مایکروسافت به طور پیوسته در حال اضافه کردن ویژگی های جدید به آخرین سیستم عامل خود، یعنی ویندوز ۱۰ است. در اقدامی جدید، مایکروسافت در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید برای کرتانا در ویندوز ۱۰ می باشد. بر اساس یک گزارش جدید، رابط کاربری جدید کرتانا همانند Google Assistant و اپل سیری بر پایه گفتگو خواهد بود. با این حال، هنوز معلوم نیست که این رابط کاربری گفتگو محور جدید در واقع از نظر ظاهر چگونه خواهد بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

منابع آشنا با این موضوع بیان کرده اند که رابط کاربری جدید مبتنی بر کرتانا در حال حاضر در برخی از بیلد های داخلی ویندوز ۱۰ در حال آزمایش است. این رابط کاربری جدید مبتنی بر گفتگو برای تعامل با کرتانا در ویندوز ۱۰ باید بسیار طبیعی تر عمل کند. در حال حاضر، کرتانا بیش تر به جای یک دستیار شخصی واقعی مانند یک موتور جستجو به نظر می رسد، اما احتمال این رابط کاربری جدید مبتنی بر گفتگو قصد دارد این موضوع را تغییر دهد.

همچنین گزارش شده است که مایکروسافت در صدد جایجایی جایگاه کرتانا در ویندوز ۱۰ است. در گزارش Thurrott ادعا شده است که این شرکت در حال آزمایش کرتانا در داخل system tray است، جایی که این دستیار شخصی در اصل انتظار می رفت جای بگیرد. جالب توجه است، رابط کاربری جدید کرتانا همچنین شامل پیشنهادات “پاسخ هوشمند” شبیه به گوگل الو نیز خواهد بود. این پاسخ های هوشمند پیشنهاداتی برای چیزهایی که شما می توانید به کرتانا بگویید را ارائه می کند، اما روشن نیست که آیا این پاسخ هوشمند مانند آن چیزی که که در گوگل الو وجود دارد باهوش خواهد بود.

رابط کاربری جدید کرتانا هنوز در مراحل اولیه توسعه است و معلوم نیست که چه زمانی این ویژگی های برای عموم کاربران منتشر خواهد شد. ین تغییرات بسیار چشمگیر به نظر می رسند، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که این رابط کاربری جدید به طور کامل کنار گذاشته شود.

به نظر شما چه آینده ای پیش روی کرتانا در ویندوز ۱۰ است؟

منبع :

MSPU

2158 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,