مایکروسافت در تاریخ 2 اکتبر 2018، به طور رسمی نسخه عمومی به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 را برای کاربران منتشر کرد ولی به دلیل پیدا شدن برخی اشکالات، تنها 4 روز پس از انتشار، این به‌روزرسانی به طور کامل از دسترس خارج شد. چند روز پیش سرانجام این شرکت پس از رفع نواقص این به‌روزرسانی، آن را دوباره در دسترس قرار داد. اکنون بسیاری از کاربرانی که رایانه‌های شخصی مجهز به کارت گرافیک AMD Radeon دارند گزارش داده‌اند که با به‌روزرسانی اکتبر 2018 مشکلاتی دارند.

مایکروسافت اذعان کرده است که برخی از رایانه‌های شخصی دارای گرافیک AMD Radeon با به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 به درستی کار نخواهند کرد و به همین دلیل این شرکت، به‌روزرسانی را برخی از این دستگاه‌ها مسدود کرده است.

مایکروسافت یادآور شده است که شرکت AMD دیگر از پردازنده‌های گرافیکی Radeon HD2000 و HD4000 پشتیبانی نمی‌کند. در نتیجه کاربران با پردازنده‌های گرافیکی ذکر شده و یا برخی پردازنده‌های گرافیکی دیگر، در نصب نسخه 1809 ویندوز 10 مشکلاتی را تجربه خواهند کرد، اما مایکروسافت در حال بررسی است و مشکل به زودی حل خواهد شد.

غول ردموندی می‌گوید مایکروسافت اج برای رایانه‌های شخصی با کارت گرافیک‌های ذکر شده با مشکلاتی از قبیل فریز شدن ناگهانی زبانه‌ها همراه خواهد بود که باعث می‌شود مرورگر غیرقابل استفاده شود. این شرکت همچنین می‌گوید برخی از کاربران خطای “INVALID_POINTER_READ_c0000005_atidxx64.dll” را مشاهده می‌کنند.

مایکروسافت در اسناد پشتیبانی ذکر کرده است:

برای اطمینان از تجربه به‌روزرسانی بدون اشکال، ما از دریافت ویندوز 10 نسخه 1809 بر روی دستگاه‌های با پردازنده‌های سری AMD Radeon HD2000 و سری HD4000 جلوگیری می‌کنیم.

در مشکلی دیگر، کاربرانی که دستگاهی با دو کارت گرافیک دارند ممکن است مسائل مرتبط با عملکرد در صفحه قفل یا لاک اسکرین را تجربه کنند.

در این مورد مایکروسافت این گونه توضیح داده است:

برخی از کاربران همچنین ممکن است مشکلات مربوط به عملکرد را با صفحه قفل یا ShellExperienceHost تجربه کنند. (صفحه قفل میزبان ویجت‌ها است و ShellExperienceHost مسئولیت عملکرد درست پوسته‌های مختلف را بر عهده دارد).

مایکروسافت اعلام کرده که در حال حاضر بر روی حل مشکلات رایانه‌های شخصی با پردازنده‌های AMD Radeon کار می‌کند. این شرکت هنوز هیچ چارچوب زمانی برای انتشار به‌روزرسانی برای این دستگاه‌ها ارائه نکرده است. همچنین آمار دقیقی در مورد اینکه چه تعداد از دستگاه‌ها در حال حاضر تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته‌اند اعلام نشده، اما به احتمال زیاد این آمار بسیار محدود است زیرا پردازنده‌های گرافیکی فوق الذکر بسیار قدیمی هستند.

آیا شما نیز دستگاهی با پردازنده‌های گرافیکی ذکر شده دارید؟

منبع :

WINDOWSLATEST

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Reza Mahdavian
پاسخ دهید شنبه 26 آبان 1397

مایکروسافت دیگه شورشو درآورده. نمیدونم وقعا برنامه نویسا و مهندسای این شرکت چیکار دارن میکنن. انگار همیشه توی تعطیلاتن و فقط ماهی یه روز روی ویندوز کار میکنن!
مشکل مایکروسافت فقط ویندوزفون و ویندوز موبایل نیست. کلاً ویندوز 10 مایکروسافت ظاهرا از ریشه مشکل داره.

رامتین
پاسخ دهید یکشنبه 27 آبان 1397

مشکل از مایکروسافت نیست… اون مدیر بخش اینسایدر زنه که 1و2 سال پیش اومد یه تنه سرویس کرده کل بخش اینسایدر و تست و آپدیت دهی رو

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,