bing-b-logo-1200

در حال حاضر مایکروسافت تنها شرکتی است که بر روی بخش جستجو سرمایه گذاری گسترده ای می کند تا با غول جستجو، یعنی گوگل رقابت داشته باشد. به تازگی آمار هایی منتشر شده که میزان استفاده از موتور های جستجوی مطرح بازار را اعلام می کنند و این آمار ها به خوبی نشان داده اند که سرمایه گذاری های مایکروسافت در حال نتیجه دادن است.

داده های ماه ژانویه که از سوی ComScore منتشر شده اند نشان می دهند موتور جستجوی بینگ که متعلق به مایکروسافت است، از ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ که یک ماه می شود، در حدود ۰.۲ رشد داشته است و این در حالیست که سهم گوگل از بازار موتور های جستجو ثابت مانده و تغییری نداشته است. اکنون ۲۱.۳ جستجو هایی که در دسکتاپ ها انجام می شوند توسط موتور جستجوگر بینگ هستند که در مقایسه با مدت مشابه در ماه قبل ۰.۲ درصد رشد داشته است. گوگل همچنان با در دست داشتن ۶۳.۸ درصد از سهم جستجو هایی که در دسکتاپ ها صورت گرفته صدر نشین است و یاهو نیز با سهم ۱۲.۴ درصدی در جایگاه سوم و بعد از بینگ قرار دارد.

microsoft-s-search-engine-keeps-growing-as-google-stagnates-500518-3

تاثیر ویندوز ۱۰ بر این آمار

این روز ها که ویندوز ۱۰ از سوی کاربران بیشتری دریافت می شود به مایکروسافت کمک می کند تا کاربران بیشتری برای موتور جستجوگر بینگ به دست بیاورد زیرا موتور جستجوگر بینگ به طور عمیق با بخش های مختلف ویندوز ۱۰ پیوند خورده است. به عنوان مثال اکنون دستیار های صوتی هوشمندی نظیر کرتانا و سیری از موتور جستجوگر بینگ استفاده می کنند (بیش از ۶۰ درصد جستجوهای سیری توسط موتور جستجوگر بینگ انجام می شود) و یا در بخش های مختلف ویندوز ۱۰ اکنون بینگ به عنوان موتور جستجوی پیش فرض انتخاب شده است و همین نشان می دهد که هر چه جامعه استفاده کنندگان از ویندوز ۱۰ بیشتر و بیشتر شود، سهم بینگ نیز روز به روز افزایش می یابد. در حال حاضر ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است و هر چه که به پایان مدت زمان یک ساله رایگان بودن ویندوز ۱۰ نزدیک می شویم، کاربران بیشتری اقدام به نصب ویندوز ۱۰ می کنند و سهم سرویس های مختلفی که با این نسخه از سیستم عامل ویندوز ادغام شده اند افزایش می یابد.

به تازگی یک نمودار از سوی موسسه تحلیلی Statista منتشر شده که میزان رشد موتور جستجوگر بینگ را در بریتانیا در بازه زمانی ۲۴ ماهه نشان می دهد. اگر به نمودار دقت کنید به وضوح می بینید که پس از عرضه ویندوز ۱۰ سهم موتور جستجوگر بینگ به طرز چشمگیری افزایش یافته است و پس از عرضه ویندوز ۱۰ شاهد یک صعود بی سابقه در نمودار سهم بینگ هستیم.

microsoft-s-search-engine-keeps-growing-as-google-stagnates-500518-2

با افزایش کاربران ویندوز ۱۰ در ماه های آینده و همچنین عرضه و گسترش ویندوز ۱۰ موبایل، ممکن است که شاهد رشد دوباره بینگ باشیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
sadegh
پاسخ دهید پنجشنبه 29 بهمن 1394

رشد بینگ بهترین اتفاق ممکنه به نظر من…

mercer
پاسخ دهید جمعه 30 بهمن 1394

برای استفاده از bing بهتره تو تنظیماتش حتما region رو به united state تغییر بدید چون تفاوت خیلی زیادی بین نسخه امریکای شمالی و اروپای شمالی و بقیه جهان هست. وقتی شما از بینگ امریکای شمالی استفاده کنید در بسیاری از جهان از google در سرچ های انگلیسی بهتر نتایج رو نمایش می ده و از ویکیپدیا و سایتهای دیگه هم توضیحات مختصر در صفحه اصلی می یاره و ویژگی های مهم دیگه .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,