دیشب در استیج کنفرانس بیلد توسعه دهندگان ۲۰۱۷، مایکروسافت اعلام کرد که ماهانه ۱۴۱ میلیون کاربر فعال از دستیار صوتی کرتانا استفاده می‌کنند. حتی شایعه شده بود که این عدد به ۱۴۵ میلیون نفر رسیده است که این شایعه برای توسعه دهندگان الکسا ارسال شده بود تا برای اجرا کردن ابزار توسعه‌ی مهارت های کرتانا، آن‌ها را فریب دهد. اما به هر حال هر دو آمار رقم هایی قابل توجه هستند. با وینفون همراه باشید!

این ۱۴۱ میلیون کاربر باعث شد تا الکسای آمازون با اختلاف چشمگیری جلو بیافتد. به طوری که تنها ۳ میلیون گزارش فروش این سایت در ماه گذشته بوده است. سوال اصلی این است که تا اوایل نشست توجیهی مایکروسافت، واقعا چقدر کاربر فعال به صورت ماهانه با کرتانا صحبت کرده‌اند؟ آماری که مایکروسافت از استفاده از کرتانا توسط کاربران اعلام کرده، در واقع شامل تمامی استفاده هایی است که از کرتانا می‌توان انجام داد که شامل استفاده‌ی متنی، صوتی و دستار اعلان‌ها می‌باشد. این اطلاعات می‌تواند ثابت کند که توسعه دهندگان سهم بزرگی از فعالیت هایشان را برای ساخت برنامه، برای استفاده از مهارت های کرتانا و هماهنگ شدن برنامه هایشان با کرتانا بوده است. البته جزئیات این آمار در دسترس نیست.

این تعداد قابل توجه از کاربران کرتانا در پلتفرم های مختلفی چون ویندوز، اکس باکس، اندروید و iOS مستقر هستند. مایکروسافت انتظار دارد که کرتانا بتواند با مهارت های خود در جایگاه بهتری در میان دستیار های دیجیتالی نسبت به رقبا داشته باشد. و اینکه اگر این آمار برای توسعه دهندگان کافی باشد و آنان را راضی نگه دارد، ما شاهد پیشرفت هر چه سریع‌تر این رقم در ماه های آینده خواهیم بود.

منبع :

Windows Central

241 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,