مدت‌های نسبتاً زیادی است که مرورگر مایکروسافت اج از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند، ولی در این مدت، یافتن و نصب افزونه‌های مختلف برای این مرورگر به سادگی سایر مرورگرها نبود و دسته‌بندی مرتبی برای آنها وجود نداشت. با این حال، به نظر می‌رسد مایکروسافت در تلاش است تا این تجربه را کمی سازماندهی کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با آخرین به‌روزرسانی مایکروسافت استور در ویندوز 10، حداقل برای برخی از کاربران یک زبانه اختصاصی به نام “Edge Extensions” اضافه شده است. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت به چه شیوه‌ای در حال گسترش این ویژگی است، زیرا هنوز بسیاری از کاربران موفق به مشاهده این ویژگی جدید نشده‌اند. با این حال، کسانی که خوش شانس بوده‌اند و شامل این آزمایش مایکروسافت قرار گرفته‌اند، اکنون زبانه اختصاصی افزونه‌های اج را در کنار سایر دسته‌های موجود در نوار بالای استور، درست در سمت راست زبانه “Books” مشاهده خواهند کرد.

همراه با این زبانه جدید، صفحه‌ی افزونه‌های مایکروسافت اج نیز اکنون با تغییرات اساسی مواجه شده است. در حالی که پیش از این، افزونه‌ها به طور یکجا در کنار یکدیگر قرار داده شده بودند، ولی اکنون این صفحه جدید به دسته‌های کوچک‌تری، از جمله: Recent، Adblockers، Password Managers، Productivity، Shopping، Social and entertainment و For developers تقسیم شده است. این صفحه در حال حاضر بسیار کاربردی‌تر از قبل شده و استفاده از آن برای کاربران بسیار ساده‌تر است.

برای اطمینان از اضافه شدن زبانه Edge Extensions، شما می‌توانید نسخه اپلیکیشن Store خود را بررسی کنید که به 11802.1001.8.0 به‌روزرسانی شده باشد. همان‌طور که گفته شد این تغییر هنوز برای بسیاری از کاربران ویندوز 10 در دسترس قرار نگرفته و پس از طی کردن موفقیت‌آمیز آزمایش‌ها از سوی مایکروسافت، برای تمام کاربران منتشر خواهد شد.

آیا این ویژگی به اپلیکیشن استور ویندوز 10 شما اضافه شده است؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2178 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , ,