renault_nissan_alliance_-_microsoft-1040x580

مایکروسافت در مسیرهای مختلفی گام بر می دارد که یکی از این مسیرها، افزایش تکنولوژی مرتبط با اتومبیل هاست. در این مسیر نیز پیشرفت های مناسبی داشته است و حال با همکاری جدید خود، می تواند گام های بلندتری بردارد. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در مسیر پیشرفت حمل و نقل، قراردادهای همکاری مختلفی را به امضا رسانده است و امروز شرکت رنو-نیسان و مایکروسافت از قرارداد جهانی و چندین ساله بین خود رونمایی کردند. طبق این همکاری، این دو شرکت با یکدیگر بر روی تکنولوژی های جدید در زمینه ی ارتباط اتومبیل ها و رانندگی در آن ها فعالیت خواهند کرد. ردموندی ها با خدمات قدرتمندی مثل Azure توانایی بالایی برای اضافه کردن ویژگی های جدید به خودروها دارند.

رنو-نیسان و مایکروسافت برای بهبود اتومبیل های بدون سرنشین و ایجاد نوآوری های جدید در آنها، به یکدیگر کمک خواهند کرد و همچنین در راستای ایجاد اتومبیل های مقرون به صرفه و دارای تکنولوژی های ارتباطی مثل مسیریابی پیشرفته، پیش بینی های نگهدارنده و کنترل از راه دور اتومبیل ها همکاری خواهند داشت. در کنار این موارد سرورهایی نیز طراحی خواهند شد که ده مورد آن ها حداقل تا سال ۲۰۲۰ در دسترس خواهند بود.

طبق صحبت های Ogi Redzic معاون شرکت خودروسازی رنو-نیسان، اتومبیل ها به سمت ارتباط بیشتر، هوشمندی بیشتر حرکت می کنند. معاون Renault-Nissan  همکاری با مایکروسافت را راهی برای سرعت دادن به پیشرفت فن آوری های کلیدی برای ساخت اتومبیل دلخواه مشتریان دانسته است. او عنوان کرده است که می خواهند اتومبیلی با ویژگی های جدید بسازند که از حد تصور نیز خارج باشد.

۱۴۷۴۸۸۳۸۸۸_logos

هدف این دو شرکت طبق گفته ی اوجی، ایجاد پلتفرم جهانی ارتباطی یکسان برای تمام افراد است. این پلتفرم با کمک Azure ایجاد خواهد شد. به وسیله این پلتفرم تمامی کارهای روزانه و ارتباطات شبکه های اجتماعی و اخبار در هنگام رانندگی به اطلاع راننده خواهد رسید. اما برای نگرانی های مربوط به دزدیده شدن اتومبیل نیز ویژگی “تعیین محدوده جغرافیایی” طراحی شده است که صاحب اتومبیل می تواند یک میدان نامرئی برای اتومبیل خود تعریف کند تا زمانی که از آن محدوده خارج شد، به صورت خودکار خاموش شود.

Jean-Philippe Courtois معاون بخش فروش، بازاریابی مایکروسافت نیز این همکاری را جالب دانسته و آن را برای پیشرفت بسیار زیاد و قابل لمس صنعت خودرو لازم دانسته است.  هدف مایکروسافت نیز از این همکاری تولید اتومبیل های مرتبط استاندارد عنوان شده است.

به نظر می رسد برای دیدن اولین اتومبیل هوشمند مایکروسافت، نبایستی زمان زیادی منتظر بمانیم و در حال حاضر مایکروسافت درحال برنامه ریزی برای استفاده از تجارب دیگر شرکت هاست تا در آینده ای نه چندان دور دست به کار شود و بار دیگر اصحاب تکنولوژی را متعجب کند.

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Beravandi
پاسخ دهید دوشنبه 4 مهر 1395

تمامی پردازش ها مبتنی بر آژور – مایکروسافت خیلی کار رو راحت تر و هوشمندانه تر می کنه برای شرکت ها – علم و تکنولوژی در خدمت بشر – مایکروسافت دوستداشتنی

Sinamn7
پاسخ دهید دوشنبه 4 مهر 1395

مایکروسافت هر کاری میتونه بکنه الا تمرکز روی ویندوز موبایل و سامان دادن این وضع نابسامان

    sadegh
    پاسخ دهید دوشنبه 4 مهر 1395

    پس اینکه گفتن امسال روی ویندوز موبایل تمرکز میکنیم شوخی کردن!!؟
    احتمالا میخوان کانتینیوم رو به بلوغ برسونن، ارتباط گوشی با موبایل رو بهتر کنن، اکشن سنتر رو بهبود بدن و …
    (آخرین شانسش هم هست برای بازار گوشی برای اکثر مردم…)

xbox one s
پاسخ دهید دوشنبه 4 مهر 1395

من خیلی به رنو نیسان و مایکروسافت علاقه دارم و از این خبر خیلی خوشحال شدم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,