_ویندوز پنل جدید

Microsoft Teams و اپلیکیشن های Progressive Web به زودی وارد ویندوز استور می شوند مایکروسافت اج در خدمت ویندوز استور

ماه ها پیش در مورد عرضه اپلیکیشن Microsoft Teams برای پلتفرم های ویندوز ۱۰ موبایل، اندروید و ios نوشتیم. این اپلیکیشن برای پلتفرم ها ذکر شده از طریق استورهای متبوع در دسترس قرار گرفت، اما برای ویندوز ۱۰ کامپیوتر به‌صورت یک اپلیکیشن وین ۳۲ عرضه شد و مایکروسافت اعلام کرد که در ماه های آتی این اپلیکیشن را برای کامپیوترهای ویندوزی وارد ویندوز استور خواهد کرد. ظاهرا به موعد عرضه این اپلیکیشن برای ویندوز ۱۰ کامپیوتر نزدیک شده ایم و به‌زودی این اپلیکیشن وارد ویندوز استور خواهد شد.

Microsoft Teams به‌زودی راه خود را به ویندوز استور باز خواهد کرد، اما مایکروسافت برای عرضه این اپلیکیشن در ویندوز استور از پل ارتباطی سنتنیال استفاده نکرده است و به جای آن شیوه جدیدی را برای عرضه این اپلیکیشن وین ۳۲ در ویندوز استور درنظر گرفته است.

در کنفرانس Edge Web Summit 2017 که محفلی برای آموزش و جمع شدن توسعه دهندگان مایکروسافت اج محسوب می‌شود، مایکروسافت اعلام داشت که Progressive Web Apps که به اختصار PWA نامیده می‌شود در سال آتی به مایکروسافت اج خواهند آمد. نکته جالب تر در این میان تلاش پیوسته مایکروسافت برای ورود اپلیکیشن های مبتنی بر وب به ویندوز استور است. 

یکی از اولین اپلیکیشن های PWA که راه خود را به ویندوز استور باز خواهد کرد Microsoft Teams خواهد بود، مایکروسافت اعلام کرده که این اپلیکیشن در آینده نزدیک وارد ویندوز استور خواهد شد. ردموندی ها در این زمینه در توییتی اعلام داشته اند:

Microsoft Teams اکنون به‌صورت یک اپلیکیشن PWA در دست توسعه است و وارد ویندوز استور خواهد شد.

Progressive Web Apps را باید اپلیکیشن های آینده دانست، دلیل عمده این مسئله توانایی آنها در ارایه تجربه کاربری بسیار نزدیک به اپلیکیشن های بومی در میان پلتفرم های مختلف است. این دسته از اپلیکیشن ها قادر هستند هزینه ساخت و توسعه یک اپلیکیشن را برای پلتفرم های مختلف بسیار کاهش دهند و کار را برای توسعه دهنده تسهیل کنند. از مزایای ویژه اپلیکیشن های PWA برای پلتفرم ویندوز ۱۰ می‌توان به امکان اجرای کامل در حالت آفلاین و پشتیبانی از کاشی های زنده، ادغام با کرتانا و اکشن سنتر اشاره کرد.

پتانسیل بالای این اپلیکیشن ها قادر است تا خلا نرم افزاری موجود در ویندوز استور را بیش از پیش برطرف سازد، چرا که این بستر قادر است تا توسعه دهندگان اپلیکیشن های بزرگ را به ویندوز استور بکشاند. عدم نیاز به صرف هزینه زیاد برای توسعه اپلیکیشن بومی و سادگی و کم هزینه بودن نگهداری اپلیکیشن از مواردی است که می‌توانند برای هر توسعه دهنده ای جذاب باشند. از سوی دیگر این مسئله می‌تواند ویندوز ۱۰ اس را بیشتر جذاب سازد.

پروژه اپلیکیشن های PWA با Microsoft Teams شروع بسیار خوبی خواهد داشت و احتمالا این روند در ادامه بهتر نیز خواهد شد. البته مایکروسافت زمان دقیق عرضه Microsoft Teams را در ویندوز استور اعلام نکرده است، اما احتمالا در ابتدای سال ۲۰۱۸ شاهد ورود این دسته از اپلیکیشن ها به ویندوز استور باشیم، به خصوص که از ماه اکتبر دسترسی به پروژه PWA برای اینسایدرها ممکن خواهد بود و در آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه عمومی خواهد شد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,