_مایکروسافت پنل جدید

راه اندازی دانشگاه هوش مصنوعی مایکروسافت محلی برای آموزش کارکنان

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال حاضر داغترین موضوع در فن آوری هستند. نیروی متخصص این صنعت در سرتاسر جهان با کمبود مواجه است و همچنین هزینه تحصیل این رشته برای دانشجویان سر به فلک می کشد. کارکنان برخی از شرکت ها توسط پیشنهادات جذاب دانشگاه ها شکار شدند، اما مایکروسافت تصمیم گرفته است که با ایجاد دانشگاه داخلی خود به مهارت کارکنانش در این زمینه بیافزاید و با ایجاد استعداد درونی آن ها، به کمبودها رسیدگی کند. با وینفون همراه باشید.

کریس بی شاپ مدیر بخش آزمایشگاه تحقیقاتی مایکروسافت در کمبریج گفت:

ما چیزی به اسم دانشگاه هوش مصنوعی داریم، که یک برنامه آموزش داخلی است، برای افراد تیزهوش و توانا که در حوزه های مختلف کار می کنند. این دانشگاه باعث می شود تا تمام کارکنان به سطحی مطلوب از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برسند.

مایکروسافت همواره از طریق دانشگاه و یا برگزاری کنفرانس برای کشف استعدادها و داشجویان حمایت کرده و در تلاش بوده تا با استفاده از سیستمی مستقیم و مستقل فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به استخدام خود در بیاورد.

کریس بی شاپ معتقد است که مایکروسافت برای محقق شدن خواسته خود با دانشگاه ها همکاری می کند، به عنوان مثال یک حامی بزرگ در دانشکده کارشناسی ارشد کمبریج مایکرسافت است. در حال حاضر مایکروسافت حدود 200 بورس تحصیلی PHD در دانشگاه کمبریج دارد که بیش از سایر شرکت ها مانند گوگل است.

وی گفت: یکی از مواردی که ما در تلاش برای اجتناب از انجام آن هستیم این است که بتوان به سادگی به دانشگاه رفت و از همه اساتید عالی بهره برد تا جایی که تفاوتی بین محیط کار و دانشگاه احساس نشود.

رسیدن به این هدف ممکن است برای برخی از شرکت ها در کوتاه مدت میسر شود، اما من فکر نمی کنم که حتی صنعت خود را به خوبی پیش ببرند، من منتظر هستم ببینم دانشگاه یا دولت در این مدت کوتاه به چه نتیجه ای می رسد.

رقبای مایکروسافت گوگل و اپل هر دو چنین دفاتر تحقیقاتی را در کمبریج راه اندازی کرده اند. در بخش DeepMind گوگل محققان هوش مصنوعی که اغلب قبلاً در دانشگاه تحصیل کرده اند به طور متوسط حقوق و دستمزد 345،000 دلار در سال 2016 را دریافت کرده اند. برای جبران مخارج و خسارت های این بخش در ارائه سخنرانی های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به دانش آموزان، از محققین ارشد تحصیل کرده استفاده می شود.

از صفحه کلیدهای انعطاف پذیر تا آنتی ویروس ها، به وضوح  می توان مشاهده کرد تعداد محصولاتی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته می شوند، هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد، این جبهه ای است که مایکروسافت نمی تواند عقب نشینی کند. با افزایش حقوق به یک میلیون دلار در سال اغلب تقاضا برای محققان بیشتر می شود. اگر استراتژی مایکروسافت در نهایت منجر به بازگشت سرمایه و سود دهی شود، برای اولین بار تضمین شکست گوگل و اپل در بازار کسب کار خواهد بود.

منبع :

MSPU

14 پست
پوریا مفتاحی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,