درست زمانی که نگرانی کاربران در مورد تعهدات مایکروسافت نسبت به پلتفرم یونیورال افزایش می‌باید، هنوز توسعه دهنده‌گانی هستند که نهایت استفاده را از این پلتفرم می‌برند و دست به انتشار برنامه‌های جدیدی بر همین پایه می‌زنند. پس تعجبی ندارد که بشنوید یک فایل اکسپلورر یونیورسال به تازگی راهی مایکروسافت استور شده است. با وینفون همراه باشید.

توسعه دهنده‌ی این برنامه تصمیم گرفته تا نام Files UWP – Preview را برای آن انتخاب کند و همان‌طور که از نام آن پیداست، این برنامه بر پایه‌ی UWP توسعه یافته است. بله دقیقاً UWP. همان پلتفرمی که مبتکر ایده‌ی “یک بار بنویس و همه جا اجرا کن” بود. به هر حال این برنامه روی تمام دستگاه‌های ویندوز 10 از جمله موبایل، هولولنز، دسکتاپ و هاب قابل اجرا است. از نظر طراحی نیز، این برنامه واقعاً زیبا به نظر می‌رسد. ولی خب در بخش پیروی از زبان فلوئنت، هنوز جای کار دارد.

اگر‌چه تجربه‌ی کاربری عالی نیست، اما باید متذکر شد که این برنامه هنوز ابتدای راه خود است. Files UWP به صورت بومی از ویژگی‌های کشیدن و رها کردن (drag and drop)، کپی کردن و چسباندن (copy and paste)، گزینه‌ی قطع کردن (cut) و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می‌کند. یک کلیک راست ساده روی هر فایل، منویی حاوی موارد ذکر شده را نمایش می‌دهد. اما در کنار این مزایا، یک مورد آزار دهنده وجود دارد و آن هم قادر نبودن به تنظیم تصویر پس‌زمینه از محیط برنامه است و شما برای این کار احتیاج دارید تا ابتدا تصویر مورد نظر را در Microsoft Photos اجرا کنید.

همان‌طور که اشاره شد این برنامه هنوز کامل نیست و نمی‌توان آن را جایگزین کاملی برای File Explorer معرفی کرد. اما به عنوان یک تجربه‌ی جدید، امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

نظر شما چیست؟

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 42 مگابایت
  • نوع برنامه : یونیورسال
  • منتشر کننده : Yair A
منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,