img_0743_story

در چند هفته اخیر حدسیات و گمانه ها و شایعات بسیاری پیرامون بخش موبایل مایکروسافت مطرح شدند که همگی به خرید بخش دستگاه های نوکیا توسط مایکروسافت به قیمت 7.2 میلیارد دلار مربوط می شدند. پس از این شایعات معلوم شد که مایکروسافت قصد دارد تغییرات و جابه جایی های عظیمی در بخش سخت افزار موبایل خود ایجاد کند که یکی از این تغییرات، اخراج 7.800 کارمند از بخش موبایل است. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت سال گذشته حدود 18.000 کارمند که حدود 12.500 نفر آن ها کارمندان بخش دستگاه های نوکیا بودند را اخراج کرد. حال مایکروسافت دومین ریزش شغلی خود که بالغ بر 7.800 کارمند بخش تجارت موبایل هستند را شروع کرده است. مایکروسافت این اشتغال زدایی را در عرض یک سال مالی، یعنی تا ژوئن سال 2016 به اتمام خواهد رساند.

همچنین مایکروسافت متحمل یک ضرر 7.6 میلیارد دلاری شده که دلیل آن را “اختلالات هزینه ای مربوط به دارایی های افزوده شده، پس از خرید تجارت دستگاه ها و سرویس های کمپانی نوکیا” عنوان کرده است. دلیل مهم تر این که “ساختار هزینه های مایکروسافت از حدود 750 میلیون دلار به 850 میلیون دلار تغییر یافته است”.

با وجود همه این اخبار ناخوشایند، خبری مبنی بر رها کردن ویندوز فون توسط مایکروسافت به گوشی نمی رسد، اما تغییرات عظیمی برای بخش موبایل در راهند. ساتیا نادلا در نامه ای که امروز برای کارمندان خود ارسال کرد، اظهار داشت که:

ما از استراتژی رشد مستقل تجارت موبایل، در حال حرکت به سوی یک استراتژی جدید هستیم که نتیجه آن ایجاد و رشد یک اکوسیستم ویندوزی پر جنب و جوش است و شامل خانواده دستگاه های اولیه خود نیز می شود

بدون شک همه این ها در راستای تلاش های مایکروسافت برای جذب شرکای سخت افزاری جدید برای پلتفرم ویندوز است. مایکروسافت در 18 ماه گذشته شرکای بسیاری جذب کرده که در اولین تولیدات خود از سیستم عامل این کمپانی استفاده کرده اند. مایکروسافت در حالی از جذب شرکای جدید برای گسترش پلتفرم خود ابراز امیدواری و خوشحالی می کند که ساتیا نادلا از “خانواده دستگاه های اولیه” سخن به میان می کشد. این می تواند به این معنی باشد که کمپانی هیچ تمایلی برای رها کردن بخش تجارت موبایل خود، حداقل به این زودی ها ندارد.

در این میان به نظر می رسد که تغییرات قابل توجهی برای محدوده تولیدات لومیا ها اتفاق خواهد افتاد. ساتیا نادلا این گونه اضافه می کند که: ما در یک مدت کوتاه، عملکرد خود در حوزه موبایل را موثر تر و متمرکز تر خواهیم کرد و با این وجود، توانایی های خود در حوزه موبایل را در طولانی مدت تقویت خواهیم کرد.

اتفاقات رخ داده می تواند به این معنی باشد که در چند ماه آینده شاهد دستگاه های جدیدی خواهیم بود. در حالی که مایکروسافت در طول 8 ماه گذشته 7 دستگاه جدید معرفی کرده است. به هر حال آنچه مسلم است افزایش تمرکز مایکروسافت بر محدوده تولیدات است.

