به تازگی مایکروسافت پیش‌فروش گوشی‌های پرچمدار جدید شرکت سامسونگ را در فروشگاه‌های خود آغاز کرده است. این غول نرم‌افزاری به مدت بیش از یک سال است که چنین کاری را انجام می‌دهد و بسیاری از مردم، دوباره این دستگاه جدید را سامسونگ گلکسی اس 9 مایکروسافت ادیشن نامیده‌اند. اما درست مانند اتفاقی که برای گلکسی اس 8 رخ داد، این پرچمداران جدید نیز یک نسخه مایکروسافت ادیشن نیستند و بر اساس اظهارات اخیر مایکروسافت، آنها دوست ندارد که چنین نامی برای این دستگاه‌ها به کار برده شود.

در سال گذشته، مایکروسافت اقدام به فروش نسخه‌ای از گوشی سامسونگ گلکسی اس 8 در فروشگاه خود کرد. این دستگاه در عین اینکه در حال اجرای سیستم‌عامل اندروید بود، ولی شامل مجموعه‌ای از اپلیکیشن های از پیش نصب شده‌ی مایکروسافت می‌شد. جای تعجبی نداشت که عده زیادی این دستگاه را یک نسخه مایکروسافت ادیشن از گلکسی اس 8 نامیدند، اما در یک توضیح رسمی منتشر شده در دسامبر 2017، شرکت کره‌ای سامسونگ به وضوح تأکید کرد که چنین نسخه‌ای از پرچمدار آنها وجود ندارد.

در مورد گلکسی اس 9، مایکروسافت به نظر می‌رسد توجه بیشتری نسبت به متن مورد استفاده برای فهرست فروشگاه خود داشته است. در بیانیه‌ای که سخنگوی مایکروسافت به برخی رسانه‌ها ارائه کرده، ادعا شده که در گوشی‌های سامسونگ گلکسی اس 9 فروخته شده در فروشگاه‌های این شرکت، یک بسته سفارشی سازی شده از مایکروسافت در نظر گرفته شده که شامل برنامه‌هایی مانند آفیس، اسکایپ، وان درایو و مایکروسافت لانچر است که در هنگام اولین استفاده از دستگاه و اتصال به وای فای قابل دریافت هستند.

با این حال، مایکروسافت در یک بیانیه پیوست، توضیح داده که اپلیکیشن های این شرکت به طور پیش‌فرض روی این دستگاه‌ها نصب نیستند و باید پس از استفاده از گوشی، دریافت شوند. این شرکت اضافه کرد: سامسونگ گلکسی اس 9 موجود در فروشگاه‌های مایکروسافت همانند گوشی‌هایی است که شما می‌توانید از هر جای دیگر خریداری کنید. اپلیکیشن های مایکروسافت از جمله آفیس، وان درایو، کورتانا و اوت لوک از پیش روی این گوشی‌ها نصب نشده‌اند، اما زمانی که شما از یک فروشگاه مایکروسافت این دستگاه را خریداری می‌کنید، متخصصان ما می‌توانند دستگاه شما را با برنامه‌های بهره‌وری مایکروسافت شخصی سازی کنند.

حالا یک موضوع گیج‌کننده تر نیز وجود دارد. زمانی که شما یک گلکسی اس 9 سامسونگ را از فروشگاه دیگری به غیر از مایکروسافت نیز خریداری می‌کنید، این دستگاه با پنج اپلیکیشن مختلف مایکروسافت یعنی ورد، اکسل، پاورپوینت، وان درایو و لینکدین همراه است.

منبع :

SOFTPEDIA

2178 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , ,