در فصل گذشته، سود سهام مایکروسافت ۲۶ درصد افت داشت. به نظر می رسد که با توجه به تأخیر مایکروسافت در عرضه نسخه های به روز و جدید سرفس، این کاهش سود قابل پیش بینی باشد. اما، گزارشات نشان می دهند که مایکروسافت انتظار دیگری داشته است. در حقیقت، این کمپانی انتظار فروشی بیشتر از شرایط فعلی را داشته است. اما علت و تحلیل چیست؟ با ما همراه باشید.

روزنامه خبری Digitimes در یکی از گزارشات خود، نوشته است که فناوری ODM Pegatron در سرفس های مایکروسافت باعث کاهش فروش سرفس های این کمپانی در رقابت با دیگر تولید کنندگان سخت افزاری شده است. این روزنامه مشهور در تحلیل گزارش خبری داغ خود این گونه نوشته است:

از آن جا که فروش محصولات برند سرفس مایکروسافت به طور جدی در رقابت با دستگاه های مشابه دیگر فروشندگان درجه اول تضعیف شده است، این کمپانی در مورد اعلام آمار مورد انتظار فروش سرفس ها محافظه کارانه عمل کرده است.

روزنامه Digitimes همچنین یاد آوری می کند که مایکروسافت انتظار دارد فروش سرفس لپ تاپ در فصل های بعدی، بیشتر از فصل گذشته باشد.

این اتفاق، از طرفی می تواند خوب باشد. زیرا این فروش کمتر به مایکروسافت نشان می دهد که دیگر شرکای سخت افزاری که محصولات هیبریدی مشابه سرفس را تولید می کنند، به مقبولیت خوبی رسیده اند و اکنون، در قدرت پردازشی، زیبای و کارایی شانه به شانه سرفس های مایکروسافت حرکت می کنند.

از طرف دیگر، با یک میلیاردی شدن کسب و کار سرفس، زنگ خطری برای کارمندان این بخش به صدا در می آید. زیرا تقسیم بندی های فعلی شاید دیگر پاسخ گوی انتظار آن ها از یک کسب و کار دائمی و سالم نباشد و کمی شغل آن ها در خطر افتاده باشد.

در هر صورت، رقابت همیشه اتفاق خوبی است. در یک دست، رقابت تلاش برای گنجاندن فناوری های جدید تر در دستگاه ها را به وجود می آورد و در دست دیگر هم، مایکروسافت را برای ارزان تر فروختن سرفس ها متقاعد می کند.

منبع :

MSPOWERUSER

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed_vb
پاسخ دهید چهارشنبه 14 تیر 1396

ظاهرا بخش فروش سخت افزار مایکروسافت رو سراشیبی افتاده
اون از ویندوز موبایل که…..
اون از ایکس باکس…..
اینم از برند سرفیس….
نقطه ضعف نادلا سخت افزار. از روزی که آمده اول بخش گوشی های نوکیا فروخت. الانم هیچ گوشی جدیدی دوسال نزده اینم از قیمت بالای ایکس باکس. الانم این خبر بد در مورد سرفیس ها.
درضمن نسخه دوم سرفیس هاب هم هیچ وقت تولید نشد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,