Microsoft_study_tech_attention_span

تکنولوژی، واژه ای آشنا که امروزه بیش از هر زمان دیگری به گوش می رسد و تاثیرات آن در زندگی بشر را می توان به راحتی مشاهده کرد، برای رسیدن به چنین جایگاهی از پیشرفت و تکنولوژی انسان ها و شرکت های بسیار در طول تاریخ تلاش کرده اند و هر کدام سهمی را در رسیدن به جایگاه امروزی پیشرفت و تکنولوژی داشته اند.

در دنیای امروز، تکنولوژی و فناوری های نوین تاثیرات بسیاری بر جنبه های مختلف زندگی بشر دارند، اما آیا تمام شرکت های بزرگ فعال در زمینه ی تکنولوژی در یک راستا بر زندگی انسان ها تاثیر می گذارند؟ بی شک پاسخ این سوال منفی می باشد و هر شرکت با توجه به اهداف خود، سعی بر سوق دادن زندگی بشر به سمت اهداف خود دارد.

امروز و در این مقاله می خواهیم اندکی از اعداد و ارقام فاصله بگیریم و کمی به بررسی اهداف و برنامه هایی که کمپانی های بزرگ فعال در زمینه تکنولوژی و به خصوص مایکروسافت در پس اقدامات و تصمیمات خود دارند، بپردازیم.

پیش از این که به بررسی این اهداف بپردازیم، بهتر است که یک سوال را بررسی کنیم و آن سوال این است که “چرا مایکروسافت این محصول را این چنین طراحی کرد؟”، این سوالی آشنا است که پس از معرفی محصولات جدید از مایکروسافت و توسط برخی کاربران پرسیده می شود. علت این سوال چیست؟ آیا واقعاً یک کمپانی بزرگ مانند مایکروسافت که هزاران کارمند دارد و در هر قسمتی از آن، مهندسین و طراحان متخصصی فعالیت دارند، خود نمی داند که در طراحی محصولات جدید چگونه عمل کند و از چه قطعات و مواد اولیه ای بهره ببرد و همچنین این محصولات را به چه صورتی ارائه دهد؟ شکی وجود ندارد که یک شرکت بزرگ مانند مایکروسافت، خود می داند که چه محصولی و به چه شکلی خلق کند، پس این سوال از کجا سرچشمه می گیرد؟ همانطور که گفتیم، شرکت های بزرگ فعال در زمینه ی تکنولوژی هر کدام در راستای اهداف خود حرکت می کنند و در این راستا محصولات خود را می سازند و همین سبب می شود که محصولات شرکت های مختلف، تفاوت هایی را با یکدیگر داشته باشند. همین موضوع سبب می شود که برخی از کاربران با مشاهده محصولات کمپانی های دیگر، این سوال را در ذهن خود پرورش دهند که چرا محصول مایکروسافت نباید این چنین باشد و به همان سوال می رسند که “چرا مایکروسافت این محصول را این چنین طراحی کرد؟”.

حال که می توان به علت اصلی این سوال پی برد، بهتر است به سوالی دیگر پاسخ داده شود و آن سوال این است که آیا واقعاً به طراحی چنین محصولی از سوی مایکروسافت نیاز است؟ یا اینکه آیا واقعاً محصول مایکروسافت نیز باید این چنین طراحی و خلق شود؟

در واقع اگر اندکی به محصولات کمپانی های مختلف با دید واقع گرایانه تری بنگریم، می توان دریافت که هر یک از کمپانی های فعال در زمینه ی تکنولوژی در یکی از دو راستای اهداف “تکنولوژی در خدمت بشر” یا “بشر در خدمت تکنولوژی” حرکت می کنند، اگر چه که نمی توان به طور کامل تمام اقدامات یک شرکت را در راستای یکی از این دو مسیر در نظر گرفت، اما با بررسی بهتر اقدامات یک کمپانی می توان دریافت که این کمپانی به طور کلی در راستای کدامیک از این اهداف حرکت می کند.

در ادامه و در این مقاله می خواهیم به بررسی بهتر اقدامات مایکروسافت در مقایسه با سایر کمپانی های فعال در زمینه ی تکنولوژی بپردازیم و ببینیم که چرا ما معتقد هستیم که مایکروسافت در راستای هدف “تکنولوژی در خدمت بشر” حرکت می کند. اما یک موضوع را نباید فراموش کرد، و آن تاثیر رسانه ها بر افکار عموم مردم می باشد. بی شک اگر یک کمپانی بزرگ مانند مایکروسافت در راستای هدف “تکنولوژی در خدمت بشر”حرکت می کند و عموم مردم از این موضوع آگاهی کافی را ندارند، می توان یکی از دلایل اصلی این موضوع را انعکاس نادرست موضوعات مختلف از سوی برخی رسانه ها دانست که همین امر سبب می شود که آن چه که در حقیقت ضرورت به حساب نمی آید، در ذهن عموم مردم به یک ضرورت تبدیل شود و محصولات کمپانی های دیگر مفید دیده شوند و در مقابل شرکت مایکروسافت با این سوال محکوم شود که “چرا مایکروسافت این محصول را این چنین طراحی کرد؟”

پس از طرح این مقدمه، در ادامه به بررسی بهتر اقدامات مایکروسافت می پردازیم تا شاید بتوان حقیقتی که در پشت هر یک از آن ها پنهان است را بهتر درک کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

شناخت صحیح نیاز ها

shutterstock_78634858

روز به روز که از عمر جهان می گذرد، دریچه هایی از نیاز های جدید به سوی انسان ها گشوده می شود، اما از آن جایی که نیاز های جهان امروز نسبت به گذشته بسیار وسیع تر و پیچیده تر می باشند، شرکت های مختلف سعی دارند که با خلق محصولاتی نوآورانه، به نیاز های جدید پیش روی بشر به مرور زمان پاسخگو باشند. اما آیا تمام شرکت ها در این مسیر موفق بوده اند؟ یا به بیانی صحیح تر آیا تمام شرکت ها توانسته اند که نیاز های بشر امروزی را به بهترین شکل شناسایی کنند و بهترین پاسخ ها را برای آن ها تدارک یابند؟

از آن جایی که هدف اصلی ما بررسی محصولات مایکروسافت می باشد، با برخی از محصولات این کمپانی به ادامه بحث در این رابطه می پردازم.

