مایکروسافت در نظر دارد تا به منظور شناسایی و قدردانی از برترین توسعه دهندگان اپلیکیشن های یونیورسال، مراسم ویژه ای را برای معرفی و قدردانی از توسعه دهندگان بر پا سازد.

کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ مدتی دیگر برگزار خواهد شد، کنفرانسی که مثل همیشه پذیرای هزاران توسعه دهنده پلتفرم ویندوز خواهد بود، تا آخرین اطلاعات را از تغییرات و امکانات فراهم شده برای توسعه اپلیکیشن ها و بازی ها، به دست آوردند. مایکروسافت امسال برنامه ویژه ای برای توسعه دهندگان در نظر گرفته است. برای اولین با در تاریخ جامعه توسعه دهندگان ویندوز مایکروسافت قصد دارد تا برترین توسعه دهندگان اپلیکیشن های یونیورسال را که اپلیکیشن خود را طی یک سال گذشته راهی استور کرده اند، معرفی و از آن ها قدردانی نماید.

بر طبق بیانیه این شرکت، مایکروسافت در نظر دارد تا در گروه های ذیل توسعه دهنده های برتر را معرفی کند:

  • برترین توسعه دهنده اپلیکیشن سال: این جایزه باعث معرفی و شناخت اپلیکیشنی خواهد شد که به خوبی بیانگر جدیدترین قابلیت های ویندوز ۱۰ باشد. برخی از توسعه دهندگان پیشتاز عرصه بهره گیری از قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ و ادغام این قابلیت ها در اپلیکیشن خود هستند. این جایزه به افرادی تعلق می گیرد که توانسته اند به خوبی از قابلیت های برجسته ویندوز نظیر: Ink، Surface Dial، کرتانا، و دیگر ویژگی های خلاقانه ویندوز ۱۰ به خوبی بهره گیری کنند.

  • برترین توسعه دهنده بازی سال: این جایزه باعث شناخت و معرفی بازی خواهد شد که برای اولین بار پیش از دیگر پلتفرم ها در استور ویندوز قرار گرفته است. ویندوز بهترین پلتفرم بازی است، دلیل این مسئله هم واضح است، به واسطه این پلتفرم توسعه دهندگان قادرند که بازی خود را برای طیف وسیعی از سخت افزار ها از کامپیوترهای شخصی گرفته تا اکس باکس، و واقعیت ترکیبی توسعه دهند، در حقیقت توسعه دهندگان بازی های ویندوز در حال ساخت نسل بعدی تجربه بازی های کامپیوتری هستند. این جایزه به توسعه دهندگانی تعلق می گیرد که بازی های خلاقانه، هیجان انگیز و جادویی خود را در طی یک سال اخیر ابتدا در استور ویندوز معرفی کرده اند.

  • برترین سازنده واقعیت ترکیبی سال: این جایزه باعث شناخت و معرفی اپلیکیشنی است که تجربی بی همتایی از واقعیت ترکیبی را به عرضه نمایش گذاشته است. ویندوز واقعیت ترکیبی این امکان را به توسعه دهندگان می دهد تا نگاه رایج نسبت به واقعیات محیط پیرامون را دستخوش تحول سازند. این جایزه تقدیم به افرادی خواهد شد که منظره دید خود را به ترکیبی از دنیای واقعی و دنیای دیجیتال بدل ساخته اند.

  • برترین خالق پروژه سال: این جایزه برترین پروژه هایی که به وسیله ویندوز ساخته شده اند را شناسایی می کند. برخی از توسعه دهندگان صرفا در مورد پروژه جالبی که می توانند بسازد صحبت می کنند، اما برخی دست به کار شده و ایده خود را عملی می کنند. این جایزه به افرادی تعلق می گیرد، که پا از رابط کاربری معمول نرم افزاری فراتر گذاشته، و ویندوز را در دستگاه هایی نظیر پهپاد ها، ربات ها و یا حتی باغچه ها به کار گرفته اند.

علاوه بر این موارد، مایکروسافت جایزه گربه نینجای سال را برای توسعه دهنده و یا پروژه ای که بیش از سایرین بیانگر ماهیت ویندوز که قدرت بخشی برای فعالیت بهتر و انجام کارهای بزرگ است، در نظر گرفته است.

نظر شما چیست؟ این اقدام مایکروسافت را برای جذب و افزایش رضایت توسعه دهندگان چطور ارزیابی می کنید؟ رای گیری برای انتخاب بهترین عناوین در هر گروه تا ۲۷ آوریل (تا ۵ روز دیگر) در حال انجام است، برای انتخاب بهترین توسعه دهنده در هر زمینه می توانید به صفحه جوایز توسعه دهندگان ویندوز مراجعه کنید.

منبع :

MICROSOFT

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
quasar
پاسخ دهید شنبه 2 اردیبهشت 1396

به نظرم یه کار زیبا و فوق العاده است
خیلیم کمک میکنه به شور و شوق توی توسعه دهندها
مایکروسافت داره به شدت راه درست رو میره ، به شدت راه درست
این نوید روزهای خیلی خوبی رو میده
مشکل ما اینه که چون ویندوز و کلا مایکروسافت داره هر روز رشد میکنه
متوجه این رشد هر روزه اش نمیشیم ؛ کافیه که به یکی دو سال پیش نگاه کنیم
تا پیشرفت بزگ رو متوجه بشیم
روزهای بزرگ و انقلابیی در راهه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,