زمانی که صحبت از کنسول‌های ویدیویی می‌شود، شاید به ذهن بسیاری از ماها برسد که سونی دست بالا را در این زمینه دارد و بهتر از مایکروسافت عمل کرده است اما زمانی که صحبت از خلاقیت و نوآوری می‌شود، می‌بینیم که مایکروسافت با پلتفرم خود بهتر می‌تواند کسب درآمد کند که این هم به لطف سرویس‌های اشتراکی مختلفی است که در دسترس کاربران قرار داده است.

یکی از نتایج همین امر سرویس Xbox Game Pass است که یک سرویس اشتراکی از طرف مایکروسافت است که برای کنسول بازی‌های ویدیویی ایکس‌باکس وان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از مردم این سرویس را نتفلیکسِ بازی‌های ویدیویی می‌دانند که خب البته ساز و کار کلی آن هم شبیه به نتفلیکس است. سرویس Xbox Game Pass دسترسی کاربران کنسول ایکس‌باکس وان را به تعداد بسیار زیادی بازی، در ازای پرداخت اشتراک ماهیانه تضمین می‌کند. اشتراک این سرویس به صورت ماهیانه است و از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۷ به ازای سالی ۹۹ دلار قابل تهیه است و در دسترس کاربران قرار گرفته.

این سرویس در حال حاضر بیش از ۲۰۰ بازی مختلف دارد اما تا به حال هیچ بازخوردی از آن از طرف مسئولین شرکت مایکروسافت دریافت نکرده‌ایم. اکنون مدیر ارشد مالی این شرکت یعنی ایمی هود (Amy Hood) اعلام کرد که به نظر می‌رسد این سرویس عملکرد بسیار خوبی از خودش نشان داده و به خوبی در حال پیشرفت است. ایمی هود این سرویس را یک موفقیت زودهنگام توصیف می‌کند. وی در کنفرانس Deutsche Bank’s Technology در هفته گذشته در این زمینه گفت:

اما حتی شما آغاز به دیدن آن در موفقیت زودهنگام Game Pass، همان سرویس بازی اشتراکی ما، نیز خواهید کرد. این یک فرصت خوب برای ما است تا نه تنها محتویات خودمان، بلکه محتویات دیگران را هم قرار دهیم، به صورت بسته در بیاوریم و اطمینان حاصل کنیم که مردم قادرند تا عنوانی را که دوست دارند، به انجام برسانند اما این کار را باید به یک روش قابل پیش‌بینی انجام دهند.

مایکروسافت در حال حاضر برنامه دارد تا این سرویس را با برنامه‌هایی نظیر Xbox All Access گسترش دهد. برنامه Xbox All Access عضویت ۲۴ ماهه شما به همراه اجاره یک کنسول ایکس‌باکس وان و یا ایکس‌باکس وان ایکس را به شما پیشنهاد می‌دهد.

ایمی در گفته‌های خود به این نکته هم اشاره کرد که مبحث گیمینگ و بازی‌های ویدیویی از اهمیت بالایی برای آن‌ها برخوردار است و آن‌ها می‌خواهند با در اختیار گذاشتن امکاناتی نظیر سرویس‌های میان پلتفرمی (cross-platform services) یک کنسول کاملا سالم و سلامت به وجود بیاورند.

نظر شما درمورد سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا تا به حال از آن استفاده کرده‌اید؟ آیا خدمات و بازی‌های آن عناوینی بوده‌اند که شما را برای خرید سرویس ماهانه این بازی ترغیب کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع :

MSPOWERUSER

924 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,