پیش تر در خبری به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت در نظر دارد برای اولین بار در تاریخ ویندوز استور برترین توسعه دهندگان را در گروه های مختلف نرم افزاری معرفی کند. حال پس از اتمام کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ اسامی برترین اپلیکیشن ها و توسعه دهندگان ویندوز استور مشخص شده است.

کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ با تمام اخبار جذاب و حواشی که داشت با پایان رسید، مایکروسافت پیش از برگزاری کنفرانس اعلام کرده بود که پس از کنفرانس بنا دارد تا برترین توسعه دهندگان پلتفرم ویندوز ۱۰ را معرفی نماید. این جوایز به توسعه دهندگانی تعلق گرفته است که در طی یک سال اخیر اپلیکیشن و یا بازی خود را وارد ویندوز استور کرده اند.

برترین توسعه دهندگان ویندوز استور در سال ۲۰۱۷

  • برترین اپلیکیشن سال: عنوان برترین اپلیکیشن سال به اپلیکیشن قدرتمند djay Pro تعلق گرفت. این اپلیکیشن با بیش از ۳۰ میلیون دانلود وارد ویندوز استور شد و البته برای عرضه در ویندوز استور امکانات جدید و بهبودهایی را نیز نسبت به دیگر پلتفرم ها به خود دید. djay Pro ابزارهای کامل و قدرتمندی را برای دیجی ها فراهم می سازد، ابزارهای این اپلیکیشن به گونه است که به خوبی پاسخ گوی نیازهای دیجی ها آماتور و حرفه ای می باشد. نسخه ویژه این اپلیکیشن که برای استور ویندوز ۱۰ درنظر گرفته شده است از قابلیت هایی نظیر: پشتیبانی دقیق و فوق العاده از صفحات لمسی، پشتیبانی از دستگاه های دسکتاپ و تچهیزات آن، بهینه سازی های خاص جهت صفحه نمایش PixelSense سرفس استودیو، پشتیبانی از سرفس دایال، پشتیبانی از بیش از ۶۰ میدی کنترلر توسعه داده شده به وسیله Pioneer DJ، Numark، Reloop،Denon، Hercules، و بسیاری ویژگی های حرفه ای دیگر برخوردار است.
  • برترین بازی سال: ویندوز استور به لحاظ بازی روز به روز در حال غنی تر شدن است. عنوان برترین بازی سال ویندوز استور به بازی Astroneer تعلق گرفته است. موضوع این بازی که در زمان آینده یعنی قرن ۲۵ میلادی در جریان است، تلاش انسان برای یافتن طلا در فضا و دیگر سیارات است. در این عصر انسان ها جان و منابع مالی خود را به خطر انداخته اند تا ثروت بیش تری را به دست آوردند. در این بازی مهم ترین و کلیدی ترین نکته نحوه ساخت دنیای بازی توسط کاربر است تا بتواند سریع تر و با کم ترین هزینه منابع بیش تری را به دست آورد.
  • برترین اپلیکیشن واقعیت ترکیبی سال: گذاشتن یک جایزه ویژه برای برترین اپلیکیشن واقعیت ترکیبی به خوبی نشان می دهد که مایکروسافت چه افق دیدی نسبت به آینده دارد و تا چه حد بر روی واقعیت ترکیبی به عنوان انقلاب بعدی دنیای فناوری حساب می کند. اپلیکیشن MyLab توانست این جایزه را از آن خود کند. اگر با این اپلیکیشن آشنایی ندارید باید عنوان کنیم که این اپلیکیشن ابزاری مفید برای محصلین است، و امکاناتی نظیر مشاهده جدوول تناوبی عناصر به صورت هالوگرافیک را فراهم ساخته، و کاربر به خوبی می تواند به لطف پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت تعامل داشته باشد، و از سوی دیگر اتم ها و ساختار های آن را به صورت هالوگرافیک مشاهده کرده و شباهت ها و تفاوت های بین ریز ذرات آن ها را مورد بررسی قرار دهد.
  • برترین پروژه سال: این جایزه در حقیقت نشان دهنده طیف وسیع پروژه ها و کارهایی است که بر بستر پلتفرم ویندوز ۱۰ می توان انجام داد، در حقیقت توسعه دهندگان این دسته از توسعه یک اپلیکیشن ساده و نرم افزار پار را فراتر نهاده اند، و پروژه هایی را بر بستر ویندوز ۱۰ عملی ساخته اند. برترین توسعه دهنده این گروه را خالق پروژه Nova Underwater ROV باید دانست. این دستگاه که بر بستر سخت افزاری ساده Raspberry PI 3 و کنترلر اکس باکس و تعدادی سنسور و دوربین دیگر قطعات سخت افزاری و بستر نرم افزاری ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا ساخته شده است، امکان کنترل یک ربات ضد آب را که در عمق ۴ متری به راحتی فعالیت می کند را فراهم ساخته است. این ربات به وسیله کنترلر اکس باکس به خوبی بر روی زمین و در عمق آب قابل کنترل است.

علاوه بر این جوایز مایکروسافت جایزه دیگری با عنوان Ninja Cat of the Year یا گربه نینجای سال را نبز در نظر گرفته بود. این جایزه برای توسعه دهنده و یا پروژه ای که به خوبی بیانگر ماهیت ویندوز که قدرت بخشی برای فعالیت بهتر و انجام کارهای بزرگ است، در نظر گرفته شده است. جایزه این بخش در نهایت به یکی از تیم های خود مایکروسافت تعلق گرفته است. اپلیکیشن Kophosight که برای هالولنز توسعه داده شده است این جایزه را در خانه نگه داشته است. این اپلیکیشن هالولنز این امکان را می دهد تا محاورات و صحبت ها را به زبان اشاره تبدیل کند، این اپلیکیشن در  حقیقت آمده تا زندگی را برای افراد ناشنوا بهتر سازد.

امسال اولین سال برگزاری این رویداد در مایکروسافت بود، این گونه رویدادها می توانند انرژی مضاعفی را به توسعه دهندگان بدهند، و در نهایت ویندوز استور و کاربران از بهبود کیفی و کمی اپلیکیشن ها و بازی های بهره مند خواهد شد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,