گوشی های هوشمند

Lumia_950XL_Marketing_03_DSIM1

پیش از صحبت در رابطه با گوشی های هوشمند، بهتر است اندکی به گذشته بازگردیم، جایی که اولین تلفن های همراه اختراع و سپس روانه بازار ها شدند. می توان هدف اصلی برای ساخت تلفن های همراه را خلق راهی ساده تر برای ارتباط انسان هایی که به دور از یکدیگر هستند، دانست. اما از آن جایی که حس کمال طلبی بشر هیچ گاه پایانی ندارد، این صنعت به مرور زمان مورد رشد و توسعه قرار گرفت و در زمان امروز به جایگاهی رسیده است که آن گوشی های ساده، هم اکنون جای خود را به گوشی های هوشمند داده اند، دستگاه هایی که شاید بتوان گفت که به جز جدایی ناپذیری از زندگی بسیاری از انسان ها مبدل گشته اند.

آن اصالت و هدف اصلی که گوشی همراه اولیه با خود داشتند، هم اکنون به چه میزان در گوشی های هوشمند امروزی مشاهده می شود؟ شاید نتوان گوشی های هوشمند امروزی را که با امکانات و قابلیت های بسیاری همراه هستند، با آن گوشی های همراه قدیمی مقایسه کرد، اما به راحتی می توان گفت که آن هدف اصلی گوشی های اولیه (برقراری راحت تر ارتباطات)، هم اکنون هدف اصلی گوشی های هوشمند نمی باشد. گوشی های هوشمند امروزی بیش از اینکه به دنبال راهی ساده تر برای برقراری ارتباطات باشند، به دنبال افزودن قابلیت های جدید هستند، قابلیت های مانند دوربین های قدرتمند، برنامه و بازی های متنوع، ظاهر زیبا و چشم نواز و …..، در این جا چند سوال مطرح می شود: این قابلیت های جدید در پاسخ به کدام نیاز ها شکل گرفته اند؟ آیا اگر نیاز های جدیدی به وجود آمده اند، با این قابلیت ها به درستی به آن ها پاسخ داده شده است؟

به سراغ گوشی های هوشمند ساخت مایکروسافت می رویم، یعنی گوشی های سری لومیا. شاید با شنیدن نام گوشی های هوشمند، یک طرح کلی در ذهن شکل بگیرد و در رابطه با تمام گوشی های هوشمند با دیدی مشابه با همان طرح، نگریسته شود. اما آیا گوشی های هوشمند مختلف و به خصوص گوشی های ساخت شرکت مایکروسافت با دیگر گوشی های هوشمند تفاوت ندارند؟ بی شک تفاوت دارند. همانطور که می دانید میزان فروش گوشی های هوشمند ساخت کمپانی مایکروسافت از فروش گوشی های هوشمند سایر کمپانی ها کمتر می باشد، اما علت چیست؟ شاید بتوان تا حدودی این موضوع را به رسانه های مختلف نسبت داد، بی شک نمی توان از تاثیر بزرگ رسانه ها بر میزان فروش محصولات مختلف غافل شد. اما موضوع میزان اندک فروش گوشی های هوشمند ساخت مایکروسافت اندکی متفاوت تر از سهم رسانه های می باشد، اگر چه که رسانه ها نیز در این موضوع بی تاثیر نیستند اما شاید علت اصلی میزان اندک فروش این محصولات را در نارضایتی های کاربران از ویژگی های این محصولات دانست. اما چرا؟

بهتر است که به بررسی قسمت های مختلف گوشی های هوشمند بپردازیم و ابتدا از سیستم عامل گوشی های هوشمند شروع کنیم. سیستم عامل گوشی های هوشمند مایکروسافت ابتدا با نام ویندوز فون شکل گرفت و سپس با ورود ویندوز ۱۰ به صحنه، به ویندوز ۱۰ موبایل تغییر نام پیدا کرد.

هنگامی که سیستم عامل های جدید گوشی های هوشمند عرضه می شوند، مقایسه بین ویژگی های این سیستم عامل ها از سوی وب سایت مختلفی صورت می گیرد و هر کدام از این وب سایت ها بنا به نظر خود به یک نتیجه گیری نهایی می رسند. اما هدف ما در این مقاله مقایسه ویژگی ها نیست، بلکه می خواهیم به کاربرد این ویژگی ها بپردازیم. اگر بخواهیم چند ویژگی جدید و اصلی ویندوز ۱۰ موبایل را نام ببریم، باید به قابلیت های ویندوز هلو، کانتینیوم و برنامه های یونیورسال اشاره کنیم، اگر اندکی بیشتر به این ویژگی های جدید دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که تمام این ویژگی ها در یک راستا و برای هدف یکپارچه سازی و هماهنگی هر چه بیشتر سیستم عامل  های دستگاه های مختلف ارائه شده اند. اجازه دهید که ساده تر بگوییم، در واقع تمام این موارد به همان مسیر اصلی مایکروسافت برای آینده، یعنی ویندوز ۱۰ برای تمام دستگاه ها اشاره دارند. اما آیا تا این حد هماهنگی و یکپارچگی نیاز است؟ قبل از پاسخ به این مورد باید به یک موضوع اشاره کنیم، و آن این که مایکروسافت نیز مانند دیگر کمپانی ها همواره تلاش می کند که محصولات خود و به خصوص سیستم عامل هایش را به صورت هر چه ساده تر و زیبا تر ارائه کند که تمام افراد بتوانند از آن ها استفاده کنند، اما علاوه بر این مورد محصولات مایکروسافت یک تفاوت کلی نیز با محصولات دیگر کمپانی ها دارند، و آن این که مایکروسافت همواره در ارائه محصولات خود به کاربران حرفه ای نیز توجه ویژه ای دارد، به این معنی که یک کاربر حرفه ای که نمی تواند تمام وقت خود را با کامپیوتر خود سپری کند، با استفاده از این قابلیت یکپارچگی و هماهنگی کامل محصولات مایکروسافت می تواند در هر مکان و با استفاده از هر کدام از دستگاه های خود که از محصولات مایکروسافت می باشند، به ادامه روند کاری خود بپردازد و در این مورد ویندوز ۱۰ و برنامه های یونیورسال، هسته اصلی این موضوع را تشکیل می دهند. در نتیجه می توان گفت که این یکپارچگی و هماهنگی محصولات مایکروسافت نه تنها به نیاز بسیاری از کاربران حرفه ای که در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند، پاسخ می گوید بلکه روند انجام کار های روزمره را برای آن ها بسیار ساده تر و حرفه ای تر می سازد. اما آیا این سطح هماهنگی و یکپارچگی در کنار قابلیت های اختصاصی در سیستم عامل های دیگر کمپانی ها نیز دیده می شود؟

همین امر می تواند برگ برنده ای برای محصولات مایکروسافت باشد که علاوه بر سادگی برای استفاده همگان، با قابلیت های بسیار مفید و قدرتمند برای استفاده کاربران حرفه ای نیز بهترین گزینه می باشند.

جالب است، اگر این موضوع را در سطح جامعه نیز بررسی کنیم، متوجه می شویم که کاربران گوشی های هوشمند مایکروسافت، بیشتر افرادی با حرفه های تخصصی می باشند و بسیار کم اتفاق می افتد که بتوانید گوشی های هوشمند مایکروسافت را در دستان یک کودک مشاهده کنید، زیرا بهره گیری و شناخت کامل از قابلیت های تخصصی، نیاز به کاربران تخصصی و حرفه ای دارد. البته این موضع به این معنا نیست که گوشی های هوشمند مایکروسافت برای سایر کاربران نیز قابل استفاده نیست، بلکه همانطور که قبل از این اشاره کردیم، سادگی محصولات مایکروسافت کمک می کنند تا برای هر گروهی از افراد به راحتی قابل استفاده باشند. حال این موضوع را در رابطه با دیگر سیستم عامل های گوشی های هوشمند بررسی کنید، کاربران این سیستم عامل ها علاوه بر کاربرد های ساده و مشترک بین تمام سیستم عامل ها، به چه میزان از این محصولات در کار های تخصصی و حرفه ای خود بهره می برند؟

اما با وجود این قابلیت ها چرا استقبال از گوشی های هوشمند ساخت مایکروسافت کم می باشد؟ چند دلیل مهم را در این رابطه می توان یادآور شد:

 • برخی از این قابلیت ها با ویندوز ۱۰ موبایل به گوشی های هوشمند ویندوز فونی اضافه خواهد شد و تا پیش از این، چنین سطحی از هماهنگی و امکانات در گوشی های هوشمند مایکروسافت دیده نمی شد و با ارائه شدن ویندوز ۱۰ موبایل از سوی مایکروسافت، تمام این ویژگی های جدید و این سطح از هماهنگی محصولات مایکروسافت در دسترس قرار خواهد گرفت. پس می توان گفت که آینده درخشانی در انتظار گوشی های ویندوزی آینده می باشد.
 • عدم اطلاع کافی از گوشی های هوشمند مایکروسافت، این مورد را تا حدود بسیار زیادی می توان به سهم رسانه ها در میزان اطلاع رسانی به کاربران نسبت داد. به هر دلیلی که می باشد، جایگاه محصولات مایکروسافت در میان رسانه ها به مانند محصولات دیگر شرکت ها نمی باشد و همین امر سبب می شود که گاهی اوقات دیدی منفی و نادرست از محصولات مایکروسافت در ذهن کاربران شکل گیرد که عامل اصلی این مورد را می توان رسانه ها دانست.
 • مورد دیگری که در این مساله دخیل می باشد، ایجاد نیاز های کاذب در کاربران می باشد که توسط برخی کمپانی ها صورت می گیرد. به این معنی که برخی کمپانی ها در هنگام معرفی محصولات خود از یک مجموعه قابلیت های جدید رونمایی می کنند که در واقع این قابلیت ها کاربردی نمی باشند اما با استفاده از تبلیغات قدرتمند این کمپانی ها، این قابلیت ها به عنوان ویژگی هایی بسیار جالب و مفید برای کاربران معرفی می شوند و همین موضوع سبب ایجاد نیاز های کاذبی در کاربران می شود که این ویژگی های جدید پاسخگوی این نیاز های کاذب می شوند. همین موضوع سبب می شود که کاربران به دنبال پاسخگویی به این نیاز های کاذب در محصولات مایکروسافت برآیند، اما به دلیل عدم وجود این قابلیت های غیر کاربردی در محصولات مایکروسافت، پاسخ به این نیاز های کاذب در محصولات مایکروسافت امکان پذیر نمی باشد. البته لازم به ذکر است که نمی توان گفت که تمام قابلیت های جدید محصولات کمپانی های دیگر غیر کاربردی می باشد.

با توجه تمام موارد فوق، گوشی های هوشمند مایکروسافت که در آینده با ویندوز ۱۰ موبایل همراه خواهند شد، دو جنبه بسیار مفید دارند: اول آن که استفاده از این گوشی ها بسیار ساده و همگام شده با ویندوز ۱۰ می باشد و همه کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و دوم آن که این گوشی ها از قابلیت های بسیار خوبی بهره مند خواهند شد که برای کاربران حرفه ای بسیار مناسب می باشد و اهمیت این موضوع را تنها کاربران حرفه ای و تخصصی به خوبی می دانند.

دانلود ویدیو

ویندوز ۱۰

Windows-10-win10 (8)

در رابطه با ویندوز ۱۰، در مقالات و خبر های بسیاری به بررسی تمام قابلیت ها و ویژگی های جدید آخرین سیستم عامل مایکروسافت پرداخته ایم و در این مقاله تنها به اهمیت ویژگی های ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت.

در ابتدا می خواهیم به مهم ترین شعار ویندوز ۱۰ اشاره کنیم و آن چیزی نیست جز ویندوز ۱۰ برای تمام دستگاه ها. زمانی که مایکروسافت برای اولین بار ویندوز ۱۰ را معرفی کرد، اعلام کرد که این سیستم عامل در آینده به عنوان جدید ترین سیستم عامل مایکروسافت و برای تمام دستگاه ها عرضه خواهد شد. این موضوع سبب می شود که یکپارچگی کاملی بین تمام دستگاه های که از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند ایجاد شود و همین امر کار با دستگاه های مختلف را برای کاربران بسیار راحت تر می سازد، زیرا کاربران در تمام دستگاه ها با یک سیستم عامل و رابط کاربری رو به رو خواهند بود و همین موضوع لذت استفاده از دستگاه های ویندوزی را دوچندان می کند. یکپارچگی تمام دستگاه های ویندوزی آینده، با استفاده از برنامه های یونیورسال به اوج خود می رسد، زمانی که یک برنامه نویس با ساخت و کد نویسی تنها یک برنامه، می تواند از آن در تمام دستگاه های ویندوزی استفاده کند. این امر از یک سو کار را برای برنامه ساده تر می سازد و از سوی دیگر کار با برنامه ها را برای کاربران لذت بخش تر می سازد، زیرا کاربران در دستگاه های مختلف با یک رابط کاربری مشابه رو به رو خواهند شد.

علاوه بر یکپارچگی بسیار بالای ویندوز ۱۰ که می توان آن را هدف اصلی مایکروسافت برای به جلو بردن همزمان تمام دستگاه ها که هسته اصلی تمام آن ها ویندوز ۱۰ می باشد، دانست، ویندوز ۱۰ از قابلیت های کاربردی دیگری نیز بهره می برد که از جمله آن ها می توان به ویندوز هلو، کانتینیوم و هماهنگی کامل با کامپیوتر ها و دستگاه های لمسی اشاره کرد.

