microsoft-and-fireeye-collaborate-to-up-the-cyber-security-ante-on-windows-10-devices-696x392

اخیرا مایکروسافت و شرکت امنیتی FireEye در توافق نامه ای برای بهبود عملکرد Windows Defeder باهم همکاری کردند اما بر اساس گزارشی به نظر می رسید که این قرارداد چیزی فراتر از صحبت های مطرح شده در رسانه هاست و سخنگوی مایکروسافت در این باره واکنش نشان داده است. با وینفون همراه باشید.

با این همکاری ویندوز دفندر قابلیت های پیشرفته تر بیشتری بدست خواهد آورد و می توان امیدوار بود که قدرتمند تر از قبل شود. با توجه به اطلاعات بدست آمده از این توافق نامه یکی از بندهای این قرارداد، به اشتراک گذاشتن اطلاعات telemetry  ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت برای این شرکت است و هنوز مشخص نیست چرا شرکت FireEye به telemetry ویندوز ۱۰ نیاز دارد و با توجه به این توافق نامه نگرانی های برای کاربران آخرین سیستم عامل ردموندی ها وجود داشت جرا که با این گمانه خطر در کمین سیستم ها بود.

اما سخنگوی مایکروسافت این شایعات را قویا تکذیب کرده است و  با توجه به صحبت های صورت گرفته با سخنگوی این کمپانی، این قرار داد تمام فضای ویندوز را شامل نمی شود و تنها این قرار داد مربوط به بهبود ویژگی های امنیتی ویندوز دفندر است. سخنگوی این شرکت شفاف سازی کرده است که در بندهای همکاری با فایرآی، دسترسی به telemetry وجود ندارد و  مجموعه اطلاعات تله متری رایانه های ویندوز ۱۰ منحصرا در دسترس مایکروسافت می باشد.

سخنگوی مایکروسافت این قرار داد را تنها در زمینه پیشرفت Windows Defender و استفاده از هوش مصنوعی FireEye iSIGHT دانسته است و اینکه لایه های هوش مصنوعی این شرکت اطلاعات جمع آوری شده حملات اخیر را بررسی می کند. همچنین اذعان داشته که اطلاعات ارسال شده از سیستم به مایکروسافت کاملا رمزگذاری شده و از دسترس افراد دیگر خارج است.

بدین ترتیب شایعه مربوطه کاملا رد می شود و مایکروسافت همچنان بر حفظ اطلاعات کاربران خود تلاش می کند.

منبع :

SOFTPEDIA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید دوشنبه 7 آذر 1395

این عالیه
فقط اگه یونیورسال بشه و روی موبایل هم نصب بشه دیگه من هیچی نمیخوام
درسته ویندوز موبایل انتی ویروس نمیخواد ولی چرا نباشه؟؟؟

    ali
    پاسخ دهید دوشنبه 7 آذر 1395

    به زودی برای موبایل هم خواهد آمد و این یک مزیت خیلی بزرگ برای ویندوز۱۰ موبایل خواهد بود چون این آنتی ویروس از طرف شرکت سازنده ویندوزه وبه خوبی اشکالات و ویروسهای توی تک تک فایل ها و بخش های این سیستم رو بررسی و مواظبت می کنه که با اضافه شدن برنامه های x86 به کانتینیوم نیاز صددرصدیش حس میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,