دیروز در خبری به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت بالاخره AIO انقلابی و خاص خود را در خارج از ایالات متحده برای خرید موجود کرد، اکنون این شرکت در ویدیویی راز مهندسی مکانیک خارق العاده که در ساخت لولای سرفس استودیو به کار رفته را به نمایش می گذارد. 

همان طور که به اطلاع شما عزیزان رساندیم بالاخره سرفس استودیو در خارج از خاک ایالات متحده به صورت رسمی در دسترس خریداران قرار گرفت، اکنون کشورهای استرالیا، چین، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، ژاپن، هلند، نروژ، سوئد، سوییس، و انگلستان نیز به صورت رسمی پذیرای این کامپیوتر خوش ساخت و خاص هستند.

همزمان با عرضه رسمی سرفس استودیو در دیگر کشورهای دنیا، ردموندی ها مهندسی و طراحی که پشت طراحی شیک و ساده این دستگاه به کار رفته شده است را، در ویدیویی به نمایش گذاشتند.

نقطه اوج و برجسته در طراحی سرفس استودیو را باید لولای خاص آن دانست، که باعث شده تا هنگام بالا و پایین آوردن نمایشگر هیچ گونه وزنی احساس نشود و از سوی دیگر کاربر بتواند هنگام کار با آرامش خیال بر روی آن تکیه کرده و طراحی خود را راحت تر انجام دهد.

برای آگاهی از اوج مهندسی مکانیک خارق العاده ای که در طراحی این لولا به کار رفته است، بد نیست اشاره کنیم که نمایشگر سرفس استودیو وزنی در حدود ۶ کیلوگرم دارد، اما کاربر به راحتی می تواند با یک انگشت وضعیت آن را تغییر دهد، عامل اصلی که باعث شده تا وزن این نمایشگر غول پیکر صفر به نظر برسد لولای خاصی است که به صورت ویژه در این دستگاه تعبیه شده است.

تیم طراحی سرفس در داخل نمایشگر فلزی سرفس استودیو صفحاتی به شکل بال پروانه را تعبیه کرده، که باعث می شوند تا فشار انگشت دست کاربر برای بلند کردن نمایشگر به سرعت و سهولت به لولا منتقل شده و در نتیجه وی وزنی را احساس نخواهد کرد.

این صفحات علاوه بر ایجاد سهولت هنگام بلند کردن نمایشگر خاصیت دیگری نیز دارند، این صفحات باعث شده اند تا هنگام تکیه کاربر بر روی نمایشگر و زمانی که غرق کار خود است، نمایشگر کاملا مستحکم در جای خود قرار گرفته و حرکتی نداشته باشد.

یکی دیگر از نکات جالب در طراحی این دستگاه که در ویدیو مشهود است نحوه اتصال کابل تغذیه دستگاه است، چرا که سرفس استودیو به دارای یک کابل تغذیه جدا شدنی است که البته به واسطه مکانیزم خاصی قفل شده و در نتیجه احتمال جدا شدن اتفاقی کابل تغذیه هنگام حرکت دادن سرفس استودیو از بین می رود.

نظر شما در مورد طراحی این AIO خاص چیست؟ به نظر شما تاکنون شرکتی می تواند رقیبی در حد سرفس استودیو وارد بازار سازد؟

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
پاسخ دهید شنبه 27 خرداد 1396

اول فکر کردم مردِ 😐

amirhossein
پاسخ دهید یکشنبه 28 خرداد 1396

دهنم سرویس شد 😐
یک درصد این خلاقیت رو توی موبایل چرا نمیذاره 😐

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,