در سال 2009 مایکروسافت اعلام کرد در نظر دارد تا سال 2012 میزان انتشار کربن به ازاء هر واحد درآمدی خود را در قیاس با سال 2007 تا 30% کاهش دهد.  سال 2012 مایکروسافت اعلام کرد کربن خنثی در سرتاسر عملیات‌هاشان از جمله مراکز داده‌، آزمایشگاه‌های توسعه نرم‌افزاری، مسافرت‌های هوایی و ساختمان‌های اداری است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت برای ایجاد آگاهی نسبت به کربن تجاری خود در سرتاسر دنیا، حتی هزینه‌ی کربن داخلی مایکروسافت راهم معرفی کرد. سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که یکی از اهداف کمپانی استفاده 100% از انرژی پاک در مراکز داده‌ طی سال‌های آینده است.

امروز مایکروسافت اعلام کرده که آن‌ها قصد دارند انتشار کربن عملیاتی را تا سال 2030 در مقایسه با خط پایه سال 2013 به 75% کاهش دهند. مایکروسافت معتقد است که این حرکت به جلوگیری از انتشار بیش از 10 میلیون تن کربن تا سال 2030 کمک خواهد کرد.

همانطور که زیرساخت ابری جهانی خود را گسترش می‌دهیم، بکارگیری انرژی تجدیدپذیر را هم افزایش می‌دهیم زیرا این یک منبع انرژی پاک است و قابلیت بهترِ پیش‌بینی مالی را به ما می‌دهد. که این موضوع هم برای محیط زیست و مصرف کنندگان هم برای تجارت ما بسیار مفید است. برنامه‌های برپایه ابری ما برای کاهش مصرف منابع، همین حالا هم مصرف انرژی در کمپ اصلی واقع در ردموند واشنگتن را نزدیک به 20 درصد کاهش داده است، کاهش کربن و قبض برق. اطلاعاتی که درباره مصرف انرژی جمع‌آوری کردیم زمینه‌ای را برای ما ایجاد کرد که درحال حاضر انرژی پاکمان را با نرخ‌های بازاری تهیه کنیم، و به زودی نیروی کمپ Puget Sound را با انرژی 100% فاقد کربن تامین خواهیم کرد.

نظر شما درباره‌ی برنامه ابری و کاهش کربن مایکروسافت چیست؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,