با توجه به تمام موارد فوق و همچنین یادآوری این مورد که ویندوز ۱۰ در سال اول عرضه ی خود، به صورت رایگان در دسترس کاربران با سیستم عامل های اصلی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ قرار می گیرد، می توان مطمئن بود که ویندوز ۱۰ به عنوان هسته اصلی اهداف مایکروسافت، آینده ای بسیار موفق را در پیش روی خود دارد. البته این موضوع را همچنین می توان از طریق شروع قدرتمندی که این سیستم عامل از زمان عرضه نسخه نهایی آن داشته است، دریافت کرد و همچنین آمار های منتشر شده نیز نشان می دهند که میزان رضایت کاربران از این سیستم عامل بسیار بالا می باشد و این رمز موفقیت دیگری برای موفقیت این سیستم عامل قدرتمند می باشد.

سرفس پرو

surface-pro-4

شاید در نگاه اول به مایکروسافت سرفس پرو، به یاد دیگر تبلت های بازار بیافتید. اما حقیقت این است که اگر چه که سرفس پرو نیز نام تبلت را با خود به یدک می کشد، اما با هیچ یک از تبلت های دیگر بازار قابل مقایسه نیست. از مهم ترین ویژگی های سرفس پرو می توان به قلم و صفحه کلید جدا شونده این محصول اشاره کرد که در ساخت و طراحی هر کدام از آن ها به بهترین شکل عمل شده است. اگر و ب سایت وینفون و مقالاتی که در رابطه با سرفس پرو در این وب سایت منتشر شده است، دنبال کرده باشید، به خوبی می دانید که در طراحی و ساخت تک تک قطعات این دستگاه قدرتمند از چه مهندسی حرفه ای و پیچیده ای استفاده گشته است.

می توان گفت مایکروسافت با ویژگی ها و قابلیت های که در دل سرفس پرو قرار داد، یک استاندارد جدید را بازار تبلت ها ارائه داد، همین موضوع سبب شد که برخی از کمپانی های دیگر که سرفس پرو را محصولی فوق العاده دیده اند، اخیراً به معرفی تبلت های جدید خود که الهام گرفته از سرفس پرو هستند، پرداختند. اما جالب توجه است که این کمپانی ها به دو مورد که سرفس پرو را با محصولات آن ها کاملاً متمایز می سازد توجه نکرده اند. این دو مورد چیست؟

 • سخت افزار قدرتمندی که در سرفس پرو به کار برده شده است، با سخت افزار هایی که در تبلت های دیگر به کار گرفته می شود، قابل مقایسه نیست و سرفس پرو را می توان پیروز مطلق این زمینه دانست.
 • سیستم عامل مایکروسافت سرفس پرو، ویندوز می باشد که به ویندوز ۱۰ نیز ارتقا پیدا خواهد کرد، این در حالی نیست که کمپانی های دیگری که به نوعی خواسته اند محصولات جدید خود را به عنوان رقیب سرفس پرو معرفی کنند، از همان سیستم عامل هایی در این تبلت ها استفاده می کنند که در گوشی های هوشمند خود نیز از آن ها بهره می برند. شکی وجود ندارد که سیستم عامل قدرتمند ویندوز ۱۰ با تمام قابلیت هایی که دارد را نمی توان با سیستم عامل گوشی های هوشمند که در این تبلت های کمپانی های رقیب قرار گرفته است مقایسه کرد.

جالب است، از زمان معرفی تبلت هایی که در طراحی خود از سرفس پرو مایکروسافت الهام گرفته اند از سوی کمپانی های دیگر، برخی وب سایت ها در تلاش هستند که این دستگاه ها را به عنوان رقبایی جدی برای مایکروسافت سرفس پرو معرفی کنند، در حالی که تنها با توجه به دو مورد فوق سرفس پرو را با محصولات دیگر کمپانی ها کاملاً متمایز می سازد، می توان پی برد که این دستگاه های سایر کمپانی ها را نمی توان به عنوان رقیبی برای سرفس پرو در نظر گرفت.

دانلود ویدیو

یک مورد دیگر را لازم به ذکر می دانیم، و آن این که سرفس پرو همانطور که از نام آن بر می آید، برای کاربران حرفه ای طراحی گشته است و با توجه به ویژگی ها و قابلیت های خود، برای بسیاری از حرفه ها و تخصص ها مناسب می باشد، از این رو بود که پس از معرفی و عرضه ی این دستگاه قدرتمند، شاهد بودیم که در خبر های مختلفی اعلام شد که استقبال بسیار خوبی از سرفس پرو برای استفاده در حرفه های مختلف و موسسات آموزشی گشته است. از آن جایی که سرفس پرو با توجه به قابلیت هایی که دارد با قیمت بالایی عرضه می شود، مایکروسافت نسخه ارزان تر این دستگاه را تحت عنوان سرفس معرفی و عرضه کرد تا بسیاری دیگر از کاربران نیز بتوانند لذت استفاده از محصولات قدرتمند سرفس را تجربه کنند و در فعالیت های خود از آن ها بهره جویند.

آینده نگری

shutterstock_151096472

از آن جایی که دنیای امروز با سرعت بسیاری رو به جلو در حال حرکت است و بشر هر روز با مسائل و دغدغه های جدیدی رو به رو می شود، آینده نگری کمپانی ها می تواند گام بزرگی را در راستای هر چه راحت تر کردن انجام وظایف و کار ها در آینده بردارد. از این رو کمپانی مایکروسافت نیز به عنوان یکی پیشروان دنیای تکنولوژی همواره سعی دارد که آینده نگری را در طراحی و ساخت محصولات خود مد نظر داشته باشد. در این بخش می خواهیم به بررسی آینده نگری در برخی محصولات مایکروسافت بپردازیم.

سرفس هاب

surface-hub

سرفس هاب یکی از دستگاه هایی است که کاملاً برای کاربرد های تخصصی طراحی و ساخته شده است. با روند دنیای امروز که همه چیز به سمت دنیای تکنولوژی سوق داده می شود، به زودی شاهد خواهیم بود که تخته های معمولی موجود در کلاس های درس و جلسات مختلف، جای خود را به تخته های هوشمندی خواهند داد که توسط کمپانی های معروف طراحی و ساخته شده اند. هم اکنون نیز استفاده از تخته های هوشمند به صورت محدود صورت می گیرد و به زودی شاهد رشد چشمگیر استفاده از این تخته ها به جای تخته های معمولی خواهیم بود.

اما سرفس هاب با توجه به دو مورد می تواند بسیار موفق تر از رقبایی که احتمالاً در آینده خواهد داشت، عمل کند، اول آن که همان طور که شما نیز می دانید، از مایکروسافت به عنوان غول دنیای نرم افزار یاد می شود و مایکروسافت با توجه به سابقه ای که در بخش نرم افزار دارد، نیاز های کاربران در زمینه های مختلف را به خوبی می شناسد و از این رو می تواند سرفس های را از نظر نرم افزارهای حرفه ای و کاربردی مورد نیاز آن، کاملاً غنی سازد، دوم آن که محصولات سری سرفس مایکروسافت هم اکنون به عنوان محصولاتی حرفه ای و سطح بالا شناخته می شوند و با نام گذاری این محصول تحت عنوان سرفس هاب، به خوبی می توان از کیفیت این محصول مطمئن شد. البته تنها به نام یک محصول نمی توان اکتفا کرد و از این رو و با توجه به اطلاعاتی که مایکروسافت تا کنون در رابطه با سرفس هاب در اختیار کاربران قرار داده است و با توجه به ویدیو های تبلیغاتی مربوط به سرفس هاب، به خوبی می توان به قدرت و امکانات این دستگاه کاربردی پی برد.

ذکر یک مورد در این جا لازم است و آن این که سرفس هاب با قیمت بالایی عرضه خواهد شد، اما با توجه به اظهارات مایکروسافت و همچنین اطلاعات مربوط به قابلیت ها و کاربرد های سرفس هاب، اگر به این دستگاه و ویژگی هایی که با خود دارد و همچنین کیفیت ساخت آن توجه کرد، مشخص می شود که علت این هزینه بالا چیست و از این دستگاه چه بهره هایی می توان برد.

با توجه به تمام موارد ذکر شده، سرفس هاب را باید یک دستگاه کاملاً حرفه ای دانست و انتظار می رود که در آینده بیشتر موارد استفاده از این دستگاه قدرتمند در شرکت ها و موسسات پیشرفته  و همچنین در کلاس های مراکز آموزشی سطح بالا مشاهده شود.

هالولنز

HoloLens-Top

مایکروسافت هالولنز اولین دستگاهی است که برای کار کردن به هیچ وسیله ی دیگری نیازمند نیست، و همه چیز درون این کامپیوتر هالوگرافیکی انجام خواهد شد. هالولنز ورود هالوگرام به زندگی را با کیفیت بالا در دنیای شما امکان پذیر می کند، با ادغام یکپارچه با مکان های فیزیکی، فضا ها و اشیاء شما. هالوگرام ها با دنیای واقعی شما ترکیب خواهند شد و همه ی راه های جدید را برای ایجاد، ارتباط، کار و بازی بر روی شما خواهند گشود.

برای اولین بار، هالوگرام ها به ابزار های عملی زندگی روزانه تبدیل خواهند شد. برای یادگیری یا خلق چیز های جدید، با آن ها ارتباط برقرار کنید. هنگامی که ایده های خود را به اشتراک می گذارید، آن ها را از دیدگاه های مختلف نشان دهید. هنگامی که به زندگی در دنیای اطراف شما وارد می شوند، محتوای دیجیتال و خلاقیت شما بیشتر ارتباط برقرار می کنند.

هنگامی که ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرد که هالولنز یک پروژه ی پنج ساله می باشد، باید انتظار یک محصول فوق العاده را داشت، محصولی که کمپانی بزرگی مانند مایکروسافت بخواهد به مدت پنج سال بر روی آن کار کند، نمی تواند دستگاه مهمی نباشد. در گذشته و در مقاله ای به بررسی قدرت و ویژگی های هالولنز پرداخته ایم، حال می خواهیم از دید دیگری به این محصول بنگریم.

گاه دیده می شود که هالولنز با دستگاه های واقعیت مجازی ساخته شده توسط کمپانی های مختلف، مقایسه می شود که این موضوع کاملاً اشتباه است، اما چرا؟ اول آن که هالولنز یک دستگاه واقعیت مجازی نمی باشد، بلکه یک دستگاه واقعیت افزوده است و هالوگرام ها را وارد دنیای واقعی شما می کند و آن ها را با اجسام حقیقی اطراف شما ادغام می سازد. تقریباً تمام دستگاه های واقعیت مجازی ساخته شده توسط کمپانی های مختلف، برای استفاده در صنعت گیم ساخته شده اند و به نوعی می توان از آن ها به عنوان یک کنسول بازی یاد کرد، در حالی که تنها یکی از کاربرد های مایکروسافت هالولنز استفاده از آن در صنعت گیم می باشد و این محصول با توجه به ویژگی ها و قابلیت های خود برای استفاده در زمینه های تخصصی بسیاری دیگری نیز طراحی و ساخته شده است که از جمله آن ها می توان به استفاده در زمینه های پزشکی، هوا و فضا، معماری، طراحی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. اگر چه روند توسعه مایکروسافت هالولنز همچنان ادامه دارد، اما با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که تا کنون از این دستگاه در دسترس است و همچنین با توجه به ویدیو های معرفی این محصول که تا کنون از سوی مایکروسافت منتشر شده اند، به راحتی می توان اعلام کرد که این محصول در آینده در و زمینه تخصصی مختلف، انقلابی را به پا خواهد کرد.

شاید به کار بردن عبارت انقلاب برای این محصول در ذهن برخی از کاربران نادرست به نظر آیید، به همین خاطر در ادامه به یکی از کاربرد های مایکروسافت هالولنز در زمینه های تخصصی اشاره کنیم تا به انقلابی بودن و آینده نگرانه بودن این محصول بیشتر پی ببریم، از این رو به کاربرد هالولنز در آموزش پزشکی می پردازیم.

یکی از دروس ارائه شده در رشته های آموزش پزشکی، درس آناتومی می باشد. درس آناتومی برخلاف بسیاری از دروس دیگر، علاوه بر بررسی مباحث نظری این درس، به شدت به بررسی در سطح عملی نیز نیاز دارد، زیرا این درس با مفاهیم بسیار زیادی همراه است که فراگیری و به خاطر سپردن آن ها تنها با خواندن مفاهیم و مطالب نظری و بدون هیچ گونه بررسی عملی این مفاهیم، امکان پذیر نمی باشد. به همین خاطر در بحث بررسی عملی درس آناتومی نیاز به وسایل و ابزار های کمک آموزشی بسیاری می باشد که هزینه ی بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند و گاهی نیز تامین تمام این وسایل آموزشی امکان پذیر نمی باشد. حال مایکروسافت هالولنز می تواند به تنهایی نقش تمام وسایل کمک آموزشی در بحث بررسی عملی درس آناتومی را ایفا کند و از همه مهم تر با استفاده از این دستگاه می توان به دیدی کامل تر و همه جانبه ای از تمام قسمت های بدن انسان دست یافت و همچنین می توان با استفاده از هالولنز قسمت های مختلف بدن را جدا کرد و در هر قسمت به بررسی جزییات پرداخت، به عنوان مثال می توان ناحیه ی سر و گردن را در نظر گفت و در این قسمت به بررسی کوچک ترین جزییات سر و گردن پرداخت و یا این که تمام اعصاب و مسیر های عصبی بدن را به صورت کامل از سایر قسمت های بدن جدا کرد و تنها به بررسی سیستم عصبی بدن پرداخت. از این رو کاربرد هالولنز در زمینه آموزش پزشکی به هیچ عنوان با ابزار های کمک آموزشی قدیمی قابل مقایسه نیست و به راحتی می توان اعلام کرد که هالولنز انقلابی واقعی در زمینه آموزش پزشکی محسوب می شود. حال اگر در زمینه های تخصصی دیگر نیز به بررسی کاربرد های هالولنز بپردازیم، به انقلابی بودن این محصول پی خواهیم برد.

