مایکروسافت در گذشته با مقایسه اج قدیمی با دیگر مرورگرها، برتری‌های این مرورگر در مصرف باتری را نشان می‌داد، اما اکنون و با مهاجرت اج به کرومیوم جای تعجبی ندارد اگر مصرف باتری به خوبی گذشته نباشد. با این حال به نظر می‌رسد مایکروسافت به راه‌حلی دست یافته که مصرف باتری حین بخش محتوای رسانه‌ای را بهبود می‌بخشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این راه حل که توسط وب سایت Windowslatest در Chromium Gerrit entry مشاهده شده است، توسط غول ردموندی ثبت شده و با جلوگیری کش شدن محتوای رسانه‌ای بر روی رایانه‌ها، باعث کاهش مصرف باتری می‌شود. در توضیحات آمده است که اضافه کردن محتوای رسانه‌ای به حافظه کش HTTP هنگام بخش رسانه (هنگام دستیابی به رسانه و پخش روی دستگاه) منجر به فعال شدن دیسک حافظه می‌گردد، که این امر تاثیری منفی در مصرف باتری دارد. یک عیب دیگر در ذخیره فایل به صورت کش این است که به دلیل استفاده مداوم از دیسک ذخیره، از ورود سیستم عامل به حالت‌های کم مصرف جلوگیری می‌کند و در نتیجه مصرف باتری را افزایش می‌دهد.

در حالی که راه‌حل اجرایی شامل جلوگیری از ذخیره فایل کش برای همه‌ی محتوای استریم شده نمی‌شود، بلکه در مواری استفاده می‌شود که این تغییر می‌تواند اعمال شود. یکی از این موارد شامل محتوایی است که با حداقل تلاش بخش می‌شود. مایکروسافت خاطر نشان می‌کند از آنجایی که این راه‌حل اجازه می‌دهد اکثر جدیدترین محتوا در حافظه نگه داشته شوند، جابه‌جایی سریع چند ثانیه‌ای پشت ویدیو نباید تحت تاثیر قرار بگیرد. با این حال، برای کاربرانی که به دنبال بخشی از محتوا هستند که در حافظه ذخیره نشده، این ویدیو دوباره از شبکه بارگذاری می‌شود.

مایکروسافت اظهار داشت که این راه‌حل را به صورت محلی و 5 بار پخش یک محتوای 1080p کد گذاری نشده به مدت 5 دقیقه بر روی یک لپ‌تاپ تست کرده است. از نتایج مشخص شد که با استفاده از این راه‌حل فعالیت نوشتن بر روی دیسک ذخیره سازی 309KB/sec کاهش پیدا کرد. شرکت تایید می‌کند که تغییرات کلی از نظر “مصرف برق در سناریوهای پیش‌بینی نشده” کاملا “مثبت” خواهد بود. این راه‌حل همچنین از قابلیت تشخیص وصل بودن رایانه به منبع برق برای غیرفعال کردن جلوگیری از ذخیره کش بهره می‌برد.

فقط زمان مشخص می‌کند که آیا شاهد این ویژگی در مرورگرهای کرومیوم خواهیم بود یا خیر.

منبع :

NEOWIN

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,