مایکروسافت همواره مانند موسس خود در عرصه اقدامات بشر دوستانه پیشگام بوده است، اکنون این شرکت در جدیدترین اقدامات از این دست توافقی را برای کمک به دفتر حقوق بشر سازمان ملل امضا کرده است.

مایکروسافت توافقی ۵ ساله را برای حمایت و کمک به دفتر حقوق بشر سازمان ملل به ثبت رسانده است، بر طبق این توافق این شرکت در نظر دارد تا ۵ میلیون دلار کمک بلاعوض به این دفتر داشته باشد.

از سوی دیگر بر طبق این توافق این شرکت در توسعه نرم افزارها و فناوری هایی جهت پیش بینی و تجزیه و تحلیل بهتر موارد خطرناک نقض حقوق بشر، با سازمان ملل همکاری خواهد کرد.

در همین زمینه Brad Smith رییس هیئت مدیره مایکروسافت عنوان داشته:

به عنوان یک شرکت جهانی که به خوبی مشکلات دنیا را می بیند و درک می کند، ما معتقد هستیم که نسبت به حل این مشکلات مسئولیت داریم. ما توانایی استثنایی داریم تا با استفاده از قدرت فناوری، اطلاعاتی را گردآوری و تجزیه و تحلیل کنیم که به واسطه آن سازمان ملل متحد قادر خواهد بود تا در زمینه حقوق بشر در تمامی نقاط کره زمین توفیقات بیش تری کسب کند.

ظاهرا مایکروسافت برای همکاری با سازمان ملل متحد تدارک گسترده ای دیده است، چرا که این شرکت اپلیکیشنی را برای کارکنان دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد با نام Right View توسعه دهد، این اپلیکیشن که به صورت یک داشبورد طراحی شده است این کارکنان را قادر می سازد تا تعداد بسیار زیادی از اطلاعات داخلی و خارحی را در کشورهای مختلف در یک جا جمع کنند و در نتیجه موارد نقض حقوق بشر و خشونت نسبت به انسان ها را در آن واحد زیر نظر داشته باشند.

مایکروسافت تصمیم دارد تا علاوه بر استفاده از توان فناوری و نرم افزاری خود، در همکاری تنگاتنگ با دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، میزان آگاهی شرکت های خصوصی را در مورد اهمیت و نقش بالای آن ها جهت بهبود شرایط کاری و حفظ حقوق انسانی در محیط کار، بالا برد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز از همکاری غول نرم افزای دنیا با این دفتر بسیار خرسند است، و Zeid Raâd Al Hussein عضو ارشد این دفتر از این توافق استقبال گرمی داشته است:

این توافق می تواند شروعی برای یک همکاری حقیقی و طولانی مدت باشد. ما در عصری که به سرعت در حال تغییر است زندگی می کنیم، در این عصر تکنولوژی می تواند هم به حل مشکلات حقوق بشر کمک کند و هم می تواند بر درگیری های بشر در این زمینه بیافزاید. این مسئله در مورد شرکت ها نیز صادق است، شرکت ها می توانند وضعیت حقوق بشر را بهبود بخشند و یا اینکه خود به نقض آن دامن بزنند.

 

منبع :

MSPU

900 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,