مایکروسافت برای طراحی و ساخت هالولنز از متخصصان بسیاری استفاده کرده است و هر قطعه از این دستگاه به صورت کاملاً اختصاصی و به بهترین صورت ممکن توسط متخصصان مربوطه، طراحی و ساخته شده است. به نظر می رسد که این محصول به عنوان یکی از اهداف آینده ی مایکروسافت، بتواند موفقیت های چشمگیری را برای این کمپانی پیشگام در عرصه ی تکنولوژی به ارمغان آورد.

به هر حال و با توجه به تمام موارد فوق، مایکروسافت هالولنز محصولی آینده نگرانه می باشد که علاوه بر توجه به صنعت گیم، در زمینه های تخصصی و حرفه ای بسیاری نیز قابل استفاده می باشد، و لازم به ذکر است که قدرت واقعی این دستگاه در زمینه های تخصصی مختلف را تنها متخصصان آن رشته می توانند به خوبی درک کنند.

دانلود ویدیو

 احترام به نظرات کاربران

از آن جایی که کمپانی های مختلف همواره سعی دارند که محصولات خود را به گونه ای خلق کنند که مورد توجه کاربران نیز قرار گیرد، توجه به سلایق و نظرات کاربران می تواند کمک شایانی را در ساخت محصولات مختلف به شرکت های فعال در زمینه تکنولوژی برساند. مایکروسافت نیز سعی دارد که تا حد ممکن سلایق و نظرات کاربران را در طراحی و ساخت محصولات خود به کار گیرد. در ادامه به بررسی این موضوع در برخی محصولات مایکروسافت می پردازیم.

ویندوز ۱۰

back-Windows 10-new4

همانطور می دانید شکل گیری ویندوز ۱۰ برای هر چه کامل تر شدن، اندکی با سایر سیستم عامل ها متفاوت است و علت آن این است که مایکروسافت با برنامه ای به نام اینسایدر نشان داد که می خواهد به تمام نیاز های کاربران تا جایی که ممکن است، پاسخ دهد. مایکروسافت با معرفی پروژه ی اینسایدر، از برنامه نویسان و کاربران حرفه ای دعوت کرد تا بیلد های پیش نمایش را پیش از انتشار نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰ دریافت کنند و با پیشنهادات خود در شکل گیری هر چه بهتر ویندوز ۱۰ بر مبنای نیاز های کاربران سهیم باشند. مایکروسافت با انجام این پروژه سعی کرد که به تمام نیاز ها و درخواست های تا جایی که ممکن است، پاسخگو باشد و نظرات کاربران را در طراحی و خلق ویندوز ۱۰ تا حد امکان تاثیر دهد.

اگر به روند تکاملی ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل از اولین بیلد های منتشر شده برای کاربران اینسایدر تا کنون توجه کنید، مشاهده می کنید که در هر بیلد جدید منتشر شده برای کاربران اینسایدر، ویژگی های جدیدی افزوده می شود و برخی مشکلات نیز بر طرف می گردد و تمام این موارد با کمک، همراهی و هم فکری کاربران اینسایدر صورت می گیرد. این مورد سبب می شود که محبوبیت ویندوز ۱۰ در میان کاربران بسیار بالا باشد.

همچنین ذکر این مورد لازم می باشد که پروژه ی اینسایدر همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و کاربران اینسایدر فعال در این پروژه، با نظرات خود مایکروسافت را همراهی می کنند تا در آینده و به همراه به روز رسانی های جدید، ویژگی ها و قابلیت های جدید بسیاری به ویندوز ۱۰ راه یابد. همانطور که شما نیز اطلاع دارید، مایکروسافت اعلام کرده است که روند به روز رسانی ویندوز ۱۰ به صورت مداوم پیگیری خواهد شد.

سایر محصولات

شاید بتوان بیشترین تاثیر کاربران در خلق یکی از محصولات مایکروسافت را در ویندوز ۱۰ مشاهده کرد که این موضوع با عنوان پروژه ویندوز اینسایدر پیگیری می شود. اما مایکروسافت در طراحی و ساخت سایر محصولات خود نیز از نظرات و پیشنهادات کاربران تا حد امکان بهره می برد. مدیران مایکروسافت در جوامع مختلف حضور می یابند، در رسانه های مختلف با مخاطبان به بحث و گفت و گو می پردازند و در شبکه های اجتماعی مختلف با کاربران در ارتباط هستند. این موارد سبب می شود که مایکروسافت بهتر بتواند با نیاز ها و درخواست های کاربران آشنا شود و آن ها را در تولید محصولات جدید خود در نظر بگیرد.

سخن پایانی

در دنیای امروز ما، کمپانی ها و شرکت های بسیاری در زمینه ی تکنولوژی و فناوری های نوین فعالیت دارند و هر کدام سعی دارند که با ارائه ی محصولات مختلف خود، سهمی را در این بازار به دست آورند. آن چه که منجر به انتخاب محصولات یکی از این کمپانی ها می شود، سلیقه ی افراد می باشد و از آن جا که سلایق افراد متفاوت می باشد، محصولات هر کمپانی نیز طرفداران خاص خود را دارد. اما در این زمینه ذکر یک مورد لازم است و آن این که باید مراقب بود که کمپانی های مختلف با ارائه دادن محصولات جدید خود و زیبا نشان دادن آن ها، ما را از سلایق و نیاز های واقعی خود دور نسازند و نیاز هایی کاذب را برای ما ایجاد نکنند.

اگر چه که نمی توان به طور قطع اعلام کرد که تمام محصولات یک کمپانی با یک هدف خاص ارائه می شوند و همگی مفید یا همگی وابسته ساز می باشند و انسان را در تسخیر تکنولوژی در می آورند، اما با اندکی دقت به محصولات یک کمپانی و همچنین بررسی شیوه های معرفی آن و نحوه پرداختن به این محصولات از سوی رسانه های مختلف، می توان به اهدافی که آن شرکت از معرفی و عرضه محصولات خود دارد، چه می باشد و از این طریق می توان به مسیر کلی یک شرکت پی برد و اهداف آن را شناخت.