شما چه نظری دارید؟

منبع: NEOWIN

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علیرضا
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

فقط اینو میتونم بگم که کاشکی ویندوزفون نمیخریدم
قصد هیچ توهینی به عزیزان ویندوزفونی هم ندارم
فقط خوبه یه ذره واقعییت گرا بود

  ali
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  سلام دوست عزیز – منم مث تو بودم و وقتی گوشیمو فروختم فهمیدم ویندوزفون یعنی چی – درسته محدودیت هایی داره اما چیزایی داره که هیچ موبایلی نداره – ویندوزفونمو فروختم سه هفتست یه اندروید پرچم دار خریدم اما به پایه پایین ترین گوشی ویندوزفون نمیرسه میخوام بفروشم برگردم ویندوزفون

mohsen
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

حتما کار درستیه که انجام دادن و این اتفاق در روند پیشرفت مایکروسافت خواهد بود اگر کار نادرستی باشه که انجام نمیدن

اردلان
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

واقعا نمیدونم چی قراره پیش بیاد ولی امیدوارم مایکروسافت سیاست درستی رو پیش بگیره تا بتونه در صنعت موبایل جزء برترین ها باشه
از طرفی هم نیاز نیست زیاد نگران شد چون با توجه به اینکه پارسال افراد بیشتری رو از نوکیا اخراج کردند میشه نتیجه گرفت که بر روی تولیدات اصلی با نام مایکروسافت تمرکز کردند!
ولی خداییش یک سری تصمیماتشون تا الان اشتباه بوده! میتونستند سود حاصل از نرم افزار های فروخته شده در ویندوزفون رو برای مدتی نادیده میگرفتند و به برنامه نویسها سهم بیشتری از فروش رو میدادند تا برنامه نویس ها ترغیب بشند برای ساخت نرم افزار های بیشتر تا بستر بهتری برای رقابت سیستم عامل ویندوزفون با سایر رقبا بوجود بیاد!!!

محسن سعیدی
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

واقعا حیف میشه اگه مایکروسافت تولید گوشی رو متوقف کنه خدا کنه بتونه با ویندوز ده بازار موبایل رو تکون بده

sn
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

اکثر شاغلین به دو دلیل عمده از مایکروسافت خذف می شوند: یکی به دلیل برون سپاری بعضی از سرویس ها و تولیدات است که در درجات پایین تری از تمرکز کاری مایکروسافت قرار دارند و دیگری یکپارچه کردن شاغلین هر واحد و کاستن افراد اضافه ایی که بعد از خرید نوکیا از لحاظ حقوقی به مایکروسافت اضافه شدند ( نه الزامن اخراج کارکنان بومی مایکروسافت )
مثلن مایکروسافت خود بزرگترین شرکت تولید نرم افزار و بویژه سیستم عامل است، طبیعی است که به همه ی افرادی که در واحد مربوط به برنامه نویسی سیستم عامل نوکیا مشغول بوده اند احتیاجی ندارد مگر عده ایی خاص .

dane
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سلام شرمنده سوال اینجا میپرسم.من با گوشیم میخوام بازی های که رم 1 است رو بگیرم ولی اجازه نمیده ویندوزم این 10.0.10149.0 گوشی 1520 میخواستم بدون این مشکل این بیلد

mohammad
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

من که واقعا نگران اینده ویندوز فون هستم

  IRANMEHR
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  محمد دوست خوبم تو زندگی تنها از ترس،بترس چون سستت میکنه.
  ویندوز دو حالت داره یا موندن یا نابودی.
  اما نا امید نباش از اون چیزی که تا این لحظه که این جمله رو میخونی داری لذت ببره.

tsdv
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

این یعنی یه چیزی تو مایه های نوکیا؟؟ یعنی خودش دیگه نمیخواد مستقیما گوشی تولید کنه؟؟؟?

امین
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

اخراج این تعداد کارمند، واضحه دیگه… این ینی میخوان تا چندسال دیگه جمعش کنن… کاش لااقل فناوری سخت افزاری نوکیا این وسط از بین نمیرفت/نرود!

