مایکروسافت در سال 2015 با اعلام اینکه قصد انتشار کورتانا برای اندروید و iOS را دارد، برخی از مردم را شوکه کرد. از آن لحظه به بعد شرکت مایکروسافت گام های مهمی را در زمینه‌ی به‌روزرسانی این نرم افزار و همچنین پشتیبانی از کشورهای دیگر برداشت.

اکنون قبل از انتشار به صورت گسترده، نسخه جدید (v3.0) این دستیار مجازی برای اندروید و iOS توسط مایکروسافت (نسخه بتا) مورد آزمایش قرار گرفته است. این نسخه، رابط کاربری کاملا جدید و تمرکز بیشتر کورتانا در زمینه‌ی گسترش عملکرد فرمان‌های صوتی را به ارمغان می‌آورد.

شما هم اکنون با استفاده از فرمان‌های صوتی می توانید وظایف، رویدادهای تقویم، یادآوری‌ها را تنظیم و یا به سرعت در اسکایپ و جلسات تیمی شرکت کنید. در کنار گزینه روخوانی ایمیل‌ها، این به‌روزرسانی جدید همچنین ادغام بهتر با موزیک و نرم افزارهای پادکست مانند Spotify ،iHeartRadio ،TuneIn را به ارمغان آورده است. اکنون گوش دادن به این نرم فزارها به سادگی درخواست از کورتانا برای اجرای آنها است.

شما می‌توانید کورتانا را از هر دو فروشگاه نرم افزاری App store و Play store دانلود کنید، اما توجه داشته باشید که تغییرات جدید تنها در نسخه آزمایشی موجود است. شما برای دسترسی به این نرم افزار باید به ترتیب در برنامه‌های Android beta و TestFlight ثبت نام کنید.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
برچسب ها: , , , ,