با تمام مواردی که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم، سعی بر آن داشتیم که به اهدافی که مایکروسافت در پشت ارائه محصولات خود دارد، پی ببریم. در مقابل با مقایسه محصولات مایکروسافت با محصولات سایر کمپانی ها با توجه به جنبه های ذکر شده، می توان تا حدودی به اهدافی که شرکت های مختلف در پس محصولات جدید خود دارند، پی برد. البته لازم می دانیم که به این مورد اشاره کنیم که محصولات مایکروسافت بسیار گسترده می باشند و ما نیز در این مقاله به تمام آن ها اشاره نکردیم، هدف ما در این مقاله این بود که با بررسی برخی از محصولات شاخص مایکروسافت، به اهداف کلی این کمپانی فعال در زمینه تکنولوژی پی ببریم.

دانلود ویدیو

فراموش نکنیم که سهم رسانه های مختلف در معرفی محصولات کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی، قابل توجه می باشد. چه بسا محصولاتی که با قابلیت های خود در راستای کمک به بشر ارائه شده باشند اما با تبلیغات منفی رسانه ها به موفقیت های عظیم نرسند، و در مقابل محصولاتی که کارایی چندانی ندارند با استفاده از تبلیغات فریبنده از سوی برخی رسانه ها به عنوان محصولاتی فوق العاده و کاربردی معرفی شوند.

اگر در دنیای امروز شاهد این سطح بالا از پیشرفت و تکنولوژی هستیم، شرکت های مختلفی در این راستا تلاش کرده اند و مجموع تلاش تمام آن ها را می توان در فناوری های عصر حاضر مشاهده نمود. اما هر شرکتی به هر اندازه که به پیشرفت کمک کرده باشد، بالاخره در مسیر اهداف مورد نظر خود حرکت می کند. ما فکر می کنیم که مایکروسافت با محصولات و تلاش های خود سعی بر آن داشته که تکنولوژی را به خدمت بشر در آورد، نظر شما در این رابطه چیست؟ اهداف سایر کمپانی های فعال در زمینه ی تکنولوژی را در چه راستایی می بینید، آیا آن ها تکنولوژی را به خدمت بشر در آورده اند یا این که بشر را به خدمت تکنولوژی در آورده اند؟

منبع :

تهیه شده در وینفون

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مجید
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

سلام
بچه ها میدونستید کارمندان مایکروسافت نسبت به لومیا چه واکنشی داشتند؟

  Javad
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

  بدون تعصب میگم فقط و فقط مایکروسافت به فکر اینده بشره.بقیه برند ها فقط ب فکر پول دراوردنه مخصوصا سامسونگ ک فقط کپی میکنه از اپل.مایکرو تونایی اینو داره گوشی ضد اب اثر انگشت و…. رو گوشی های خودش بزنه ولی مهم تر از اون امکاناتی همچون ویندوز دسکتاپ و بقیه ابزار های مهمش هستش که تو هر ضمینه های مهم که توسط اونا دنیا به این امکانات رسیده.اگه ویندوز نبود الان سیستم عامل ها هیچ کدوم نبود.اگه ویندوز نبود استیو جابز نمیتونست ای او اس رو طراحی کنه.ببخشید طولانی شد.همیشه پرچ مایکرو بالاست

   داوود
   پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

   من فن ماکروسافتم ولی ای او اس رو با ویندوز نساختن،با مکینتاش ساختن(حتی اپلیکیشن های ای او اس هم با نرم افزار ایکس کد که فقط برای مک هستش ساخته میشه)

    Javad
    پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

    مکینتاش هم یه سیستم عامله من فک میکنم توسط ویندوز ساخته شده

     داوود
     پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

     نه مکینتاش برپایه لینوکس هستش و کلا مک و ای او اس هیچ جوره به ویندوز ربطی ندارن

    sn
    پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

    مک رو هم تیم ویندوز طراحی کرده بود، زمانی که بیل گیتس و استیو جابز باهم کار می کردن. بعد از جدایی این دو ، تا مدت ها مایکروسافت برای اپل برنامه نویسی میکرد ( منظورم این نیست که مثل امروز نرم افزار هاشو برای سیستم عامل های اپل توسعه بده، سفارشی کار میکرد ) چون اپل یه شرکت عمدتن تجاری بود تا تکنولوژیک .
    ایکس کد محیط برنامه نویسی اییه که اپل برای سیستم عامل خودش طراحی کرده . با ویندوز هم میشه برای سیستم عامل های اپل برنامه نویسی کرد، اما در محیط های توسعه تحث ویندوز

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

درود خداوند بر شرکت های خوش نام (M) و مرگ بر…
این محصولات که معرفی شدن چند وقت دیگه عوض میشن
طیق رسوم پرجمداران هر سال معرفی میشن حالا ببین سال دیگه چی میشه

Behtash
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

دوست عزیز میشه دقیقا بگی کودوم برنامه تو ویندوز ۸.۱ کرش میکنه ؟ گلم گوشیت ایراد داره . والا من ۱۳۲۰ داشتم این مشکلو نداشتم . الانم که ۷۳۵ دارم بازم این مشکلو ندارم . برنامه ها کامل کار میکنند و هر موقع دوست داشته باشم میبندمشون . شاید این کشل تو ۱۰ باشه که هنوز نسخه نهایی نیست ولی به هیچ وجه تو ۸.۱ نیست
والا دیشب دنیا دهنشون باز مونده بود از محصولات مایکی . شما یکم دیدتو عوض کن نسبت به تکنولوژی .

yazdi
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

زیبا بود ممنون

reza
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

دوستانی که ادعا میکنن ویندوز فون هیچ کرشی نداره
لطف کنید بازی bird climb رو دانلود و نصب کنین
یه بار اجرا میشه یه بار هم اجرا نمیشه
تو نظرات این بازی هم گفتن که اینجور هست و برای بعضی ها سالمه
امتحان کنین بگین

  Behtash
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

  دوست عزیز اون خودش خودش ایراد داره . حتی این بازی تو IOS 8 هم ایراد داشته . برید سایتش میبینید چقدر تو فروم هاش مشکل دارند ملت

  علی رضا
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

  والا مادر من لومیا ۷۳۵ داره این بازی رو توش نصب کردم یه ۲۰ دقیقه ای هم بازی کردم هیچ کرشی هم نکرد

  داوود
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

  وقتی بازی اسفالت روون اجرا میشه ،کرش های این بازی ای که گفتی مربوط به ویندوزفونه به نظرت؟!

