دلایل زیادی وجود دارد که چرا فروشگاه ویندوز یا مایکروسافت هیچ وقت نتوانسته است آنطور که باید و شاید به عنوان فروشنده اصلی عناوین رایانه‌های شخصی شناخته شود ولی یکی از مهمترین دلایل آن را می‌توان عدم پشتیبانی مایکروسافت از مادها دانست. توانایی استفاده از مادها بخش مهم و تاثیرگذاری از تجربه بازی بر روی رایانه‌های شخصی به حساب می‌آید اما اگر مادباز باشید و بازی خود را از فروشگاه مایکروسافت تهیه کنید، حسابی به دردسر خواهید افتاد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

ظاهرا به زودی تغییراتی را در این خصوص شاهد خواهیم بود. یکی از کاربران انجمن Reddit اخیرا در به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 مشاهده کرده است که پوشه‌ای جدید به نام ModdableWindowsApps به بخش Program Files اضافه شده است. عنوان این پوشه خود گویای همه چیز است. به نظر می‌رسد که این پوشه محل نگهداری ماد نرم‌افزارهای ویندوزی است که از طریق فروشگاه مایکروسافت خریداری شده‌اند و به نظر می‌رسد توضیحاتی که برای آخرین به‌روزرسانی ویندوز 10 نیز ذکر شده است، حکایت از این موضوع دارد. در ادامه توضیحات مایکروسافت در خصوص این پوشه جدید ذکر شده است:

پوشه‌ای که در مسیر ProgramFiles\ModifiableWindowsApps اضافه شده است، محلی برای طرح‌ریزی نرم‌افزارهای دسکتاپ شما است، به این منظور که کاربران بتوانند فایل‌های نصبی را تغییر دهند (به عنوان مثال، به نصب مادها بپردازند). این المان در حال حاضر فقط برای برخی از عناوین رایانه‌های شخصی خاص که توسط مایکروسافت و شرکای ما منتشر شده، در نظر گرفته شده است.

همانطور که می‌بینید، مایکروسافت سرانجام قابلیت پشتیبانی از مادها را برخی از عناوین رایانه‌های شخصی اضافه خواهد کرد. به نظر می‌رسد که مایکروسافت بعد از اضافه کردن گیم پس و یک نرم‌افزار جدید با برند ایکس باکس به رایانه‌های شخصی (که هر دوی آن‌ها در حال حاضر در فاز آزمایشی هستند)، قدمی دیگر را در راستای توجه به تجربه بازی‌ها بر روی رایانه‌های شخصی برداشته است؛ بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که آن‌ها سرانجام ویژگی مورد انتظاری همچون پشتیبانی از مادها را به مرحله اجرایی بگذارند.

ترکیب سرویس اشتراکی مقرون به صرفه‌ای همچون گیم پس با قابلیت نصب ماد بر روی بازی‌ها، بسیار جذاب است و می‌تواند تعدادی از کاربران فروشگاه‌هایی همچون استیم، اپیک و سایر رقبا را به سمت فروشگاه مایکروسافت بکشاند.

نظر شما چیست؟ مایکروسافت باید چه اقدامات دیگری انجام دهد تا بازی‌بازان را مجاب به خرید از فروشگاه خود کند؟

منبع :

WCCFTECH

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,