تلاش های مایکروسافت بیانگر این است که ردموندی ها علاقه مند به حضور در صنعت خودرو و همکاری با شرکای خود در زمینه خودرهای هوشمند بعنوان خودروهای آینده هستند.

همانطور که می دانیم مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ۱۰ را برای استفاده بر روی دستگاههای متفاوتی از جمله کامپیوترهای شخصی، تبلت، موبایل و کنسول بازی تحت یک سیستم عامل واحد توسعه داده و تاکنون تلاش های بسیاری در مسیر توسعه و تکامل اکوسیستم خود بر مبنای پلتفرم ویندوز ۱۰ داشته است.همچنین تلاش های مایکروسافت بیانگر این است  که ردموندی ها علاقه مند به حضور در صنعت خودرو و همکاری با شرکای خود در زمینه خودروهای هوشمند بعنوان خودروهای آینده هستند.سیستم عامل ویندوز ۱۰، اپلیکیشن ها و خدمات مبتنی بر آن نشان می دهد که حضور آنها تا چه حد می تواند در این صنعت مفید واقع شود.

اکنون کمپانی های متعددی بدنبال به کارگیری ویندوز ۱۰ و یا بخشهایی از آن نظیر قابیلت های کرتانا در استفاده از  نرم افزار آفیس در هنگام رانندگی و یا استفاده از قابلیت کانتینیوم در ارائه امکانات رفاهی و سرگرمی های درون خودرو هستند و این موضوع تا حدی آینده مایکروسافت در صنعت خودرو را نمایان می سازد.

تاکنون برندهای خورو سازی به راه حلهای ارائه شده توسط دو غول دیگر صنعت آی تی یعنی گوگل و اپل، که مدتهاست توسعه پلتفرم های خود را در این حوزه  آغاز نموده اند، علاقه مند بوده اند و مشاهده تمایل آنها به مایکروسافت و پلتفرم ویندوز ۱۰ می تواند برای برخی شگفت آور و حتی غافلگیر کننده باشد.

خودرو سازان و ویندوز ۱۰؛ چرا؟

اگرچه گوگل و اپل برای ورود به صنعت خودرو و ساخت اتومبیل با برند خودشان سرمایه گذاری نموده اند اما برای مایکروسافت ورود به این حوزه و حضور در قامت یک رقیب برای شرکای خود در این صنعت هیچ جذابیتی نداشته و  استراتژی و برنامه ای  نیز جهت ورود به آن وجود ندارد و شاید به همین دلیل است که از نظر مایکروسافت امتناع خودروسازان در استفاده از خدمات گوگل و اپل در محصولاتشان امری طبیعی به نظر می رسد.

سانجای راوی مسئول بخش توسعه تکنولوژی خودرو در مایکروسافت در همین رابطه به خبرنگاران می گوید:

ما با هیچ یک از برندهای صنعت خودرو رقابت نخواهیم داشت چرا که این حوزه یک تجارت متفاوت است.

راوی همچنین اضافه می  کند که:

خودرهای آینده به سمتی پیش می روند که همچون یک دفتر کار و  یا اتاق نشیمن متحرک خواهند بود و تلاشهای امروز در واقع قدم اول این نوع خودرها می باشد.

وی همچنین توضیح داده که خودروهای هوشمند در آینده امری متعارف و معمول خواهند بود و آنچه که امروز به عنوان دسترسی به اسناد و فایلها و سایر امکانات در حین رانندگی مطرح است آغاز راه بوده و تنها بخشی از آن خواهد بود.

بدیهی است که مایکروسافت به دنبال ساخت خودرو با برند خود نیست اما شکی هم در آن نیست که تولید و ساخت نرم افزارها و خدمات قابل استفاده در اتومبیلها جزء اولویت های آن خواهد بود. زمان مشخص خواهد کرد که آیا مایکروسافت می تواند در این عرصه موفق باشد یا خیر ، اما بررسی تلاشهای اخیر نشان می دهد شرکت در مسیر درستی گام برمی دارد.

منبع :

SOFTPEDIA

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hosseinad
پاسخ دهید چهارشنبه 14 تیر 1396

سلام دوستان عزیز
تلگرام اپدیت داده،لطفاً یه توضیحی بدین که چه بهبودی حاصل شده
تشکر

    امیر زمانی
    پاسخ دهید چهارشنبه 14 تیر 1396

    سلام
    حسین جان به زودی مطلبش منتشر میشه

یوحنا
پاسخ دهید چهارشنبه 14 تیر 1396

سلام تلگرام آپدیت داده ولی از وقتی آپدیت داده برنامه تلگرام من باز نمیشه و آپدیدتش هم نصب نمیشه حتی سعی کردم برانمه رو هم پاک کنم ولی پاک نمیشه راه حلی براش نیست؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,