ساعاتی پیش مایکروسافت کوچکترین عضو خانواده سرفیس یعنی سرفیس گو را معرفی کرد. این تبلت 10 اینچی خوش‌قیمت در کنار بسیاری از سنسورها و قابلیت‌های سخت‌افزاری که پیشتر در دیگر اعضا خانواده سرفیس مشاهده شده دارای یک سنسور جدید و متفاوت است. مایکروسافت این تبلت را به سنسور میدان نزدیک همراه کرده که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.ساعاتی قبل بالاخره تبلت مقرون به صرفه مایکروسافت یعنی سرفیس گو متولد شد، دستگاهی که با داشتن یک نمایشگر 10 اینچی و قیمتی مناسب عملا ارزان‌ترین و کوچکترین عضو خانواده سرفیس محسوب می‌شود. تیم سرفیس در ساخت این محصول بسیاری از سنسورها و قابلیت‌های سخت‌افزاری که پیشتر در دیگر اعضا خانواده سرفیس مشاهده شده را درنظر گرفته است.

برای مثال Surface Go مانند دیگر تبلت‌های سرفیس دارای کیک استند مشهور سرفیس است که تا زاویه 165 درجه باز شده و عملا امکان استفاده از دستگاه را در حالت‌های مختلف به کاربر می‌دهد. علاوه بر این سرفیس گو به شیار کارت میکرو اس دی، نمایشگر با فناوری پیکسل سنس مایکروسافت، دوربین مادون قرمز با پشتیبانی از ویندوز هلو، بدنه منیزیومی و … تجهیز شده است. اما شاید مهمترین ویژگی این تبلت که پیشتر در دیگر تبلت‌های سرفیس وجود نداشته وجود سنسور میدان نزدیک در آن است.

سنسور میدان نزدیک امکان خواندن برچسب‌های RFID را به‌منظور ردیابی فهرست‌هایی نظیر صورت کالا ممکن می‌سازد. با استفاده از این سنسور دستگاه قادر است که در یک محیط خاص که برچسب RFID در آن قرار گرفته یک اپلیکیشن مشخص و از پیش تعریف شده را اجرا کند. این قابلیت در محیط‌های آموزشی و صنعتی کاربرد بسیار زیادی دارد.

مثلا دانش‌آموزانی را درنظر بگیرید که همراه با سرفیس گو خود به یک موزه مراجعه بکنند، در این وضعیت کاربر برای کسب اطلاعات مختلف در مورد یک شیئ یا اثر تاریخی موجود در موزه کافی است تا تبلت خود را به برچسب RFID آن اثر تاریخی موجود در موزه تماس داده تا اطلاعات مربوطه به صورت تعاملی نمایش داده شود.

 

منبع :

MSPU

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,