم می گرفتم که در آن ها از من سوال می شد، چگونه می توانند آن اسلاید بخصوص در پاورپوینت را بر روی تیشرت خود چاپ کنند؟ بعد از حدود شش ماه یا کمی بیشتر من یک استیکر با همان مضمون طراحی کردم و آن را برای همکارانی که درخواست کرده بودم ارسال نمودم. دیری نگذشت که همه در شرکت به دنبال این استیکر بودند. بعد از گذشت چند ماه، اکثر کارمندان برچسب گربه نینجا را بر روی لپتاپ خود چسبانده بودند و شهرت آن نیاز از همین نقطه منتشر شد.

 ninja catطراحی عجیب و خاص این استیکر باعث شد که مایکروسافت بلافاصله حق انتشار آن را ثبت کند و کاربران نیز برای خرید آن دست و پا می شکستند. این گونه گربه نینجا تبدیل به نماد طرفداران ویندوز گردید. مایکروسافت نیز آن را با طراحی جدید در اسکایپ، آواتار اکس باکس لایو و سری جدید ایموجی های ویندوز قرار داد. خالق این نشانه در ادامه می گوید:

آن چیزی که در گربه نینجا برای من ارزشمند است، طریقه برخورد طرفداران و دیگر کارمندان با روح و نحوه طراحی است. روحیه ای که نشان از کارهایی دارد که در حال انجام آن ها هستیم. اعضای تیم به واسطه کار بزرگی که ما برای مشتریان در حال انجام دادن هستیم، بسیار هیجان زده هستند.

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد سعیدی
پاسخ دهید جمعه 14 مرداد 1395

آخرش معنی اون عکس پارسالی رو کسی فهمید؟
جایزه رو به کی دادن؟
اصلا چی بود منظورش؟

alireza
پاسخ دهید جمعه 14 مرداد 1395

آقا ویندوز گروه در تلگرام داره؟
در صورتی که داره لینک بدید مچکرم

quasar
پاسخ دهید جمعه 14 مرداد 1395

این همون روحیه است که ما توی ایران بهش بشدت نیاز داریم

kian
پاسخ دهید جمعه 14 مرداد 1395

THE Ninja CAT

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,