با خبر شدیم که دیروز کمپانی مایکروسافت از نخستین اسپیکر هوشمند خود رونمایی کرده است. طبق خبر های واصله این اسپیکر هوشمند Invoke نام داشته و به دستیار صوتی کورتانا مجهز است. گفته می شود اسپیکر هوشمند Invoke محصول همکاری کمپانی مایکروسافت و Harman Kardon است که در نهایت به تولید این محصول ختم شده است. در ادامه با ما در وینفون همراه باشید.

به گفته مایکروسافت دستیار هوشمند کورتانا 148 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این شرکت امیدوار است که اسپیکر هوشمند Invoke بتواند تعداد این کاربران را تا حد زیادی افزایش دهد. در ماه دسامبر سال گذشته مایکروسافت طی گزارشی آمار استفاده کنندگان و کاربران فعال سرویس هوشمند کورتانا در ویندوز، ایکس باکس، اندروید و حتی ios را معادل 145 میلیون کاربر اعلام کرد که نشان می دهد پس از گذشت مدت زمان 10 ماه تنها شاهد افزایش بسیار ناچیز کاربران این سرویس هستیم. با این حال کمپانی مایکروسافت انتظار دارد اسپیکر هوشمند Invoke بتواند کاربران را به سمت استفاده از این سرویس جذب کند. گفتنی است این اسپیکر هوشمند به زودی و از روز یکشنبه و با قیمتی در حدود 200 دلار در دسترس علاقه مندان و کاربران قرار گیرد.

با آن که رشد کاربران دستیار هوشمند کورتانا بسیار اندک بوده اما نمی توان از عوامل این موضوع به سادگی گذشت زیرا این سرویس در حال حاضر تنها در 13 کشور به طور کامل در دسترس کاربران قرار دارد. این در حالی است که سرویس های رقبای کرتانا همگی به سهولت در دسترس کاربران بوده و به همین دلیل تعداد کاربران فعال آن ها به مراتب از کورتانا بیشتر است. البته تیم توسعه دهنده ی مایکروسافت وعده داده اند تا به زودی کشور های بیشتری به این سرویس دسترسی کامل داشته باشند تا در نتیجه شاهد افزایش کاربران فعال این دستیار هوشمند در آینده ای نزدیک باشیم. امیدواریم به زودی شاهد دگرگونی در پشتیبانی شرکت مایکروسافت از سرویس کورتانا باشیم و این دستیار هوشمند بتواند کاربران فعال بیشتر را به سمت و سوی خود جذب کند.

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,