Amir
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

هم نوکیا رو از بین برد هم خودشو…

سامرند
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

من واقعا تعجب می کنم که دوستان فاز منفی میدن یا نگرانند. مایکروسافت این کارا رو که تحت فشار و قرض و بدهی نکرده بلکه داره آگاهانه و برنامه ریزی شده انتخاب می کنه. واقعا این تحول عظیم رو نمی بینید؟ واضحه که سیستم رو کلا میخاد تازه کنه. چنین شرکتهایی دید بلند مدت دارند. اگر نداشته باشند مانند نوکیا دار حراج می خورند. کارهایی که مایکروسافت می کنه همون چیزیه که از یک سازمان پیشرفته و با جرات و مدیریت پیشرفته انتظار میره. به نظر بنده گوشیهای ویندوز سلطان آینده خواهند بود و یک سرو گردن از دیگران بالاتر. مایکروسافت واقعا تعریف جدیدی از موبایل ارائه کرده است و آن را با عالم کامپیوتر وارد خواهد کرد تا ماربرد آن چند برابر شود. دقت کنید سالهاست که عالم موبایل تحول خاص و چشمگیری نداشته و این در شان قرن ۲۱ نیست. ما همه انتظار داشتیم یک تحول اساسی ببینیم. تحول عظیم و رویکرد جدید همین چیزی است که مایکروسافت در حال انجام آن است. مطمئن باشید که دیگر شرکتها نیز بدنبال او راه خواهند افتاد.
من عاشق ویندوزم. تا حالا هیچ گوشی ای مثل ۱۵۲۰ بهم لذت نداده و هیچ تبلتی مانند پرو ۳.

  sn
  پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

  دقیقن همینه !
  تفاوت بزرگ مایکروسافت با بقیه تمرکزش رو کسب و کار ، تجارت و آموزشه ! ویندوزفون با این هدف تولید میشه .

akbar
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

جالبه که هنوز این خبر رو نمیرن دوستان.
مایکروسافت میخواد سالی سه تا شش گوشی تولید کنه حدداکثر

  محمدرضا د
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  این درخواست هزاران نفر از عاشقان ویندوزفون در دنیا بوده که مایکروسافت باید هر سال یا 18 ماه یکبار کلا 3 سری گوشی بده بیرون هر سری هم در دو سایز عادی و xl یعنی جمعا 6 تا:
  1- استاندارد (پایین رده)
  2- حرفه ای مقرون بصرفه (میانرده)
  3- حرفه ای (پرچمدار)

  اگر اینطوری بشه هم کاربرا راحت میشند، هم هزینه های مایکی خیلی کم میشه و هم این همه لوازم جانبی گوناگون برای گوشی های گوناگون لازم نخواهد بود.
  به نظرم مایکی سیاست های خیلی خوب و جالبی رو درپیش گرفته. و آینده درخشانی رو با ساتیا نادلا میشه متصور بود

حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

با سلام و خسته نباشید
میخواستم یه انتقادی بکنم از زومیت ،
معمولا هر موقع خبری از مایکروسافت تیتر میکنی تیترو جوری تنظیم میکنی که خواننده به محض دیدن حس میکنه مایکروسافت امروز و فرداست که ورشکست بشه ، تو این چند روز اخیر صحبت از جمع شدن موبایل ،سخت افزار و نرم افزار و صحبت از جمع شدن سیستم دسکتاپ و ویندوز بارها پخش شده ، ولی میبینیم همچنان مایکروسافت داره به راه خودش ادامه میده .
میگن روسیاهی به ذغال میمونه ها

  حمید
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  خوب شما چه انتظاری از زومیت و دیجیاتو داری که بیان برای مایکروسافت به به و چه چه کنن . اگر نگاه کنی معمولا به به و چه چه اونها برای سامسونگ و اپل و برخی گوشیای دیگست که براشون پول و درآمدی از طریق نمایندگی ها کسب کنن.

vahid Shahverdi
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

آقا این استور من کار نمیکنه،برنامه هم آپدیت نمیکنه،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

به نظر من کار درستی میکنه کارمندهای اضافه نوکیا هزینه های تولید گوشی روبرای مایکروسافت بالا برده بودن و با کاهش هزینه ها گوشی های با کیفیت تر و لی کمتر تولید خواهد کرد در آینده.

