microsoft-surface-book-vs-macbook

مطلب زیر توسط نویسنده ی سایت بیزینس اینسایدر و بعد از چندین ماه استفاده از سرفس بوک مایکروسافت نوشته شده است. در این مطلب می بینیم که سرفس بوک چگونه توانسته مک بوک های محبوب اپل را کنار زده و در دل این نویسنده جای باز کند.

وقتی دوره ی دبیرستان را تمام کردم، والدینم با همه ی سخت گیری های من، یک کیس ویندوزی جدید برایم خریدند تا با خود به دانشگاه ببرم.

آن کامپیوتر با هنگ های گاه و بی گاهی که داشت به طور %۱۰۰ کامل نبود. اما برای من بود و من بدون قید و شرط دوستش داشتم و برای سالیان متوالی به عنوان ارزشمند ترین دارایی خودم از آن مراقبت میکردم.

سرفس بوک مایکروسافت که اولین لپتاپ عرضه شده توسط این غول ردموندی بود و در اواخر سال ۲۰۱۵ عرضه شد اولین کامپیوتری است که پس از سالیان سال همانند اولین کامپیوتر خودم دوستش دارم.

سرفس بوک قیمتی همانند دستگاه های اپل دارد و ۱,۴۹۹$ قیمت پایه ی این محصول میباشد. اما من سرفس بوک را بیشتر از هر مک بوکی که تا به حال از آن استفاده کرده ام می پسندم. این در حالی است که سرفس بوک به صورت یک تبلت کامل نیز قابل استفاده است و می تواند به طور کامل جایگزین یک آیپد یا تبلت اندرویدی نیز بشود.

اوایل عرضه ی سرفس بوک باگ های متعددی در آن دیده می شد، اما این باعث خرسندی است که مایکروسافت با عرضه ی پچ ها و آپدیت های متعدد این مشکلات را سامان بخشید.

من می توانم این دستگاه دوست داشتنی را بقل کنم، در واقع این کار را خواهم کرد! چند لحظه به من مهلت دهید. اوه، این فوق العاده است.

اینجا به دلایلی که من سرفس بوک مایکروسافت را به این اندازه دوست دارم اشاره کرده ام.

Surface

سرفس بوک با قیمت پایه ی ۱,۴۹۹$ عرضه میشود. ویندوز ۱۰ بر روی این دستگاه ۱۳.۵ اینچی و مجهز به صفحه ی نمایش لمسی فوق العاده است. کیبورد سرفس بوک بسیار نرم و قابل اعتماد است و وجود قلم استایلوس و ۲ پورت USB و درگاه SD card و بهترین تاچ پد غیر اپلی که تا به حال از آن استفاده کرده ام این دستگاه را به یک لپتاپ تمام عیار تبدیل می کند.

surface-book-review-0786

سرفس بوک طراحی اپل مانندی دارد. بر خلاف سرفس و سرفس پرو، سرفس بوک واقعا یک لپتاپ است که می تواند بر روی پای شما نیز قرار گیرد.

this-sounds-obvious-but-even-the-latest-microsoft-surface-pro-4-tabletlaptop-hybrid-pictured-here-is-a-pain-in-the-butt-to-comfortably-sit-on-your-lap-since-the-screen-doesnt-stay-up-by-itself

شاید این نکته واضح باشد، اما حتی آخرین نسل تبلت-لپتاپ های سرفس نیز در موقعیت هایی که لازم است تا بر روی پای شما قرار گیرند به مصیبتی بزرگ تبدیل می شوند زیرا صفحه ی نمایش به خودی خود نمیتواند ایستاده بماند.

but-there-are-lots-of-nice-laptops-on-the-market-to-see-what-makes-this-so-special-as-to-justify-that-1499-price-tag-just-push-the-keyboards-dedicated-detach-button-and

در بازار لپتاپ های بسیاری وجود دارد و برای اینکه بفهمید چرا این لپتاپ اینقدر ویژه است تا ۱,۴۹۹$ ارزش داشته باشد کافی است تا دکمه ی جدا شدن را بر روی کیبوردش بفشارید تا همه چیز را ببینید . . .

