مایکروسافت به‌روزرسانی آوریل (نسخه‌ی 1803 که رد استون 4 نام دارد) را در تاریخ 30 آوریل 2018 برای همه‌ی کاربران ویندوز 10 عامل منتشر کرد. به‌روزرسانی بعدی که قرار است برای این سیستم عامل منتشر شود رد استون 5 نام دارد و انتظار می‌رود که تا پاییز امسال آماده انتشار شود.

تا به الان، بیلدهای رد استون 5 تنها برای اینسایدرهای حلقه‌ی Skip Ahead منتشر می‌شد، چرا که رد استون 4 همچنان در مراحل پایانی ساخته شدنش به سر می‌بُرد. ولی حالا که دیگر مایکروسافت بر ساخت رد استون 5 تمرکز کرده است، پیش بینی می‌شود که رد استون 5 به زودی برای حلقه‌های Fast و Slow موجود شود.

دونا سارکار نیز در توییتر تایید کرد که بیلدهای رد استون 5 به زودی برای حلقه‌های Fast و Slow منتشر خواهد شد و اینسایدرهایی که تمایل به دریافت بیلدهای رد استون 5 ندارند باید به حلقه‌ی Release Preview بپیوندند که دارای بیلدهای پایدارتری است.

اگر تمایلی به دریافت بیلد‌های رد استون 5 ندارید، باید همین امروز به حلقه‌ی Release Preview بپیوندید. به زودی هم حلقه‌ی Fast و Slow بیلدهای رد استون 5 را دریافت خواهند کرد.

رد استون 5، یا به‌روزرسانی نسخه 1809 (که به احتمال زیاد با همین شماره نام گذاری خواهد شد) هنوز در مراحل نخستین ساختش است. به این معنی که بیلد‌های مربوط به این به‌روزرسانی دارای باگ‌های زیادی هستند . مناسب استفاده‌های روزمره یا کامپیوترها و کارهای صنعتی نیستند. اینسایدرهای که قبل‌تر برای دریافت به‌روزرسانی آوریل به حلقه‌های Fast و Slow پیوستند و هنوز در این حلقه‌ها هستند ممکن است که ناخواسته بیلدهای رد استون 5 را دریافت کنند که اگر چنین چیزی رخ دهد، تنها راه برای بازگشت به حالت اولیه Reset کردن کلی کامپیوتر است.

اگر عضو حلقه‌های Fast و Slow هستید و تمایلی به دریافت بیلدهای رد استون 5 ندارید، با استفاده از قدم‌های زیر می‌توانید به حلقه‌ی Release Preview بپیوندید:

    1. در Taskbar بر Action Center کلیک کنید.
    2. بر All Settings کلیک کنید.
    3. بر Update and Security کلیک کنید.
    4. بر Windows Insider Program کلیک کنید.
    5. مطابق تصویر، Just fixes, apps and Drivers را انتخاب کنید.

 

توییت دونا سارکار همچنین به انتشار قریب الوقوع یک بیلد اشاره می‌کند، که شاید به این معنی باشد که بیلدهای جدید برای حلقه‌ی Fast همین فردا منتشر شود.

علاوه بر این‌ها، مایکروسافت به‌روزرسانی‌های تکمیلی را قبل از این که برای همه‌ی کاربران منتشر کند، ابتدا آن‌ها را برای حلقه‌ی Release Preview منتشر می‌کند. پس اگر به طور کلی تمایلی به دریافت هیچگونه بیلدی ندارید، می‌توانید کاملاً از برنامه اینسایدر خارج شوید.

منبع :

Neowin

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید جمعه 14 اردیبهشت 1397

من از وقتی ویندوزم زو به ورژن اخز اپدیت کردم یه درایو دیگه به حجم 498 مگ توی this pc اضافه شده وقتی میرم توش خالی هست چیکارش کنم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,