  امین
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  بدون کارمند حتمن انتظار داری سربازان گمنام از غیب بیان گوشی با کیفیت تر و ارزون تر تولید کنن. جالبه نه؟ خیلی جالبه

روزبه
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

اگر مایکروسافت یه پرچمدار بده وضعیتش بهتر میشه !

اللان حدود 2 ساله هیچ پرچمداری نداده ! این واقعا پیزیه که به یه شرکت اسیب میزنه

همش گوشیه هایه میان رده میزنه اما باید واقعیت رو گفت : گوشی های میان رده به پیشرفت شرکت مایکروسافت هیچ کمکی نکرده !

من خودم لومیا 930 دارم و واقعا راضیم

omid
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

این کارش یعنی این که میخاد گوشی های پایین و میان رده رو بقیه برند ها تولید کنن
و خودش فقط پرچم دار درست کنه
مثل اپل که فقط پرچم دار میزنه
حالا ببینید کی گفتم

HOSSEIN
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سلام،خواهشا جواب بدین هر چن اینجا جاش نیس،
۱۰۲۰دارم یه ماهیه با وبگردی و کارهای روزمره باهاش خیلی زود داغ میکنه،تنظیمات رو چک کردم،بنظرتون چیکار کنم،ممنونم

  Reza
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  اگه سیمکارتتون رایتله ، چیز خیلی عادی ایه .. واسه اندروید هم داغ میکنه .

محمد سعید
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

ای بابا ما همه جا گفتیم ویندوزفون بخرن بهترین سیستم عامل میشه….خداکنه ویندوزش ضعیف نشه از رده خارج بشه که دیگه پول مک اپل رو نداریم…..تا 3 ماه دیگه معلوم میشه ویندوزفون میمونه یا میزنه کنار……..من که دیگه نا امید شدم با این خبرا که ادم میشنوه پول جمع کنیم اپل بگیریم…

امین
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

مایکروسافت شرکت فوق العاده پولدار و با تجربه ایه کاری نمیکنه که حذف شه

Reza
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

مایکروسافت ، مث شرکتای ایرانی نیستن که بزنن به کاهدون که ، عزیزم ، داره رووش کار میکنه که بهترین باشه . درسته ضرر میده ، داره جلوی ضرر رو میگیره و بهینه میکنه .
والا اینهمه نیرو برای ویندوزفون ، در اوایل شروع به کار خدایی زیاده … زودتر ازینا باید نیروهارو اخراج میکرد .

منکه سر جام وایسادم ، لومیامم دستم گرفتم ، ایمان هم دارم به مایکروسافت و آیندش ، هر کی هم ناراحته ، از اول نباید ویندوزفونی میشده …
ماکروسافت نوکیارو خرید ، فکرشو بکن ، نوکیا با اون ابهتش رو … میتونست بذاره نابود بشه و بره پی کارش …
الان هم معلوم میشه که بیشتر ازونچه که نوکیا به مارکو کمک کنه ، ماکرو بهنوکیا کمک کرد …

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

اقا ببخشید میشه راجب این خبرا و شایعات پیرامونش و نظر ماکرو سافت اطلاعاتی بدست بیارین و وواسه ما بزارین بزارید بفهمیم قراره چه اتفاقی بیفته دوستان هیچی نمیشه ویندوزفون میمونه قول میدم بابا ۱۰ داره میاد که ویندوزفون سالار بشه شما ببین چند تا کار ماکرو واسه ویندوز فون در این چند وقته کرده مگه همین اقایون نبودن که با صراحت اعلام کردن ویندوزفون به هیچ وجه از بین نمیره خب چتون شده ترسیدید اینا واسه برنامه ریزی اینده هست قراره کیفیت بالا بره شما دقت کن چرا فقط کارمندای نوکیا اخراج میشن یکم فک کن متوجه میشی