hh

تق، جدا می شود. این واقعا جنون آمیز است! دستگاه صدای “کلیک” را پخش می کند و چراغ روی کیبورد سبز می شود تا این روند برای ما قابل لمس باشد. همین روند در زمان برگرداندن صفحه ی نمایش بر روی کیبورد نیز تکرار می شود.

boosh-on-the-left-is-a-full-fledged-surprisingly-lightweight-windows-10-tablet-on-the-right-is-the-detached-keyboard-portion-but-wait-theres-more

در سمت چپ یک تبلت کامل ویندوزی داریم که به طرز عجیبی سبک است و در سمت راست بخش جدا شده ی کیبورد را داریم. اما صبر کنید، سرفیس بوک باز هم می خواهد ما را سورپرایز کند!

the-keyboard-itself-hides-some-secrets-first-it-holds-its-own-dedicated-battery-meaning-that-you-get-a-claimed-12-hours-of-battery-life-when-the-two-are-docked-together

کیبورد در داخل خودش راز هایی دارد. اول از همه، داخل این بدنه ای که به زیبایی تراش خورده است باتری جداگانه ای قرار دارد که این یعنی سرفس بوک در حالت متصل به هم می تواند تا ۱۲ ساعت پشت سر هم برای شما انرژی فراهم آورد.

second-the-surface-book-keyboard-actually-holds-a-second-dedicated-graphics-processing-unit-gpu-meaning-that-its-graphics-game-goes-into-overdrive-when-the-two-parts-are-docked

همچنین، داخل کیبورد سرفس بوک کارت گرافیک جداگانه ای قرار دارد که در واقع کارت گرافیک دوم سرفس بوک محسوب می شود. وجود این کارت گرافیک جداگانه به این معنی است که سرفس بوک برای اجرای بازی های نسبتا سنگین نیز مناسب می باشد.

sb

اما برای داشتن مزیت کارت گرافیک جداگانه باید پول بیشتری بپردازید: ارزان ترین مدل سرفس بوک که دارای گرافیک جداگانه نیز باشد قیمتی برابر ۱.۸۹۹$ دارد. پیشرفته ترین مدل سرفس بوک که پردازنده ی Core i7 به همراه ۱ ترابایت حافظه ی داخلی و گرافیک جداگانه دارد با قیمت ۳.۱۹۹$ به فروش میرسد.

the-model-ive-been-testing-has-an-intel-i7-processor-and-the-dedicated-graphics-unit-its-a-total-dream-even-with-lots-of-browser-tabs-open

مدلی که من از آن استفاده می کردم پردازنده ی Core i7 و گرافیک جداگانه دارد. وقتی تعداد زیادی تب در مرورگر خود باز داشته باشید متوجه رویایی بودن این دستگاه می شوید.

GaminOnSurfaceBook

سرفس بوک می تواند تعداد بالایی از بازی های کامپیوتری جدید را اجرا کند. البته مشخصا این دستگاه برای گیمر های حرفه ای طراحی نشده است، برای مثال بازی Quantum Break که بخاطر جلوه های بصری فوق العاده اش شناخته می شود بر روی سرفس بوک من که پیشرفته ترین مدل هم بود بسیار آهسته اجرا می شود و قابل بازی کردن نیست.

but-it-makes-up-for-that-with-a-lot-of-productivity-boosting-superpowers-if-you-dock-the-screen-in-backwards-over-the-keyboard-it-becomes-a-slightly-thicker-tablet-that-you-can-position-how-you-like

اما این نقیصه را با قدرت های ماورایی که قدرت بهره وری ما را در کار زیاد میکند جبران می کند. اگر صفحه ی نمایش را به صورت برعکس بر روی کیبورد قرار دهید، تبلتی دارید که کمی ضخیم تر است اما می توانید در هر موقعیتی که بخواهید قرارش دهید.

