_ویندوز پنل جدید

شیرپوینت مایکروسافت ظاهری جذاب به خود می‌گیرد ابتدا ترمینال و حالا نوبت به شیرپوینت رسیده است

مایکروسافت ترمینال جدید ویندوز را با ظاهری زیبا و خواستنی معرفی کرد و موجب خوشحالی بسیاری از مردم شد. حالا نوبت به یک نرم‌افزار قدرتمند مایکروسافت رسیده است. زیبایی به نازیبا می‌آید. شیرپوینت با آیکن و بدنه جذاب جدید خودش چشم‌ها را بر می‌گرداند.مایکروسافت شیرپوینت به طور کلی یک نرم‌افزار مخصوص تولید و طراحی صفحات وب است. این نرم‌افزار به کاربر این قابلیت را می‌دهد تا به سرعت و با سهولت به تولید و ادیت صفحات وب خود بپردازد. تفاوت شیرپوینت با سایر رقبا این است که شیرپوینت یک پلتفرم اشتراکی است. به این معنی که فقط یک نفر به تولید محتوا و مدیریت سایت نمی‌پردازد. چیزی مانند ویکی پدیا. یعنی کارکنان و کاربران هم می‌توانند سهمی در تولید محتوا و مدیریت داشته باشند.

این نرم‌افزار از قدرت بسیار بالایی در ایجاد سهولت برخوردار است و از نظر امنیتی در سطح بسیار بالایی از اطمینان قرار دارد. اما یکی از نقاط ضعف آن این بوده که هیچوقت ظاهر جذابی نداشته است. امروز اما اخبار آب و هوایی زور روشن و زیبایی را برای شیرپوینت نشان می‌دهند. پس با هم به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

من شیرپوینت را برای تقریبا یک دهه استفاده نکردم و هرگز تصور نکردم که مایلم داوطلبانه از آن استفاده کنم. این تصمیم در این هفته پس از آن که مایکروسافت آخرین ویدیوی خود را به نمایش گذاشت، تغییر کرد. غول نرم‌افزاری معمولا این چیزها را برای سخت‌افزارهای Surface یا ویژگی‌های درخشنده ویندوز  و آفیس نگه می‌دارد اما این مورد آخر (در بالا) تماما در مورد نوآوری‌های شیرپوینت است.

این رنگارنگ و زیبا است و باعث می‌شود که شیرپوینت به جای وب سایت intranet خسته کننده اداری، زیبا و جذاب به نظر برسد که اکثر افراد با آن ارتباط برقرار می‌کنند. ویدیو مایکروسافت همچنین حاوی حباب‌هایی است که بخشی از آرم شیرپوینت جدید هستند –  که بخشی از اصلاحات گسترده‌ای از آیکن‌های آفیس است که همین حالا در حال معرفی و عرضه شدن هستند. این به روز رسانی همچنین شامل تعدادی از عناصر طراحی Fluent Design مایکروسافت است که بخشی از حرکت بزرگ شرکت به سمت طراحی باز داخلی است.

با هم ببینیم ویدویویی از معرفی ترمینال جدید قبل از معرفی شیرپوینت

علت تصمیم مایکروسافت؟

حالا چرا مایکروسافت چنین ویدئویی شادابی برای SharePoint ایجاد کرد؟ این شرکت در اوایل این هفته یک کنفرانس شیرپوینت برگزار کرد و یک ویژگی جدید سایت شیرپوینتی جدید را راه‌اندازی کرد. این سایت جدید مناسب برای اینترانت تجاری است که اخبار، حوادث، محتوا، ویدئوها و حتی گفتگوها را ترکیب می‌کند. شیرپوینت توسط کسب و کارها برای تشویق همکاری استفاده می‌شود، و این سایت‌های خانگی جدید به نظر می‌رسد راه بسیار جدید و خوبی برای رسیدن به آن است.

این اولین بار نیست که مایکروسافت ویدیوهای براق را برای ترویج نرم‌افزاری که دقیقا مرسوم نیست استفاده می‌کند. مایکروسافت ترمینال جدید ویندوز خود را در اوایل ماه جاری همراه با با یک ویدیو جراحی کامل معرفی کرد. این موسیقی مجموعه‌ای از بانجو و کلپ از هی بوکو است، پاپ دوبله نسبتا ناشناخته. ترمینال و شیرپوینت دقیقا محصولات نسل بعدی Surface نیست، اما مایکروسافت از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد استفاده می‌کند تا آنها را جذاب و زیبا نشان دهد.

شیرپوینت یک انتخاب درست و اندیشمندانه برای یک سازمان است. اما حالا این انتخاب زیبا و خوش‌آیند هم هست.

منبع :

THE VERGE

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علیرضا
پاسخ دهید دوشنبه 6 خرداد 1398

دوست عزیز این powershell هست و sharepoint یه چیز دیگس شما که تو این سایت پور طرفدار مقاله مینویسید بهتر با دقت وتحقیق بیشتری بنویسید

شهرام
پاسخ دهید دوشنبه 6 خرداد 1398

دوست عزیز ویدیو اول درسته و شیرپوینت هستش. ولی تعریفی که از شیرپوینت کردن اشتباه ست.
مایکروسافت شیرپوینت یک نرم‌افزار مخصوص تولید و طراحی صفحات وب است !!
مثل اینکه که بگی خودرو وسیله ای که پنجره داره و پنجره اش هم به سهولت میاد پایین !!

shahram
پاسخ دهید دوشنبه 6 خرداد 1398

البته ویدیو اول مربوط به شیرپوینت هستش و درسته.
ولی چیزی که کاملاً اشتباه نوشتن تعریفشون از شیرپوینت هستش: “مایکروسافت شیرپوینت یک نرم‌افزار مخصوص تولید و طراحی صفحات وب است” !!

مثل اینه که بگی خودرو وسیله ای است که پنجره داره و پنجره های آن به سهولت پایین کشیده میشود !!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,