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

موندم با وجودِ این همه متخصص و کاربلد,چرا مایکروسافت باید این تعداد رو اخراج کنه!
کافیه این نظرات تخصصی دوستان رو بخونه تا یه چیزی یاد بگیره 😀
بابا این همه مهمل نگین عزیزان

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

یعنی مظمین باشی برندی که قراره به عنوان گوشی وارد بازار بشه همش مال خود ماکرو خواهد بود از سخت افزار تا نرم افزار خیالتون راحت دلیل این کارا بالاتر بردن و حمایت بیشتر سخت افزاری از کاربراشون هست قراره پولی که داده میشد این کارمندان در قسمت موبایل سرمایه گذاری بشه فهمیدید نه اینکه بیاد بخش موبایلو منحل کنه مگه احمقه این همه تلاشو از ویندوز ۱۰ و حتی کار بر روی ویندوز بعد از ۱۰ رو در دست اقدام داشته باشه بعد یکپارچه سازیو تبدیل برنامه های اندرویدو ای او اس به ویندوزفون رو هم انجام بده حالا بخاد با این همه کار بخش موبایلو ول کنه مگه همین مسوولین نببببببودن که گفتن اینده تکنولوژی موبایلو تبلت خواهد بود پس خیالتون راحت هیچی که نمیشه هیچ تازه باید خوشحال باشید خبرای بسیار خوبی تو راحه از گوشی گرفته تا بازی های انحصاری من اینار میدونم که دارم میگم از یک جای معتبر از مسووولین رده بالا اطلاع دارم که میگم بگذارید قول ماکرو بیاد و سخت افزاری که توش به کار رفته و گوشی بعدی ماکرو سافت که به جرات قسم میخورم که برای اولین بار خودم دارم خبرش رو توی نت به عنوان کسی که اطلاع دقیقی از گوشی بعدی داره و سخت افزار بدون شک قدرتمند این خبر رو میدم که اقیایون ماکرو داره گوشی رو تکمیل میکنه باسیستم عامل ویندوزفون ۱۰ که برای اولین بار در دنیا داخل گوشی از فن خنک کننده استفاده شده وتکنولوژی اجراب بازی های فوق العاده سنگین کامپیوتر هم داره حتی وحتی وحتی جی تی ایجدید که ۶۰ گیگ هست هم توانایی اجراش رو داره میگید دروغ میگم یکم صبر کنید متوجه میشید چه خبره

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

در واقع ماکرو کامپیوتر کنسول و گوشی رو برای اولین بار در دنیا ادقام کرده نزدیک خبری که همه شوکه میشید از شنیدنش

Nokia N9 MeeGo
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

اون روزی که خبر از خرید بخش موبایل نوکیا بود، پیش بینی چنین روزی را میکردم
مایکرو اینکاره نیست، چرا یه عده نمیخوان باور کنن!!!
آمار نشون داده که از زمانی که تغییر برند داده فروشش بسیار افت کرده، این دیگه مشخصه و کسی نمیتونه منکرش بشه
تازه اولشه، بذار نوکیا برگرده
اگه نوکیا ویندوز بزنه که دیگه مایکرو بخش سخت افزار موبایلش را ببوسه بذاره کنار
کار هر بز نیست خرمن کوفتن مایکروی خائن

خشایار
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

مگه نوکیا چند هزار تا کارمند داشت که ۱۸ هزارتا پارسال اخراج شدن، ۷۸۰۰ تا هم تا سال دیگه.
کلا اخبار یکم نگران کننده هست برای دوستداران ویندوز فون یا موبایل که تازه داشتن امیدوار میشدن

abbas
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

این یعنی به زودی ویندوز فون بای بای از همون اولش هم مشخص بود نمیتونه به جایی برسه

ehsan
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

سلام
اگه میشه یه مقاله تهیه کنید که شامل مواردی باشه تا بتونیم اندرویدی ها و… رو قانع کنیم ویندوز فون به دردنخور نیست!

saeed
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

ویندوز فون آشغاله

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,