i-use-it-in-this-super-tablet-mode-to-take-notes-with-the-included-surface-pen-stylus-during-skype-calls-having-both-batteries-and-the-extra-computing-horsepower-helps

من برای یادداشت برداری از حالت سوپر تبلت استفاده می کنم و در تماس های اسکایپ از قلم استایلوس نیز استفاده می کنم. داشتن هر دو باتری و قدرت پردازشی بیشتر، بسیار مفید است.

the-included-surface-pen-stylus-is-the-same-one-that-comes-with-the-surface-pro-it-feels-good-in-the-hands-and-lets-you-use-the-back-like-an-eraser

قلم استایلوس سرفس بوک همان قلمی است که به همراه سرفس پرو دریافت میکنید. این قلم بر روی دست بسیار راحت قرار میگیرد و با پشت قلم میتوانید هر چه را نوشته یا کشیده اید پاک کنید.

using-the-stylus-and-my-finger-to-get-around-windows-has-become-second-nature-meanwhile-apple-still-doesnt-put-touchscreens-on-its-macbooks-of-any-stripe-its-a-little-disappointing

استفاده از استایلوس و انگشت اشاره ام برای من بسیار عادی شده است. این در حالی است که اپل همچنان از قرار دادن صفحه ی نمایش لمسی بر روی مک بوک هایش خودداری می کند.

plus-it-magnetically-clips-right-on-to-the-side-of-the-screen-it-keeps-it-handy-even-when-youre-in-a-detached-tablet-mode

علاوه بر این، قلم به صورت معناطیسی به لبه ی صفحه ی نمایش می چسبد. بودن این ویژگی حتی وقتی در حالت تبلت جدا شده از سرفس بوک استفاده می کنید باعث میشود قلم همیشه در دسترس باشد.

SurfaceBookHinge

احتمالا تا به حال متوجه آن لولای عجیب و غریب نیز شده باشید. این لولا بسیار محکم و انعطاف پذیر است.

Windows10OnSurfaceBook

سرفس بوک به صورت پیشفرض ویندوز ۱۰ را که آخرین و بهترین سیستم عامل مایکروسافت است اجرا می کند. اجرای ویندوز ۱۰ بر روی سرفس بوک به این معنی است که حتی در زمانی که مشغول استفاده از آن به صورت تبلت هستید نیز می تواند به دنیایی از اپلیکیشن های ویندوزی دسترسی داشته باشید.

thats-an-advantage-that-even-apples-giant-size-ipad-pro-cant-match-even-at-a-comparable-screen-size

این ویژگی را حتی آیپد پروی اپل با آن صفحه ی نمایش غول پیکر ندارد.

Sbb

من به ندرت از سرفس بوک در حالت تبلت استفاده میکنم. شاید در مواقعی که میخواهم مقاله ای طولانی را بر روی مبل بخوانم مناسب باشد، اما من تبلت اندرویدی خودم را نیز به ندرت استفاده می کنم و سرفس بوک نیز این عادت من را تغییر نداده است.

Windows10BluePage

وقتی سرفس بوک عرضه شد، گزارش های متعددی از غیر قابل اطمینان بودن ویندوز بر روی آن منتشر شد. حقیقتا، من هم تعدادی از آن هنگ ها و مشکلات مطرح شده را داشتم. و گاهی اوقات وقتی صفحه ی نمایش را می بندم به حالت Sleep نمی رود.

but-to-its-credit-microsoft-keeps-pushing-new-updates-that-make-the-surface-book-more-and-more-reliable-with-each-new-patch-these-days-its-a-joy-stable-reliable-the-whole-nine-yards

اما در دفاع از سرفس بوک لازم است بگویم که مایکروسافت به طور مرتب مشغول ارائه ی آپدیت برای سرفس بوک میباشد و دستگاه با هر آپدیت بیشتر و بیشتر پایدار می شود و حالا که تمام آپدیت های منتشر شده را نصب کرده ام دستگاه کاملا قابل اطمینان شده است.

