Microsoftlogoglass

طبق رسم همیشگی معمولاً کمپانی های بزرگ، درآمد حاصل از فروش تولیدات خود را در چهار بازه زمانی سه ماهه در یک سال مالی برای اصحاب رسانه منتشر می کنند. حال با خبر شدیم امروز کمپانی بزرگ مایکروسافت درآمد حاصل در سه ماهه چهارم سال مالی خود را منتشر کرده است. برای بررسی اوضاع و احوال میزان این درآمد با وینفون همراه باشید.

از بخش سخت افزار شرکت مایکروسافت شروع خواهیم کرد، جایی که آمار و ارقام حاکی از اوضاع نگران کننده آن در سه ماهه چهارم سال جاری خبر می دهد. سود به دست آمده از بخش سخت افزار، 748 میلیون دلار یا به عبارتی 38 درصد کاهش داشته است. حجم درآمد ناخالص به جهت سود پایین ناشی از فروش کم، 158 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. همچنین در بخش ویندوز فون هم با کاهش تقریباً قابل توجه ای روبرو هستیم. درآمد این بخش 552 میلیون دلار یا به عبارتی 68 درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است. البته علت اصلی رقم پایین بخش ویندوز فون ناشی از انعقاد قرار داد تجاری شرکت مایکروسافت با نوکیا در سال گذشته  به ارزش 382 میلیون دلار بوده که این رقم بر روی سود خالص این قسمت تاثیر گذاشته است.

مایکروسافت می گوید:

سود به دست آمده از فروش گوشی های لومیا کاهش داشته و این مورد به علت تمرکز ما بر روی رده ارزان قیمت بازار بوده است. ما 8.4 میلیون گوشی لومیا در سه ماهه چهارم امسال در مقایسه با سال گذشته که 5.8 میلیون بوده است، فروش داشته ایم (با احتساب 1.7 میلیون کسر مالیات).

بخشی از عملکرد فروش بخش سخت افزار مشمول تاثیر نامساعد ارز خارجی است. (تقریباً در حدود 4 درصد)

اگرچه به نظر می رسد که مایکروسافت فروش خوبی از بخش اسمارت فون های ارزان قیمت به دست آورده است، اما همین سیاستِ تمرکز بر روی رده ارزان قیمت ها بر روی سود کلی هم تاثیر گذاشته و در مقایسه با سال گذشته با کاهش روبرو شده است. شاید به توان گفت نبود یک اسمارت فون پرچمدار در حد و اندازه برند بزرگ مایکروسافت هم مزید بر علت است.

شما آینده مایکروسافت را چگونه پیش بینی می کنید؟ آیا انتشار ویندوز 10 موبایل به همراه رونمایی از یک پرچمدار می تواند اوضاع را تغییر دهد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: WMPOWERUSER

منبع : وینفون
20 پست
مصطفی فخرائی
دانشجو، علاقه مند به عکاسی، ویندوزفون، و البته گیم ;)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امیرحافظی
پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

چرا خبر نصفه منعکس شده؟
گزارش مالی مایکروسافت برای این فصل نشون میده که 3/2 میلیارد دلار اضرر خالص داشته. کل درآمد امسال هم 22 میلیارد دلار بوده! خود مایکروسافت اینو گزارش می کنه، اما شما گزارش نمی کنید!
این بدترین فصل مالی مایکروسافت در تاریخش بوده. علل زیادی هم هست که میشه گفت مهمترین اونها ورود ارقام مربوط به خرید نوکیا به اسناد مالی این فصله.
وینفون داره دو ساله میشه اما هر روز خام تر و کم تجربه تر عمل می کنه. خب برادر من چرا خبر رو نصفه و نیمه منعکس می کنی؟
توی متن نوشتی که از بخش سخت افزار شروع می کنی، اما نه به ایکس باکس و نه به سرفیس، به هیچکدوم اشاره ای نکردی. بعد وقتی از سخت افزار شروع می کنی باید به نرم افزار برسی، اما نه به ویندوز، نه به آفیس و نه به وان درایو اشاره کردی.

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

  دوست عزیز شما در تیتر خبر عنوان گزارش مالی میبینید؟ بله ما هم میدونیم که گزارش مالی منتشر شده اما این یک بخشی از اون گزارش هست که سایت منبع به طور خاص به اون اشاره کرده. خبر گزارش مالی هم منتشر میشه.

   بهنام
   پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

   برادر گرامی شرمنده ،
   “طبق رسم همیشگی معمولاً کمپانی های بزرگ، درآمد حاصل از فروش تولیدات خود را در چهار کوارتر زمانی مشخص در یک سال مالی برای اصحاب رسانه منتشر می کنند. حال با خبر شدیم امروز کمپانی بزرگ مایکروسافت درآمد حاصل در کوارتر چهارم سال مالی خود را منتشر کرده است. برای بررسی اوضاع و احوال میزان این درآمد با وینفون همراه باشید. ”
   یک قسمتش هست که میگه “درآمد حاصل از فروش تولیدات خود” خب بعدش قراره بررسی بشه این تولیدات ، اونوقت فقط بخشی از این تولیدات مدنظره ؟؟خب چرا از اول بجای “برای بررسی اوضاع و احوال میزان این درآمد با وینفون همراه باشید. ” می نوشتید “برای بررسی اوضاع و احوال بخشی از میزان این درآمد با وینفون همراه باشید. ” آقای حافظی نسبتا صحیح می فرمایند خب

   امیرحافظی
   پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

   آقای مرادی عزیز… شما با دقت متنی رو که منتشر کردید بخونید برادر من، بعد از خواننده ی خودتون گلایه کنید!!!
   من اهیمتی برای قلب آبی و قرمز قائل نمیشم، چون عده ای فقط از روی اسم نگارنده ی یک مطلب روی رنگ ها کلیک می کنن بدون اینکه بخوان مضمون نوشته رو درک کنن. این رویه در همه ی طرفداران کور و سرسخت محصولات بی ارزش الکترونیکی وجود داره. گاهی حتا اونها از روی این پیروی کور به سایرین اهانت هم می کنن. چیزی که عجیبه اینه که مدیران اون سایت گرفتار این شیوه بشن. شما با چرخش پیکان به سمت من، متهمم می کنید که متن رو با دقت نخوندم. به شخصه از نقد استقبال می کنم، اما بهتره سردبیر مجموعه با چشم های بازتری مطالب رو منتشر کنه و در نهایت با قلبی آرام تر و یک روحیه ی اجتماعی پاسخ نقدها رو بده.

    مصطفی فخرائی
    پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

    دوست عزیز من الان دقیقاً نمیدونم گلایه شما از چی هست؟
    شما به منبع مراجعه کنید میبینید که خبر به همون صورت منتشر شده، و خبر های مربوط به درآمد سایر بخش ها به صورت مجزا منتشر شده.
    کاره بدی کردیم یک پیش مقدمه اضافه کردیم؟ معمولا انتشار یک خبر یک سری اصول خاص رو پیروی می کنه. “مقدمه، متن خبر، جمع بندی”
    با همه این اوصاف اگر مطلبی به صورت صحیح ادا نشده، من از شما به عنوان نویسنده این خبر عذر خواهی می کنم.

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

  اقای حافظی لینک منبع موجوده.
  اگه مراجعه کنید میبینید که تناقضی بین ما و منبع وجود نداره

mohammadali.mah
پاسخ دهید چهارشنبه 1 مرداد 1394

????

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,