برنامه اینسایدر ویندوز (Windows Insider Program یا WIP) در سال 2014 توسط مایکروسافت ارائه شد و تا به الآن حدود 10 میلیون کاربر در سراسر جهان در این برنامه هستند. تقریباً هر هفته، مایکروسافت پیش نمایشی از بیلدهای جدید منتشر می‌کند که دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید، رفع باگ‌های متعدد و بهسازی‌هایی است که بر اساس نظرات و گزارشات کاربران اینسایدر در افزایش‌اش انجام شده‌اند.

حال، این شرکت قصد دارد بر بهبود خودِ برنامه اینسایدر تمرکز کند. دونا سارکار (Dona Sarkar) رییس برنامه اینسایدر ویندوز، گفت که مایکروسافت در حال برنامه ریزی ویژگی‌ها و جزئیات جدیدی برای این برنامه است، که با نام WIP 2020 شناخته می‌شود. این برنامه شاهد سری تغییراتی در طی دو سال آینده خواهد بود.

دونا سارکار در این مورد گفت:

ما در حال فکر کردن درباره ساختار جدیدی برای برنامه‌ی اینسایدر هستیم که حتی کاربرانی که طرفدار مایکروسافت یا از کارکنان مایکروسافت نیستند هم علاقه‌مند به وارد شدن به این برنامه شوند.

طراح برنامه‌ی اینسایدر، جرمیا ماربل (Jeremiah Marble) این برنامه ریزی جدید را “تکامل برنامه اینسایدر” توصیف کرد، به این معنی که این برنامه دچار تحولات بنیادی نخواهد شد. او بر حرف دونا سارکار تاکید کرد و گفت که WIP 2020 بیش‌تر برای دمیدن اشتیاق در این برنامه است. همچنین او اضافه کرد:

ولی علاوه بر تحولات برای افزایش علاقه و اشتیاق در این برنامه، ما به دنبال چیزهایی هستیم که قصد به دست آوردن‌شان را داشتیم ولی در آن موفق نبوده‌ایم. این شامل چیزهایی است که می‌دانیم باید انجام دهیم و این کار در کنار پیشنهادهای جدید و خواسته‌های اینسایدرها انجام خواهد شد.

اکثر تغییرات و قابلیت‌های جدید که WIP 2020 ارائه خواهد داد، از نوع آزمایشی خواهد بود، مانند Cohorts. کوهورت اقدامی جدید از طرف مایکروسافت است که هدف آن بهبود نحوه‌ی جمع آوری و برخورد این شرکت با گزارش‌های اینسایدرها است.

منبع :

Windows Central

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسن
پاسخ دهید شنبه 5 اسفند 1396

هرچی دست زن ها بیوفته باید فاتحشو خوند، این زنه هم که رسما ویندوز فون رو قهوه ای کرده دیگه، ای کاش این مدت نوکیا نمیرفت دست مایکروسافت

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,