نیلوفر فرجی
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

خبر های جدید حاکی از آن است که ویندوزی که بر روی موبایل قراره نصب بشه یک ویندوز ساده و بیسیک نیست . بلکه ویندوز اینترپرایزه
این خبر رو یکی از کارمندان عرب زبان مایکروسافت در توییتر خود درج کرده.

Windows 10 Mobile Enterprise

سوف یکون اصدار ممیز من ویندوز ۱۰ للهواتف وایضا التابلت وسوف یکون متاح عن طریق الشراء فقط.

بردیا
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

اصلا متن مطلبو خوندین؟چرا نمیخواین قبول کنین دیشب مایکروسافت گل کاشت.کدوم پرچمدار جدید دکمه ی خازنی داره که گیر دادین؟z5 یا g4 یا p8؟بابا به خودتون بیاین.

  داوود
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

  یادم رفت بگم،خرید سامسونک و هواوی و ال جی و … یعنی ریختن پول تو زباله دونی.پولتو میدی و تنها چیزی که بدست میاری جنس بنجل و بی اصالت و بی کیفیت و هنگیه :دی

نیلوفر فرجی
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

برای تست گوشی ۲ بازی سنگین رو مثل آسفالت ۸ رو نصب و همه رو در پس زمینه اجرا کن سپس بدون اینکه بازی ها رو ببندید دکمه دوربین رو فشار دهید تا برای فیلمبرداری آماده بشه.
همین زمان به یکی بگویید به شما زنگ بزنه. اینجاست که اندروید جان بجان افرین تسلیم میکنه.

R3D
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

واقعا هم همینه.
مایکروسافتی شرکتیه که فقط به فکر راحت تر کردن کارهاست نه سرگرم کردن کاربرا به موضوعات پوچ و بیهوده.
توی تبلیغات سایر و اغلب شرکت ها شما شاهد این هستید که گوشی هوشمند برای اجرای بازی های گرافیکی و سنگین ، دادن پست و توییت توی توییتر و فیسبوک و اینستاگرم هستید یا شاهد فیلم دیدن های طولانی مدت هستید ولی توی ویدیو های تبلیغاتی مایکروسافت شما شاهد انجام کارهای مهم مثل دادن کنفرانس ، عمل جراحی و کارهای پزشکی ، طراحی ، کار های مهدسی ، فضانوردی های ناسا ، کمک به افراد معلول و … هستید و خبری از تبلیغاتی که فقط برای سرگزم کردن انسان ها باشه نیستید و انسان ها رو در حال فعالیت و کار و تلاش نشون میدن.
مایکروسافت هم داره برای افرادی تلاش میکنه که در زندگیشون فکر هایی بزرگی دارن نه اینکه سرگرم به مشغلیات بوچ و بیهوده باشن،همون طور که این دسته آدم ها بسیار کم هستن و محدود ، همون قدر هم بازار هدف مایکروسافت کوچیک و محدود هستش ولی این بازار هدف جامعه ی کاربری درست میکنه که توش صمیمت و دوستی موج میزنه و اطلاعات افراد و کار هاشون بسیار زیاد و بزرگه.
یه نگاه به اطرافتون بندازید،کدوم یک از شرکت های دیگه چنین فن بیسی دارن؟چنین سایت های تحلیلی و خبری دارن که اینقدر شلوغ باشن؟کدوم شرکت دیگه هست که با اینکه فقط ۳ % بازار گوشی های هوشمند رو در اختیار داشته باشه،کاربرانی اینقدر فعال و پویا و انجمن های کاربری بزرگی داره؟
پس بیان قبول کنیم مایکروسافت به برای همه نیست و هر کسی هم برای نیست و قرار هم نیست باشه چون مایکروسافت هدف دیگه داره و قرار نیست که حاصل فعالیت هاش فروش زیاد باشه و افتخار به واحد های فروخته شده،بلکه قراره حاصل فعالیت هاش راحت تر شدن کارها و پیشرفت کارها باشه.
حتی به شعار مایکروسافت هم دقت کنید متوجه فرهنگ مایکروسافت میشید: “Do,Do,Do”،”انجام بده،انجام بده،انجام بده”با مایکروسافت باید کار انجان بدید چون شما اهل کارید.
Be What’s Next!

reza
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

من آینده رو اینجوری میبینم .شما یه گوشی وینفونی دارید .از لوازم خانگیتون گرفته تا اتوموبیل و ابزار کار و هر آنچه ابزاری که مربوط به زندگی روزمره شما هست ‘ به وسیله این گوشی و سیستم عامل ویندوز ‘که باهم همگام سازی شده از راه دور و نزدیک تحت کنترل شماست.تصور کنید از سر کار به خونه بر میگردید .از اتومبیل پیاده مبشین و به کرتانا دستور میدین ماشین رو ببره پارکینگ .وارد خونه مبشید .کرتانا تلوزیون رو روشن کن ، بر روی کانال ۵ .و …………….آینده برای مایکروسافت هست،،،،،،،،

میلاد صحرایی
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

واقعا گوشیای خوبی رو معرفی کرد . شاید از نظر ظاهری خیلی خوب نباشن ولی از نظر امکانات خیلی عالین . از قدیم گفتن هر چیز زشتی بهتره 🙂 . اگر بیاد و پول داشته باشم حتما میخرم یکیشونو با این که میگفتم اصلا نمیخوام بخرم گوشی غیر از نوکیا

رادوین
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

همش دعوا و بحث های تمام نشدنی.یاد دوران دانشجویی افتادم که کلی بحث میکردیم تا نصف شب واسه سرگرمی.آخرشم میگرفتیم میتمرگیدیم.ولی یچیزش خوب بود مهارت فن بیان بهتر میشه.

رضا درویش زاده
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

سلام دوستان. متاسفانه بخش کامنتهای سایت وینفون که یک زمانی نقطه قوت سایت بود کم کم داره تبدیل میشه به منطقه جنگ و توهین. از حالا به بعد تمام کامنت های توهین آمیز پاک میشن. و در صورتی که باز هم توهینی دیده بشه آی پی شخص توهین کننده بلاک میشه

  بردیا
  پاسخ دهید پنجشنبه 17 مهر 1394

  درود بر شما.

  zibeder
  پاسخ دهید پنجشنبه 17 مهر 1394

  آقا رضا لطف کنید اونی که با اسم من کامنت میذاره و حرفای مسخره میزنه هم یکاریش بکنین من از سال ۹۲ با این اسم تو سایت کامنت میذاشتم همون موقع هایی که سایت نوپا بود ولی الان بدجور رفته رو مخم خواهشا لطفا

مهدیار
پاسخ دهید چهارشنبه 16 مهر 1394

ممنون آقای درویش زاده….به امید پیشروی هرچه بهتر سایتتون!!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,