مایکروسافت ساعاتی پیش در جریان کنفرانس بیلد از سیستم طراحی فلوئنت یا Fluent Design رونمایی کرد که به تمام اپلیکیشن های ویندوز ۱۰، و در نهایت سیستم عامل خواهد آمد. اکنون به نظر می رسد مایکروسافت اج با به روز رسانی رد استون ۳ و بهره گیری از زبان جذاب Fluent Design، بهبود های بسیار خوبی خواهد داشت که اکنون یک نگاه اولیه به آن خواهیم داشت. در ادامه همراه وینفون باشید.

در یک جلسه کوتاه در طول کنفرانس بیلد، مایکروسافت آن چه را که آن ها برای مرورگر اج با سیستم طراحی فلوئنت برنامه ریزی کرده اند را به نمایش گذاشت. بر خلاف برنامه های دیگر، تیم اج در حال اضافه کردن طراحی فلوئنت به شکل ظریف تر و دقیق تری هستند، و به طور کلی رابط کاربری و تجربه کاربری بسیار لذت بخش تر از حال حاضر را ارائه خواهند کرد و از رابط کاربری کاملا تخت فعلی دور تر خواهند شد.

به عنوان مثال، عنصر اکریلیک (blur) تنها به رابط کاربری نوار عنوان و زبانه ها اعمال می شود، و به پنجره برنامه افکت کمی شفاف می دهد. در ادامه تغییرات بیش تری از طراحی فلوئنت از راه خواهند رسید، که می توان به اضافه شدن انیمیشن فوق العاده روان به مواردی مانند منو ها، باز کردن زبانه جدید و غیره اشاره کرد.

دیگر عنصر طراحی فلوئنت که اضافه خواهد شد، عمق است، که بیش تر در هنگام نشان دادن پیش نمایش زبانه ها دیده می شود. شما می توانید یک سایه که باعث می شود رابط کاربری کمی عقب تر از نوار آدرس به نظر برسد را مشاهده کنید، که در نهایت منجر به ارائه ی یک رابط کاربری بسیار بهتر و تمیز تر با استفاده از تمام عناصر سیستم طراحی فلوئنت می شود.

انتظار می رود ویژگی های طراحی فلوئنت مایکروسافت اج با به روز رسانی رد استون ۳، که همچنین به عنوان به روز رسانی فال کریترز نیز شناخته می شود، در اواخر سال جاری در دسترس کاربران قرار بگیرد.

نظر شما در مورد زبان طراحی جدید مایکروسافت چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ຖ໐rt໐ຖ
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

رابط کاربری خیلی جذابیه!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,