ویندوز اپ استودیو سرویس آنلاینی است که امکان ساخت اپلیکیشن های یونیورسال را بدون نیاز به کدنویسی برای کابران ممکن ساخته است. این سرویس که عمر چندان طولانی ندارد به زودی بازنشسته خواهد شد، برای آگاهی از جزییات و تصمیمات مایکروسافت با ما همراه باشید.

مایکروسافت اعلام کرده که سرویس آنلاین ویندوز اپ استودیو به صورت تدریجی طی چند ماه آتی بازنشسته خواهد شد. این سرویس کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به کدنویسی اپلیکیشن یونیورسال بسازند. برطبق زمانبندی این شرکت، ویندوز اپ استودیو در تاریخ اول دسامبر به صورت کامل از رده خارج خواهد شد.

روند بازنشسته کردن این سرویس از ۱۵ ماه ژوئیه یعنی حدودا دو هفته دیگر آغاز خواهد شد و از آن زمان دیگر صرفا به کاربرانی که پیش از این ثبت نام کرده اند اجازه دسترسی خواهد داد و از سوی دیگر امکان ایجاد پروژه جدید در آن ممکن نخواهد بود. بر طبق اظهارات این شرکت، از تاریخ ۱۵ سپتامبر ویراستار اپلیکیشن از کار خواهد افتاد و مجموعه‌ی API دینامیک نیز فراهم سازی اطلاعات را برای اپلیکیشن های موجود متوقف خواهد کرد. سرانجام در تاریخ اول دسامبر فرآیند توقف فعالیت کامل خواهد شد.

البته توقف این سرویس همه ماجرا نیست چرا که مایکروسافت جایگزینی را برای کاربران درنظر گرفته است. این شرکت کاربران را به مهاجرت به Windows Template Studio که یکی از افزونه های ویژوال استودیو ۲۰۱۷ است ترغیب می‌کند.

درست مانند ویندوز اپ استودیو، Windows Template Studio امکان ساخت اپلیکیشن بدون دانش کدنویسی را میسر می‌سازد، و کارابران در محیط برنامه قادر هستند با راهنمایی های گام به گام برنامه اپلیکیشن یونیورسال خود را بسازند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,