Donald

پس، به طور خلاصه: حتی با اینکه بخش تبلت جدا شدنی کمی جای کار دارد، سرفس بوک دستگاهی فوق العاده است. سریع، قابل اعتماد و زیبا. اگر می توانید قیمت بالایش را حضم کنید بدون معطلی آن را سفارش دهید.

منبع :

BUSINESSINSIDER

16 پست
عرفان شیخ حسینی
عرفان شیخ حسینی . . . دانشجوی رشته ی نرم افزار در مقطع کارشناسی . . . گیک علاقه مند به مایکروسافت و ترجمه و نرم افزار های آزاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
homan
پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

نه نمیتوانیم حضم کنیم 🙁

hamidreza
پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

سرفس بوک همتایی بی رقیب
این تیترش باشه قشنگ تره
چون محصولات اپل در حد سرفس نیستند که رقیب به حساب بیایند

  HaMeD
  پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

  عزیزم این که سرفیس بوک عالیه یه قضیه انکار نشدنیه
  ولی دیگه اینقدر تعصب با چاشنی تخیل هم جائز نیست
  این که بگیم محصولات اپل در حد سرفیس نیستند، تعصب کاذبه، اپل هم محصولات خوبی داره
  ولی خب، چه میشه کرد ، مایکی تعداد کمی طرفدار داره( من جمله خودم) ولی از ته دل دوسش دارن❤

   kian
   پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

   از کی تا حالا مارک شیر بالای ۹۰ درصد شده طرفدار کم؟
   از کی تا حالا ۳۰۰ میلیون دستگاه ویندوز ۱۰ شده طرفدار کم؟

    HaMeD
    پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

    راست میگیا😐
    من اشتباهی معیارمو کاربرایه ویندوزفون قرار دادم😄
    ولی درکل این بنا بر این نیست که اپلو دست کم بگیریم
    امسال کربرای ویندوز از ۹۰ درصد شده ۸۹ درصد
    و دقیقا همون مقدار به os x اضافه شده
    اگه بخوایم با این جملات که اپل در حد سرفس نیس، خودمونو گول بزنیم
    نتیجه برعکس میشه
    هرچند هیچ وقت مایکی این کارو نمیکنه

    sadegh
    پاسخ دهید چهارشنبه 14 اردیبهشت 1395

    حرفت تا حدودی درسته ولی یکی از صحبت هایی که ساتیا کرده بود اینه:
    «ما میخوایم مردم از روی علاقه ویندوز رو انتخاب کنن، نه اجبار»
    واقعا ویندوز رقیب جدی نداره و همه، کاری جز نصب کردن ویندوز نمی تونن انجام بدن… ولی اوضاع عوض شده. روز به روز ویندوز جذاب تر میشه (مثل اومدن بش به ویندوز و قابلیت ها فوق العاده ی دیگه) و مردم خودشون تو توسعه ی ویندوز سهیم هستن (این یعنی عاشقان ویندوز) از طرفی دیگر محصولات جذاب مایکروسافت باعث محبوبیت هرچه بیشترش میشن (مثل سرفس، اکس‌باکس، هولولنز، لومیا، اسکایپ، آفیس، ماینکرفت و هیلو و فورزا و… )

Shayan
پاسخ دهید سه شنبه 13 اردیبهشت 1395

مایکروسافت طرفدارای زیادی داره دویتان
جامعه کاربری خیلی بیشتری
۱میلیارد کاربر ویندوز
۲ میلیارد آفیس
چند میلیون اسکایپ
چند میلیون وان درایو
ومطمئن باش اگ یک سوم اینا هم طرفدار باشن یعنی عشق مایکروسافت
میفهمیم که مایکروسافت بیشترین طرفدار رو داره !

sadegh
پاسخ دهید چهارشنبه 14 اردیبهشت 1395

«سرفس بوک طراحی اپل مانندی دارد.»
فقط با این جمله مخالفم… شاید فقط رنگش کمی شبیه مک‌بوک ها باشه.
مگر اینکه از نظر توجه به جزئیات و استفاده از بالاترین تکنولوژی گفته باشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,