امروز مایکروسافت اعلام کرد که در حال همکاری با یکی از بزرگ ترین شرکت های نفتی جهان به نام هالیبرتون است که این همکاری در جهت دیجیتالی ساختن صنعت نفت و گاز خواهد بود. در واقع این همکاری یک مزیت عالی برای هر دوی این کمپانی های بزرگ می باشد، زیرا می توانند با استفاده از نقاط قوت خود بسیاری از مشکلات صنعت نفت و گاز را حل کنند. در ادامه با وینفون همره باشید.

در این همکاری، محققان و مهندسان شرکت هالیبرتون می توانند از سرویس های یادگیری ماشین مایکروسافت، واقعیت افزوده، اژور و تعاملات کاربری در دستگاه هایی مانند هالولنز، دستگاه های سرفس و اینترنت اشیا استفاده کنند. هردوی این شرکت ها در حال همکاری بر روی موارد مهمی چون اعمال یادگیری دقیق ماشینی بر روی خصوصیات مخازن، انواع مدل سازی و شبیه سازی، ساخت دامنه های خاص برای تجسم واقعیت افزوده، طراحی و ساخت برنامه های تعاملی و دیجیتال سازی سوخت رسانی در نقاط اکتشاف می باشند.

نایب رئیس اژور مایکروسافت، Jason Zander در این رابطه بیان کرد: اکنون یکی از متمرکزترین اهداف شرکت هالیبرتون، نسل جدید راه حل های کارآمد و هوشمندانه جابجایی در صنعت نفت و گاز می باشد و ما بسیار هیجان زده ایم که در راه این همکاری می توانیم تمام قدرت پلتفرم رایانش ابری اژور را به کار گیریم و این زنجیره را به شکل متقابل در اختیار سایر مشتریان قرار دهیم.

همچنین امروز هالیبرتون اعلام کرد در حال آماده سازی DecisionSpace 365 روی اژور است که می تواند در هر لحظه محتوا و اطلاعات را بین دستگاه های اینترنت اشیا استریم کند و با یادگیری عمیق مدل ها، فرایند حفاری و تولید را بهینه کرده تا هزینه مشتریان کاهش یابد. مایکروسافت اژور اکنون پلتفرم رایانش ابری پیش فرض برای iEnergy، اولین سرویس رایانش ابری در جهان که میدان های نفتی را مستقیماً به دفتر مرکزی متصل می کند و هالیبرتون می باشد، است.

آقای Nagaraj Srinivasan مدیر ارشد شرکت هالیبرتون در این باره گفت:

شرکت هالیبرتون در تلاش است تا در تحولات دیجیتالی عصر جدید در حوزه اکتشاف و تولید نفت و گاز پیشرو باشد. ما بر این باوریم که معماری گسترده و نوآوری های مبتنی بر جامعه موارد مهمی هستند که در دست یابی به این تغییرات به ما کمک خواهند کرد. همچنین ما به همکاری نزدیک خود با رهبران صنایع بزرگ مانند مایکروسافت افتخار میکنیم که می توانیم از آن در ارسال راه حل های طراحی شده کسب و کار دیجیتال به مشتریانمان در سراسر جهان استفاده کنیم.

منبع :

MSPOWERUSER

61 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,